שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מנסים למנוע פיטורים: עיצומים בפלאפון

  התפוצץ המו"מ מול ההנהלה על ההסכם הקיבוצי; 500 מעובדי מטה החברה בגבעתיים הפסיקו בצהריים את העבודה למשך כשעה כדי להשתתף באסיפת הסברה

  עובדי חברת פלאפון החלו לנקוט היום (א') בצעדים ארגוניים, על רקע משבר במו"מ מול ההנהלה לגיבוש הסכם קיבוצי. 500 מעובדי מטה החברה בגבעתיים, הפסיקו בצהריים את העבודה למשך כשעה והשתתפו באסיפת הסברה שנערכה במבנה.

   

   

  על פי דיווחים האחרונים בנושא, הצדדים הגיעו להסכמות עקרוניות על פיטורי 10% מכוח האדם - 300 עובדים, תמורת תוספת שכר של 12% שתשולם על פני 3 שנים. עם זאת, בועד טוענים כעת כי הנהלת החברה מעוניינת להרחיב משמעותית את היקף הפיטורים המתוכנן, באופן שאינו מקובל עליהם.

   

  על רקע זה שיבשו היום עובדי מטה החברה את העבודה וקיימו אסיפת הסברה של כשעה במטה החברה בבית הורד בגבעתיים. גם ביום שישי האחרון נערכו אסיפות הסברה לעובדים, שהביאו לשיבושים בחלק מפעילויות מוקדי שירות החברה.

   

  מוועד עובדי פלאפון נמסר: "אנו מצרים להודיע, כי בשלב זה נמצא המו"מ בין וועד עובדי החברה להנהלה במשבר, הנובע מחילוקי דעות הנוגעים לפיטורי העובדים בחברה.

   

  "ועד עובדי החברה החל בצעדי מחאה, ובשעה האחרונה סיים אסיפת הסברה בבית הוורד, בה נכחו כ-500 מעובדי החברה. אנו מכירים בצורך ההנהלה לבצע התייעלות, אולם הדרישות אשר הוצגו בפנינו, רחוקות מלהיות סבירות, ולכך- לא נוכל להסכים".

   

  ועד יציג ראשון בחברה סלולארית

  בחודש ינואר השנה הכירה חברת פלאפון בקיומו של ועד עובדים יציג בחברה, לאחר שספירת הטפסים המשותפת עם ההסתדרות הראתה שחברים בהסתדרות מעל שליש מכ-4,000 עובדי החברה.

   

  ההכרה הגיעה לאחר ארבעה חודשים של ניסיונות הקמת ועד עובדים, שלוו בניסיונות ההנהלה להניא את העובדים מלחתום על טפסי חסרות בהסתדרות. 

   

  בנוסף קדמה לה פסיקה תקדימית של נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, נילי ארד, שאסרה על ההנהלה להתערב בשום צורה או להביע דעה כלשהי על ניסיון העובדים להקים ועד עובדים יציג במקום העבודה.

   

  בחודש יוני עתרה לבג"ץ לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, המאגדת את ארגוני המעסיקים הגדולים במגזר הפרטי, בדרישה לבטל את הקביעות בפסק הדין הנוגעות לאיסור שהוטל על המעסיקים להתבטא בעת התארגנות ראשונית במקום העבודה. 

   

  מחברת פלאפון נמסר בתגובה: "פלאפון וועד העובדים נמצאים בעיצומו של משא ומתן מתקדם. לאורך כל המשא ומתן דובר על 400 מפוטרים באופן מוסכם עם הוועד, וגם זה לא בבת אחת אלא באופן מדורג".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים