שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הזיוף בבית שמש: מקורבי ראש העיר נחקרו
  חשוד אחד נותר במעצר בפרשת תעודות הזהות וההצבעות המזויפות בעיר החצויה. תושבים דורשים בחירות חוזרות. "נגיע לכנסת בשיירת מכוניות". ראש העיר: "מצר על התנהלות גורמים פוליטיים שלא מקבלים את הכרעת הבוחר"

  גם מקורביו של ראש העיר בית שמש נחקרו במסגרת חקירת החשד לזיופים בבחירות בעיר החצויה - על כך ניתן לספר הבוקר (יום ב'), עם הסרת צו איסור הפרסום בפרשה.

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות

   

  בית שמש הפכה למוקד עניין בבחירות המקומיות לפני שבועיים, לנוכח המאבק הצמוד בין ראש העיר החרדי משה אבוטבול, לנציג מחנה החילונים והציונים-דתיים, אלי כהן. אבוטבול ניצח בפער של פחות מ-1,000 קולות, ולנוכח החשדות בעניין - העלו תושבים ואף חברי כנסת דרישה לערוך בחירות חוזרות.

   

  עוד ביום הבחירות מצאו שוטרים כ-160 תעודות זהות בדירה וברכב בסמוך לה בבית שמש.

   מהחקירה עד כה עולה חשד כי קבוצת פעילים התארגנה להצבעה באמצעות תעודות זהות השייכות לקבוצת אנשים שבחרה שלא להצביע בבחירות. מלבד שורת האנשים שנחקרו ושוחררו - בהם כאמור מקורבים לאבוטבול - לעת עתה אדם אחד נותר במעצר, תושב העיר ישעיה ברנד, החשוד כאחד ממארגני הפעילים ובתשלום למעורבים.

  התעודות המזויפות שנתפסו ביום הבחירות (צילום: משטרת מחוז ירושלים) (צילום: משטרת מחוז ירושלים)
  התעודות המזויפות שנתפסו ביום הבחירות(צילום: משטרת מחוז ירושלים)

   (google maps) (google maps)
  (google maps)
   

  בסביבתו של ראש העיר יודעים כי מדובר בשעות קריטיות, אך מנסים להפגין ביטחון ואף פתחו במשא ומתן קואליציוני. "אנחנו מכבדים וסומכים על רשויות החוק שיבדקו כל חשד לאי סדרים נקודתיים במקום זה או אחר", אמר יועצו של אבוטבול. "ראש העיר מצר על התנהלותם של גורמים פוליטיים שמסרבים לקבל את הכרעת הבוחר ומתעלמים מכללי הדמוקרטיה".

   

  עוד נמסר כי "ראש העיר קיבל בפעם השנייה את אמונם וקולם של רוב תושבי העיר, מכל קצוות הקשת הפוליטית ומכלל רובדי החברה הישראלית בעיר. ראש העיר קורא לכל הגורמים לכבד את החלטת הבוחר ולהבין שיום לאחר הבחירות עלינו כנבחרי ושליחי ציבור לעסוק בקידום ושיפור איכות החיים של תושבי העיר ופיתוחה ולא בפוליטיקה קטנה והכפשות".

   

  במקביל, התושבים שהובילו את המחאה נגד ראש העיר הנוכחי מבטיחים להמשיך במאבקם. "התוצאות הרשמיות הולכות להתפרסם השבוע", אמרה תושבת העיר. "אני לא יודעת אם נוכל לעצור אותן, אבל מתגבש לו ערעור על התוצאות. יש לפנינו מאבק משפטי כאשר המחאה רק מלווה אותו ונותנת לו רוח גבית".

   

  היום צפוי ראש העירייה משה אבוטבול לחתן את בתו באולם שמחות בעיר. ישראל, ממובילי מאבק המחאה, סיפר כי הוא וחבריו לא מתכוונים לרדת לפסים אישיים וכי התושבים לא יגיעו להפגין במקום. עם זאת, הוא הדגיש כי "כמו בכל שבוע, פעולת המחאה תימשך. בעוד כשבוע מהיום אנחנו מתכוונים להגיע בשיירת מכוניות אל ועדת הפנים בכנסת שעתידה לדון בנושא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל יוסף
  אבוטבול ביום הבחירות
  צילום: ישראל יוסף
  צילום: יובל חן
  אלי כהן. לא מוותר
  צילום: יובל חן
  צילום: אוהד צויגנברג
  הפגנה בשבוע שעבר
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים