שתף קטע נבחר

הרבנות דורשת: חקיקת דת-מדינה - רק בהסכמתנו

הרבנות הראשית לישראל דורשת כי כל חקיקה בסוגיות של דת ומדינה, לעבור את אישורה - וכי עמדת סגן השר לשירותי דת תעוצב על ידה. כמו כן, החליטה מועצת הרבנות הראשית על בחינת הקמה של גוף מטעמה שייזום הליכי חקיקה. המטרה: מניעה של התערבות חיצונית

הרבנות ראשית לישראל דורשת כי כל חקיקה הנוגעת ליחסי דת-מדינה, לא תיעשה אלא באישורה. על רקע אישור "חוק צהר", תמיכת הממשלה ב"חוק הגיור" והצעת החוק של "יש עתיד" לכינון "ברית זוגיות", התכנסה בצהריים (ב') מועצת הרבנות הנבחרת לישיבה ראשונה מאז מינויה בשבוע שעבר, ודרשה להתנות מהלכים שכאלה בהסכמת הרבנים.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

 

על פי ההסכמים הקואליציוניים, לא ניתן לקדם חקיקה בסוגיות דת ומדינה ללא הסכמת כל חברי הממשלה, והרבנות מבקשת כי עמדת סגן השר לשרותי דת, ח"כ הרב אלי בן-דהן ("הבית היהודי") בכל נושא שכזה, תעוצב על ידם.

 

תבחן הקמת גוף לייזום חקיקה

אתמול, לקראת ההצבעה על "חוק הגיור" של ח"כ אלעזר שטרן ("התנועה") בוועדת השרים לענייני חקיקה,

כבר התנה בן-דהן את המשך קידומו באישור הרבנים הראשיים – והיום בישיבה הוא צוין לשבח על כך.

 

עוד החליטה המועצה כי תבחן הקמת גוף מטעמה לייזום הליכי חקיקה, וזאת במטרה לקדם בעצמה את שיפור וייעול שירותי הדת שייתרו ויימנעו את התערבות חיצונית שהרבנות מתנגדת לה, כדוגמת החוק לפתיחת אזורי רישום הנישואין.

 

בהמשך לאישור אותו "חוק צהר" וחשש הרבנות הראשית מפני בעיות הלכתיות שהוא עלול ליצור, הודיעה המועצה כי מעתה תערוך ביקורות במחלקות הרישום ברחבי הארץ, על מנת לפקח על עבודתן ולוודא את תקינותן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דויטש
ציון לשבח. בן דהן
צילום: בני דויטש
מומלצים