שתף קטע נבחר

שנה לטיל: הרב ממשיך בשליחות

את יום השנה למות רעייתו במבצע "עמוד ענן", בחר הרב שמואל שארף להעביר בין חבריו - שליחי חב"ד מרחבי העולם, בבית הרבי מלובביץ'. מאז האסון, הוא טרם חזר לבית חב"ד בניו-דלהי שאותו ניהל עם רעייתו, אך לשם נשואות פניו: "חסידים אף פעם לא נרתעים. ממשיכים בשליחות"

לפני שנה בדיוק, בעיצומו של מבצע "עמוד ענן", פגעה רקטה בבית שבו שהתה משפחת שארף בעיצומה של חופשת מולדת, בקריית מלאכי. מירה שארף, מי שניהלה את בית חב"ד בניו-דלהי, נהרגה במקום. בעלה, הרב שמואל שארף, ובנה התינוק – נפגעו קשה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

 

את יום השנה לטרגדיה, מציין שליח חב"ד בין חבריו – ומי שמבינים אותו טוב מכולם: מאות שליחי חב"ד מרחבי העולם, שהתקבצו למפגש השנתי בשכונת קראון הייטס שבברוקלין, בבית הרבי מלובביץ', אזור שזכה השבוע לאבטחה משטרתית כבדה.

 

"עכשיו זה שנה ממש", הוא מספר ל-ynet. "בשעה 8 ורבע בבוקר הטיל פגע בבית, והרג שני שכנים שלי ואשתי, השם יקום דמה. אני נפצעתי קשה, והייתי בין חיים למוות, וגם הבן שלי נפצע קשה, וברוך השם יצאנו מהמצב הקשה תוך ימים ספורים, ואנו משתקמים, משתפרים והשם עוזר לנו".

 

"אנחנו עוד נחזור ונהפוך את העולם"

הרב שארף שטרם חזר לניו-דלהי מאז האסון, אומר כי על אף האסון הכבד, "חסידים אף פעם לא נרתעים,

ממשיכים בשליחות", לדבריו. "יש לנו שליחות של הרבי מלך המשיח לכבוש את העולם על ידי תורה ומצוות, ולהכין את העולם לקבלת פני משיח צדקנו.

 

"עם כל הקושי ועם כל המגבלות שיש, אני משתדל ביחד עם המשפחה. אנחנו נחזור לניו-דלהי לשליחות", הוא מבטיח. "ואם חס ושלום עד אז המשיח לא יתגלה, אז אנחנו נחזור ונהפוך את העולם".

 

הרב מנדי הנדל, מנהל מוסדות חב"ד בניו-יורק, מכין כבר תקופה ארוכה את השכונה – ובלבה הבית המפורסם שמספרו 770: "קראון הייטס היא השכונה היהודית הגדולה בעולם", הוא אומר. "היא מקבלת את כל בעלי התשובה של השלוחים מרחבי העולם. זו שכונה מאוד מעניינת, עם מגוון של כל השפות, כל הסגנונות וכשכל השלוחים מגיעים, כולם פותחים את בתיהם. 770 הוא המנוע הגדול לכל השלוחים בעולם כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הרב שמואל שארף, השבוע
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים