שתף קטע נבחר

ערוץ 10: הכריכים של קופיקס "בני עד 3 ימים"

לפי תחקיר ערוץ 10 שיישודר הערב, הכריכים שנמכרים ב-5 שקלים הם "בני יומיים שלושה". אבי כץ: "אין אצלנו כריכים בני יותר מ-24 שעות. יש כריכים שמגיעים בערב ונשארים בקירור עד הבוקר, לפי הוראות היצרן. ידעתי שהמתחרים יחפשו אותי". יצרן הכריכים: "הכריכים טובים בקירור עד 48 שעות, אבל הם לא שורדים בקופיקס יותר מכמה שעות"

האם הכריכים ב-5 שקלים של רשת קופיקס אינם טריים? שני תחקירנים של ערוץ 10, מצוידים במצלמות נסתרות, נשלחו במהלך השבוע אל הסניף ברחוב קינג ג'ורג', והתקבלו לעבודה, כך נמסר מהערוץ.

 

קופיקס: "הרשתות מחכות לראות אם אכשל"

קופיקס: 50 סניפים עד חנוכה 2014

עיריית ת"א מתחרה בקופיקס עם קפה ב-4 ש'

 

בכתבה של נגה ניר-נאמן נטען כי "בסניף נחשפו השניים להוראה מפורשת שניתנה להם ולעובדים אחרים – לא להשמיד את הכריכים שנותרו בסניף בסוף היום, להחזיק אותם בחנות בקירור, ולהציג אותם ללקוחות כ'טריים מהבוקר', זאת בזמן שבמקרים רבים מדובר בכריכים בני עד שלושה ימים".

 

הכריכים של קופיקס ()
הכריכים של קופיקס

 

עוד נמסר כי טכנולוג המזון שמואל מולדבן, אמר לחדשות 10 כי עלולה להיות סכנה בכריכים שאינם טריים – לדבריו ככל שחולף הזמן, אלה עלולים לצבור חיידקים ועשויים להיות מסוכנים לאוכלוסיות פגיעות כמו ילדים וקשישים.  

 

 

אבי כץ: הכל לפי הוראות היצרן

אבי כץ אמר ל-ynet בתגובה: "אנחנו מקבלים פעמיים ביום כריכים מ'סנדוויץ' ארד' ולפעמים אפילו יותר מפעמיים. את הכריכים שמגיעים בערב, אנחנו שומרים ל-6:00 בבוקר בקירור, לפי הוראות היצרן. אלה כריכים מנוילנים וסגורים אז אין שום בעיה עם זה. ב-7:00 אנחנו כבר מקבלים כריכים טריים. אין אצלנו כריכים בני שלושה ימים, או יומיים או אפילו בני 24 שעות כי התחלופה אצלנו גבוהה מאוד והביקוש עצום.

 

"בחומר ששלחו לנו רואים שהם מנסים ללחוץ על התחקירן לומר שהוא ראה כריכים ששכבו שם יומיים, אבל הוא אומר שהוא לא ראה כריכים ששוכבים שם יומיים, לא רק כ-24 שעות. מנהלת המשמרת בת 22 אמרה שהכריכים טובים ל-3 ימים. - זה נכון, אלה הוראות היצרן לכריכים המנויילנים, אבל אין אצלנו כריכים ששורדים כל כך הרבה זמן. 

 

"אנחנו מקבלים כריכים. אנחנו לא יכולים להכינם במקום בגלל גודל הסניף. לא מצאתי שיטה למכור כריכים ב-6:00 אם הם לא מגיעים בערב לפני כן".

 

באיזו שעה הם מגיעים?

 

"לא זוכר שעות ספציפיות. חמש בערב, שבע בערב. אז לא להחזיק אותם בקירור? אלה הוראות היצרן. מעולם לא נשאר לנו בחנות מוצר יותר מיממה אין דבר כזה. אין ספק שזה היה עניין של זמן עד שאחד המתחרים ישתול שם מישהו".

 

יצרן הכריכים: "הכריכים טובים בקירור עד 48 שעות"

ליאור נדב, מסנדוויץ' ארד אמר ל-ynet: "אנחנו מחלקים לקופיקס כריכים פעמיים ביום, כשהפעם השנייה היא ב-17:00. לפי הוראות היצרן מותר להשאיר אותם בקירור עד 48 שעות".

 

והם באמת נשארים שם 48 שעות?

 

"לפי קצב תחלופת הכריכים שם אין שום מצב שהם משאירים אותם 48 שעות. אם קיבלו הם קיבלו כריכים בחמש ונשארו כמה כריכים הם בהחלט יכולים למכור אותם בבוקר, אבל בכסף שהם לוקחים - הכריכים לא שורדים יותר מכמה שעות".

 

"השבוע זרקנו 7 קרטונים של פוקאצ'ות"

מקופיקס נמסר בתגובה: "קצב המכירות בקופיקס הוא כזה, שלצערנו רוב הזמן לא נשארים כריכים, גם למבקשים בסוף היום. הרשת מוכרת למעלה מ-800 כריכים ביום ואין מצב שכריך נשאר יותר מ-24 שעות במקרר. לכל היותר, כריכים שהגיעו באספקת ערב ימכרו בשעות המוקדמות של הבוקר. אין עם זה שום בעיה.

 

"אין ברשת שום כריך ולא נמכר כריך בן יותר מ-24 שעות. לרשת מגיעים על פי צורך כריכים גם יותר מפעם ביום. ההנחיות הברורות הם שכאשר נשארים פריטים טריים - הם נזרקים. השבוע לדוגמא נזרקו 7 קרטונים של פוקאצ'ות וכריכים שהוזמנו ביתר.

 

"מנהלת המשמרת אמרה זאת על דעתה, ייתכן מתוך ידיעה שתאורטית מותר למכור כריך עד 3 ימים. זו לא מדיניות שלנו. והנושא הינו חריג ויטופל מיידית. שום דבר שנאמר אינו סוטה מהעובדות - הכריכים טריים. ואם זה נאמר ללקוח זה בפירוש נכון. מערכת קופיקס היא חדשה, ובחלקה עם אנשים חדשים בתפקיד. אנו מזמינים את הציבור להמשיך לבוא לקנות וליהנות מהכריכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים