שתף קטע נבחר

נצרת עילית: ילד שוטט לבד ברחוב, הוריו ישנו

הוריו של בן 7 כלל לא שמו לב שיצא מהבית, אך אזרח שהבחין בו לפנות בוקר הזעיק שוטרים. אחד מהם זיהה אותו - כיוון שחילץ אותו משריפה בעבר

עובר אורח איתר הלילה (ו') ילד כבן 7 משוטט ברחוב בנצרת עילית, והזעיק משטרה. בשעות הבוקר המוקדמות הוא זוהה על ידי שוטר שטיפל בו לפני כמה חודשים במהלך שריפה, והן על ידי רכזת לילדים עם צרכים מיוחדים בעירייה. בעקבות הזיהוי הגיעו השוטרים להוריו, שעדיין ישנו וכלל לא הבחינו בהיעדרו. הם נחקרים ונבדק חשד לרשלנות, וכן אם ניתן להחזיר להם את הילד בבטחה.

 

עדכונים נוספים בחדשות ynet:

סימולציה איראנית: טילים על נתב"ג ועזריאלי

דני אילון חזר לארץ: "אמרתי את האמת"

 

האזרח הבחין בילד בשעה 02:30 לפנות בוקר ברחוב אלון בעיר. הוא היה עירום למחצה והסתובב לבד ברחוב. האיש ניסה לשוחח עמו ללא הצלחה ואז הזעיק את המשטרה. השוטרים גם הם לא הצליחו לדובב את הילד. בדיעבד התברר כי הוא לקוי שמיעה ומתקשה בדיבור. השוטרים יצרו קשר עם מחלקת הרווחה של העירייה, והילד הועבר לביתה של עובדת סוציאלית.

 

מנהלת שירותי הרווחה ליאורה לורי, אמרה כי מדובר היה במראה קשה. "הדבר היחיד שרצינו לעשות בשלב הראשון הוא לחבק אותו. לתת לו בגדים ומשהו חם לשתות ולהרעיף עליו אהבה", סיפרה. עובדות הרווחה השקו אותו והלבישו אותו בפיג'מה. "הוא היה תשוש אחרי הליכה ממושכת ברגל, ואחרי שהרגענו אותו הוא שכב לישון", סיפרה לורי.

 

במקביל לסיוע המיידי לילד, העובדת הסוציאלית צילמה אותו והעבירה את התמונה לרכזת בעירייה המטפלת בילדים בעלי צרכים מיוחדים. זו זיהתה אותו והעבירה את המידע למשטרה, שהמשיכה בחיפושים אחרי הוריו.

 

בשעת בוקר מוקדמת, במהלך חילופי המשמרות במשטרה, קיבלו השוטרים את תמונתו של הילד ואחד מהם, רס"ר עמוס גואטה, זיהה אותו וזכר את כתובתו. מתברר כי לפני שמונה חודשים פרצה שריפה בבית המשפחה, לאחר שהילד ככל הנראה שיחק בגפרורים. בני המשפחה חולצו אך הילד התחבא מתחת לשולחן. הוא אותר על ידי רס"ר גואטה שהוציא אותו מהדירה.

 

"השוטרים מיהרו לבית", סיפר מפקד תחנת נצרת עילית, סנ"צ שלום אביטן. "דלת הבית עוד הייתה פתוחה וההורים ישנו בזמן שהשוטרים הגיעו לדירה. הם כלל לא הבחינו שהילד יצא מהבית", סיפר.

 

ההורים הובאו לתחנת המשטרה בנצרת עילית שם נחקרו במשך שעה ארוכה. במשטרה בודקים כעת אם יש חשד לרשלנות פלילית בהתנהגותם. כמו כן, יוחלט רק לאחר התייעצות עם גורמי הרווחה בעיריית נצרת עילית, אם ניתן להשיב את הילד להוריו בבטחה.

 

סנ"צ אביטן ביקש להודות לאזרח שגילה ערנות ומצא את הילד, והוסיף כי "שיתוף פעולה בין המשטרה לרשויות הרווחה הביאו את הילד הזה לחוף מבטחים". ברשויות הרווחה בעירייה אמרו כי הטיפול במשפחה יימשך. "הסיפור לא נגמר פה, נמשיך לטפל ולעקוב כדי שהמקרה לא יחזור על עצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים