שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תוכנית סער: הקבלנים יוכלו לבנות יותר דירות

  המועצה הארצית לתכנון ובנייה הביעה את תמיכתה במהלך שמוביל שר הפנים גדעון סער לשינוי תקנות התכנון והבנייה כך שניתן יהיה לאשר לקבלנים תוספת לבניית דירות למגורים של עד 30% ממספר הדירות המירבי המותר לבנייה

  שרי השיכון והאוצר מציגים את הפתרונות שלהם למלחמה בעליית מחירי הדיור והם לא היחידים: שר הפנים, גדעון סער, ממשיך לקדם את הקמפיין שלו להוזלת הדירות לאחר שלפני כחודש הציג את תוכניתו לשינוי תקנות התכנון והבנייה (מהלך המכונה "תקנת שבס" - סטיה ניכרת מתוכנית). לפי התוכנית, הקבלנים יוכלו לבנות 30% יותר ממספר הדירות המירבי המותר לבנייה על מגרש. המועצה הארצית לתכנון ובנייה הודיעה הערב (ג') כי היא תומכת במהלך.  

   

  סער מקדם מהלך להגדלת כמות הדירות

  חברת הדיור אושרה בישיבת הממשלה

  מה עומד מאחורי ההמלצות לקבינט הדיור

   

  חשוב להדגיש, כי לפי התקנות שקיימות היום הקבלנים רשאים לבנות 20% יותר דירות מהמספר המירבי המותר לבנייה על מגרש. כך שתוכניתו של שר הפנים

  תאפשר לקבלנים לבנות עד 10% יותר יחידות דיור מהמותר כיום.

   

  סער פנה לפני כחודש למועצה הארצית לתכנון ובנייה לקיום התייעצות לגבי המהלך שהוא מוביל, כפי שמתחייב בחוק. לאחר שהמהלך אושר היום במסגרת דיוני המועצה הארצית צפוי שר הפנים לחתום תוך ימים על שינוי התקנות. שר הפנים אמר לאחר אישור המועצה כי "שינוי התקנות הוא צעד נוסף במתן מענים למשבר הדיור בו אנו מצויים. מצב שוק הדיור היום מחייב מציאת פתרונות מגוונים ומהירים".

   

  לפני מספר חודשים אישרה הממשלה את הצעת שר הפנים לרפורמה בתכנון ובנייה. שמה של התוכנית, שזכתה לכינוי "רפורמת הפרגולות", נובע מהתמקדותה בניסיון לזרז הליכי תכנון לעבודות בנייה קטנות ונקודתיות כמו הוספת פרגולה, בניית ממ"ד, סגירת מרפסת, תוספות בנייה של עד 25 מ"ר ועוד.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים