שתף קטע נבחר

ארה"ב: "בוקו חראם" מניגריה - ארגון טרור

בהודעת מחלקת המדינה נמסר כי "בוקו חראם" וארגון "אנסארו", שגם הוגדר ארגון טרור, אחראים למותם של אלפי בני אדם בניגריה, בין היתר בהתקפות על כנסיות ומסגדים ובפיגוע התאבדות בבניין האו"ם באבוג'ה בשנת 2011

חראם עליו: ארצות הברית הכריזה היום (יום ד') באופן רשמי על הארגונים האיסלאמיסטיים "בוקו חראם" ו"אנסארו" בניגריה כארגוני טרור. בהודעה של מחלקת המדינה בוושינגטון נמסר כי שני הארגונים אחראים למותם של אלפי בני אדם בצפון-מזרח ניגריה ובמרכזה, בין היתר בהתקפות על כנסיות ומסגדים ובפיגוע התאבדות בבניין האו"ם באבוג'ה בשנת 2011.

 

לא חראם. ארגון הטרור שרוצח תלמידי בית ספר

 

עוד חדשות בעולם :

מות המרגל: רצח או משחק מין שהשתבש?

100 ימים לכהונת רוחאני: אפשר לנשום בטהרן

צילם את בתו ערומה ולא הורשע: שבדיה תפצה

זהו את האתלט ושוטרים רוסים ברי-מזל. צפו

 

"ניתוק ארגוני הטרור האלה ממוסדות פיננסיים אמריקניים והקפאת נכסים שלהם בארה"ב על ידי הבנקים מביעים את התמיכה החזקה שלנו במאבק של ניגריה בטרור ובמאמציה להתמודד עם אתגרי הביטחון בצפון", מסרה ליסה מונקו, היועצת לביטחון פנים וללוחמה בטרור של נשיא ארה"ב ברק אובמה.

 

מתנגדים לחינוך מערבי. בית ספר שהותקף על ידי בוקו חראם (צלום: AFP) (צלום: AFP)
מתנגדים לחינוך מערבי. בית ספר שהותקף על ידי בוקו חראם(צלום: AFP)

המבצע הצבאי נוחל כישלון? חיילים במדינת בורנו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המבצע הצבאי נוחל כישלון? חיילים במדינת בורנו(צילום: AFP)

"אנחנו מעודדים את ניגריה להמשיך בגישה מקיפה נגד הטרור שמשתמשת בצורה יעילה בכלים שבידי הרשויות לאכיפת החוק, יוצרת הזדמנות ביטחונית ומבטיחה את זה שמגנים על זכויות אדם ומכבדים אותן", אמרה יועצת הנשיא האמריקני.

 

טבח במסיבת חתונה: 30 נרצחו, בהם החתן

 בוקו חראם, שכינויו בשפת האוסה הוא "החינוך המערבי הוא חטא", נוסד לפני כעשור כתנועה דתית שהתנגדה להשפעה המערבית, שלטענת מייסד הארגון מוחמד יוסוף הרעילה את נפשות הצעירים נגד האיסלאם.

 

ההתקפות הקטלניות של הארגון על בתי ספר הן חלק ממלחמתו בחינוך המערבי שמקבלים תלמידים במדינה האפריקנית. הארגון מבקש להחיל את השריעה בניגריה, הנחלקת באופן כללי לדרום נוצרי ברובו ולצפון מוסלמי, והוא אחראי למותם של יותר מ-1,600 בני אדם מאז 2010. מאז חודש מאי מנהל צבא ניגריה מבצע גדול נגד ארגוני הטרור האיסלאמיסטיים במדינה, ובראשם ארגון בוקו חראם, אולם מבצע זה עדיין לא נושא פרי וארגון הטרור ממשיך בפעולותיו נגד חפים מפשע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מנהיג בוקו חראם אבו בכר שקאו
צילום: AFP
מומלצים