שתף קטע נבחר

חייך למצלמה: כך נראה האסיר מוחמד מורסי

נשיא מצרים המודח סירב להגיע למשפטו בבגדי אסיר וטען שהוא הנשיא החוקי, אלא שעיתון מקומי פרסם תמונות ראשונות מהכלא של בכיר "האחים המוסלמים" שבהן נראה שהוא ויתר על החליפה. אבל למה מדים לבנים?

בגדי הנשיא החדשים: נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי סירב בשבוע שעבר ללבוש מדי אסיר בדיון הראשון במשפטו וצעק מכלוב הנאשמים: "אני הנשיא החוקי, שופט - אתה פסול!". אלא שבבית הסוהר באלכסנדריה, מורסי אינו שונה מיתר האסירים. העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" פרסם הבוקר (יום א') תמונות ראשונות של מורסי מהכלא המבודד בורג' אל-ערב באלכסנדריה לובש בגדי אסיר לבנים.

 

עוד חדשות בעולם :

השבוע: אל תתעסקו עם תימנייה עם אקדח

מדוע כוסו קברים בנורבגיה בשקיות שחורות?

ארה"ב: ילד נמצא אזוק עם תרנגולת על צווארו

רצח שמרטפית שהתלוננה על אונס ויוצא להורג

 

התמונות שפורסמו בעיתון צולמו ככל הנראה עם כניסתו של איש "האחים המוסלמים" לבית הסוהר. מורסי לובש בגדי אסיר בצבע לבן משום שהוא נמצא במעצר מנהלי. אם יורשע באישומים נגדו, בין היתר רצח והסתה לרצח, צפוי ללבוש בגדי אסיר כחולים ואם יטילו עליו עונש מוות הרי שהוא ילבש בגדים בצבע אדום.

 

האסיר מורסי בתמונות ראשונות בעיתון "אל-מסרי אל-יום" ()
האסיר מורסי בתמונות ראשונות בעיתון "אל-מסרי אל-יום"
מורסי ו-14 מבכירי "האחים המוסלמים" הופיעו לתחילת משפטם באקדמיית המשטרה בקהיר בגין מעורבות בהרג מפגינים מול ארמון הנשיאות אל-איתחאדיה בדצמבר שעבר. הנשיא שהודח בהפיכה צבאית הגיע לבוש חליפה לאולם בית המשפט - בניגוד לנהלים. יתר עמיתיו לכלוב הנאשמים לבשו בגדי אסירים. מורסי סירב להכיר בסמכותו של בית המשפט וטען כי הוא הנשיא הלגיטימי של מצרים ושהשופט צריך לשחררו. דבריו של מורסי עוררו מהומה במקום והדיונים במשפטו נדחו לחודש ינואר. אולם על פי הדיווחים במצרים, כשהובא לבית הסוהר באלכסנדריה, הסכים מורסי ללבוש את מדי האסיר. בשבוע שעבר ערך צוות ההגנה של מורסי מסיבת עיתונאים בקהיר שבה הקריא הודעה מטעם הנשיא המודח לעם המצרי. מורסי הדגיש בהודעה כי הוא דבק בלגיטימיות שלו כנשיא ושאינו מכיר בתוצאות ההפיכה הצבאית ב-3 ביולי.

 

אתמול, לראשונה מאז הדחת מורסי, ערכה קואליציה של זרמים איסלאמיסטיים בראשות "האחים המוסלמים" מסיבת עיתונאים שבה הציגה יוזמה חדשה לסיום המשבר במצרים. היא קראה לקיים דיאלוג עם ההנהגה הצבאית במדינה ובאופן די מפתיע לא דרשה את חזרתו של מורסי לשלטון.

הזרמים האיסלאמיסטיים קראו לשוב לתהליך הדמוקרטי ולשים קץ ל"הפיכה הצבאית ולמדינת המשטרה", לשחרר אסירים ולפתוח תחנות טלוויזיה איסלאמיסטיות שנסגרו לאחר הדחת מורסי.

 

גורם בצבא מצרים לא התרשם מקריאת האיסלאמיסטים לדיאלוג לאומי ואמר הבוקר לעיתון "א-שרק אל-אווסט" שעליהם להכיר במפת הדרכים שעליה הסכימו הצבא, הזרמים הפוליטיים ואנשי הדת ובה אושרה הדחתו של מורסי. על הצהרות "האחים המוסלמים" ותומכיהם הוא אמר שמדובר ב"תכסיסים וניסיונות התשה נואשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסכים ללבוש בגדי אסיר בבית הסוהר. מורסי
מומלצים