שתף קטע נבחר

מדוע כוסו קברים בנורבגיה בשקיות שחורות?

פעמים רבות משפחות וחברים אינם מוצאים את קבר יקיריהם בבית עלמין. אך במקרה של כמה אזרחים בנורבגיה הסיבה שבגינה לא מצאו את קבר קרוביהם לא נבעה מפאת פיתולי השבילים, אלא מסיבה אחרת - מאות מצבות כוסו בשקיות פלסטיק שחורות.

 

עוד חדשות בעולם:

ארה"ב: ילד נמצא אזוק עם תרנגולת על צווארו

רצח שמרטפית שהתלוננה על אונס ויוצא להורג

מדריד שוקעת באשפה, שוטרים נקראו לנקות

 

מדוע כוסו הקברים? על פתקים שהוצמדו לכל מצבה נכתבו הוראות לתשלום, שהזהירו את קרובי המת כי אם לא ישלמו על תחזוקת בית הקברות - המצבה תוסר. עד מהרה הפכה החברה המנהלת את בית הקברות מולנדל שבברגן למושא לביקורת ברחבי המדינה.

שלמו או שהמצבה תוסר
שלמו או שהמצבה תוסר

תור אויביד ג'נסן, מרצה מאוניברסיטת ברגן ואשתו שמבקרים בבית העלמין פעמים תכופות, נסערו לגלות את המצבות המכוסות בשחורים. "מה שראינו היה חסר טעם ולא ראוי בבית קברות", אמר ג'נסן לרשת החדשות הנורבגית NRK. הזוג גם העלו תמונות של המצבות לפייסבוק, ואלה שותפו בהמוניהן.

 

כ-670 מצבות כוסו בשקיות הניילון. "זה הזכיר לי דו"חות שמחלקים פקחים למכוניות", אמר ג'נסן. לפי משטרת נורבגיה, המועצה המקומית צריכה לשלם על התחזוקה של המצבות במשך 25-20 השנים הראשונות ולאחר מכן על קרובי המת לשלם את הטיפולים השוטפים.

 

לפי דברי מנכ"ל החברה המתחזקת את בית הקברות, שפורסמו ב"דיילי מייל" הבריטי, "זו הייתה דרך רגישה והגיונית לעשות זאת. מצבות רבות נשארות עומדות עם תווית עליהן ליותר מחצי שנה. אנחנו מעוניינים ליצור קשר עם קרובי הקבורים במקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים