שתף קטע נבחר

גם להם מגיע: עמותות למען ילדים

דובונים שמעניקים אנרגיות טובות, סלבריטאים שמבקרים אצל ילדים חולים, הפעלות ימי הולדת לילדים במצבי סיכון ועוד ועוד - לרגל יום הילד הבינלאומי המצוין היום (20.11) אספנו עבורכם עמותות שעושות שמח לילדים, אתם מוזמנים להצטרף

מידי שנה מציין העולם את יום הילד הבינלאומי ב-20 בנובמבר, התאריך בו אישרה העצרת הכללית את האמנה לזכויות הילד, הקובעת את כל החובות שיש למדינות כלפי הילדים החיים בה. לכבוד היום המיוחד מציעה רוח טובה הצצה לעשייתן המתמשכת של חמש עמותות, אשר פועלות למען העצמת ילדים כל השנה בדרכים מקוריות וישמחו לקבל מתנדבים דרך עמותת רוח טובה.

  

חוגגים ימי הולדת לילדים נזקקים

מי העמותה: עמותת מלאכי יום הולדת מכינה ערכות ימי הולדת ומפעילה באמצעות מתנדבים חגיגות יום הולדת לילדים במצבי סיכון ומצוקה, ילדי מיעוטים וילדים מחינוך מיוחד. המתנדבים בפרויקט מקבלים ערכת יום הולדת, ובתוכה משחקים מוסיקה קישוטים, ופרסים, בעזרתה הם מעבירים את ההפעלה. גיל הילדים להם חוגגים נע בין גן חובה עד חטיבת ביניים.

 

מדוע הוקמה העמותה: העמותה מוקדשת כולה לתכניות שמעצימות ילדים ונוער והן מקוריות. הרעיון מאחורי העמותה, שהוקמה על ידי רותי סובל לוטנברג, הוא לתת מענה לשלבים שונים של הערכה עצמית, כשאחד השלבים החשובים הם תחושה שאני אהוב ושייך וזה מה שחגיגית יום הולדת עושה לילדים.

 

לכולם מגיע לחגוג יום הולדת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לכולם מגיע לחגוג יום הולדת(צילום: shutterstock)

 

המודל מאפשר לכל ילד לחגוג באמצעות מעגל הנתינה. כל אדם יכול לתרום 180 שקלים ואיתם מייצרים ערכות יומולדת שמספיקה לחגוג ל-40 ילדים. לאחר חגיגת היומולדת והילד שולח מכתב תודה לתורם. התכנית השניה היא "מלאכי נוער" - שם הרעיון הוא להיכנס לרמה יותר עמוקה של העצמת ילדים וזה לתת להם אפשרות להעביר ימי הולדת לאחרים בעצמם.

 

שותפים לעשייה: יש הרבה תומכים והיענות של מתנדבים אבל אנו תמיד זקוקים לתומכים נוספים כדי לאפשר לעוד ילדים לחגוג יום הולדת. זכרו כי 180 שקלים משמחים 40 ילדים.

 

סיפור מיוחד: אישה בשם סימה פנתה אלינו השנה בפעם השנייה לחגוג לבניה, זוג תאומים בני 11, יום הולדת: אדם ואמיר בני 11, מאשקלון, שכל אחד מהם לומד בכתה אחרת. אחד מאוד מקובל בכיתתו וחברותי והשני מופנם וסגור. המפעילה, שרון לירן, הגיעה לאשקלון ממושב שואבה, וחגה לכל ילד בנפרד יום הולדת. הם אוהבים מאוד איגרוף, ולכן המפעילה הכינה מראש שאלות וחידון בנושא איגרוף, שהם נורא נהנו ממנו. הילדים התרגשו מאוד ולא הפסיקו לדבר על האירוע ועל התחושה שהם היו במרכז תשומת הלב הכיתתית.

 

מה מחפשים: מתנדבים להפעלת ימי הולדת. ההתנדבות היא מגיל 19 מעלה , בימים א'-ה' בין השעות 08:00-14:00 או אחר הצהריים - 20:00 - 16:00. חשוב לציין כי המתנדב המגויס מתבקש להיות אחראי ואין לבטל את ההתנדבות לאחר שהמתנדב התחייב להגיע.

להצטרפות לפרויקט מלאכי יום- הולדת: http://ruachtova.org.il/registration/

 

משמחים ילדים חולי סרטן עם סלבס

מי העמותה: "אורות של אמת" הוקמה לפני 12 שנים ע"י הרב גיא חבורה, על מנת לתת מענה לכאבם של ילדים חולים ונזקקים ובעיקר עבור ילדים חולי סרטן. העמותה תומכת ומלווה את הילדים ובני משפחותיהם לאורך המסע הקשה אל הבריאות ועושה הכל בכדי להקל על החולים ולהעניק להם משאבים, חום, אהבה ותמיכה אין סופית, שיתנו להם את הכח להילחם ולנצח.

 

שותפים לעשייה: יש המון אנשים טובים בדרך שנרתמים, משקיעים את זמנם ומרצם לסייע בעבודת הקודש מכל השכבות ובכל הגילאים. אנחנו נתקלים בכל פעם בשיתופי פעולה מחממי לב.

 

סיפור יוצא דופן: אחד הסיפורים המרגשים הוא של רותם גונן, גיבורה אמיתיתה הנלחמת בלוקמיה מיוני האחרון. הטיפולים שרותם עוברת לא פשוטים וזה חודשים שהיא בבידוד מוחלט. באחד מהימים הקשים מאוד רותם ביקשה לפגוש את הזמר האהוב עליה- נתן גושן.

 

אווה לימסוב המדהימה, שמתנדבת בעמותה כבר שנים עשתה את החיבור ונתן הגיע. רותם הרגישה מייד הרבה יותר טוב, שהרי אנוו יודעים כמה הנפש משפיעה על הגוף. מאז נתן המקסים נשאר בקשר רצוף עם המשפחה וכשהמצב של רותם היה ירוד, נתן עשה הכל כדי לשמח אותה.

 

לפני כשבועיים תקף את רותם וירוס קשה מאוד, עשרה ימים היא לא הכניסה דבר לפה. אווה שלנו עשתה שיחה בהולה לנתן והוא שאל: את מי רותם רוצה שאביא איתי? רותם ענתה: בר רפאלי. שני האנשים המדהימים והרגישים האלו הגיעו לבקר במחלקה ורותם הייתה כל כך מאושרת.

 

מיותר לציין שספירות הדם של כל הילדים במחלקה נסקו לשמים. ההבנה שאנשים כ"כ עסוקים בסדר גודל כמו בר ונתן מוצאים את הזמן להגיע לבקר אותה עשתה פלאות לה ולשאר הילדים המאושפזים.

 

פתאום כולם הרגישו טוב יותר - בר ורותם ()
פתאום כולם הרגישו טוב יותר - בר ורותם

 

מה מחפשים: כל אדם שחושב שיש לו את הכח להעניק לילדים המתוקים הללו רגעים של אושר ותקווה מוזמן להיות שותף לעשייה במבורכת.

 

להתנדבות באורות של אמת: http://ruachtova.org.il/registration/

 

מחלקים לילדים חולים 'דובוני החלמה' מוטענים באנרגיות חיוביות

מי העמותה: פרויקט דובוני החלמה נולד לפני שנים מתוך המחשבה שדובון יכול להפוך לכלי טיפולי עבור חולי סרטן ונפגעי טראומות. מתנדבי העמותה מסתובבים בבתי חולים בין החולים ומחלקים להם דובונים המוטענים באנרגיות רפואיות מחזקות.

 

את הרעיון הגתה אילנה קונסטנטינוסקי, מתוך חוויה אישית שעברה ומהרצון לתת משהו לחולים שתמיד יישאר לצידם ויחבק אותם ברגעים קשים ולאחר שהבחינה כי המון חולים נמצאים לבדם במיטה בבית החולים. במהרה מספר בודד של דובונים רכים הפך למאות, ודובוני החלמה הפכו לכלי טיפולי ומסייע לכל דבר.

 

תחילה חולקו הדובונים רק לנפגעי טרור והיום הם מחולקים לחולי סרטן ולכל מי שזקוק לאנרגיה הטיפולית. כל דובון החלמה הוא סוג של מטפל קטן ורך שמוטען אנרגטית על ידי ד"ר מיכאל קונסטנטינובסקי, אביה של אילנה, מומחה לרפואה משלימה וחובב דובונים בעצמו.

 

חיבוק מלא אנרגיות טובות ()
חיבוק מלא אנרגיות טובות

 

לכל דובון מוצמדות הוראות חיבוק ייחודיות, שמנחות כיצד צריך לחבק וכמה פעמים ביום. דובוני החלמה מחולקים ללא כל תמורה לחולים ונפגעי טראומות קשות, מה שעושה את תהליך האהבה והנתינה כה עוצמתי. החולים מבינים שיש כאן תהליך מיוחד ומקפידים לפעול על פי ההוראות. הדובונים מתקבלים מאנשים טובים וחברות צעצועים או רוכשים מתרומות ולאחר מכן עוברים הטענה רפואית אצל ד"ר קונסטנטינוסקי.

 

שותפים לעשייה: זוכים למאות פניות של מתנדבים שמעוניינים לחלק דובונים באופן קבוצתי.

 

סיפור מיוחדים: מפתיע שלפעמים המבוגרים חוזרים להיות ילדים ורבים על הדובים והילדים דווקא מתנהגים בבגרות והתגובה שלהם מדהימה. מעבר לכך הפרויקט כבר חצה גבולות והספקנו לשלוח דובונים לקונגו, לצונאמי ולמקומות נוספים בעולם שחוו אסונות. הפעילות רצה והכל בעזרת תרומות ואיסופים.

 

מקרה מיוחד: לפני זמן מה היינו בית חולים לחלוקה ונותר לנו דובי אחד כפגשנו שני ילדים חולים. הילד הגדול מהשניים הבחין בסיטואציה ואמר תביאו לילד הקטן אני רוצה שהוא יקבל. נתנו את הדובי לילד הקטן אבל בהמשך חזרנו והבאנו לו דוב גדול כי הייתה לי הרגשה בפנים שהוא כל כך רצה. הילדים לוקחים את הדובים לטיפולי כימותרפיה, מדברים עם הדובי ויש חיבור מדהים. היה לנו חייל שסיפר אל תספרי לאף אחד אבל אני ישן עם הדובי.

 

מה מחפשים: הדובונים שלנו כרגע הם הומלסים והאתגר הגדול שלנו הוא מציאת מחסן/ מקום פנוי שיוכל לקלוט את התארגנות העמותה. בנוסף, אנו זקוקים לאנשי גיוס משאבים.

 

להצטרפות לדובוני החלמה: http://ruachtova.org.il/registration/

 

מלמדים ילדים נזקקים שיעורי נגינה

מי העמותה: ניגון של תקווה, מיזם חברתי חדש שמטרתו היא לימוד שיעורים פרטים בנגינה בהתנדבות לילדים ולנוער משכבות סוציואקונומיות נמוכות או שנמצאים במצב קשים בחייהם כדוגמת נוער בסיכון, מצבים רפואים קשים ועוד. המיזם מנסה לסייע למשפחות, נוער וילדים, החולמים ללמוד מוסיקה ואינם יכולים לשלם על שיעורי נגינה, לקנות כלי נגינה או חוברות תווים ולמידה.

 

קבוצת המתנדבים מורכבת מאנשים טובים בעלי ידע ויכולת בנגינה. תפקיד המיזם הוא ליצור מאגר מתנדבים ארצי רחב (הכוונה היא בסופו של דבר להגיע לכל הארץ) למצוא את התלמידים המתאימים, להתאים בין אופי המתנדב לתלמיד, לעקוב אחר ההתמדה של השיעורים, ועוד.

 

מתנדבי העמותה רואים לנגד עיניהם את החיוך על פניהם של ילד או ילדה, בשנייה שהמתנדב מגיע לביתם לעוד שעה של שיעור - שעה של ניתוק מהמציאות הרגשה טובה והרבה תקווה. "ניגון של תקווה" מנסה להעניק לתלמידים ידע עניין ומוטיבציה להרחיב את אופקיהם ובכך להגביר את תחושת הביטחון והרגשת המסוגלות בקרב אותם תלמידים.

 

מוזיקה יכולה לשנות חיים ()
מוזיקה יכולה לשנות חיים

 

המיזם נולד בעקבות חווייה אישית של אלעד אופיר, אחד היזמים, שנחשף במקרה בגיל 10 לבחור שניגן על גיטרה קלאסית במהלך טיול שנתי. הוא ישב מהופנט לגמרי קרוב לארבע שעות והדבר הראשון שאמר לאביו שכשחזר הביתה היה שהוא רוצה להתחיל לנגן בגיטרה וכמה שיותר מהר. מאז החל לנגן, לכתוב שירים, להופיע עם להקות, ואפילו לעשות אודישן לדה-וויס אבל בעיקר התפתחה אצלו האהבה העצומה והתמידית לנגינה שהשפיעה עליו באופן חיובי מכל הבחינות החיים.

 

אלעד הכיר את טל הלוי, המתעסק במוזיקה ויחד הם החליטו לנסות ולגרום לאותה חוויה להגיע גם אל אלו שאינם יכולים להרשות לעצמם בחיי היום יום.

 

סיפור מיוחד: יש כבר כמה סיפורים על קשרים מיוחדים שנרקמו בין המתנדבים לילדים המיוחדים ועל ההתרגשות והציפייה של הילדים בשעות ההמתנה למתנדב עם הכלי.

 

מה מחפשים: אנשים המתאימים לקחת חלק כמורים או פעילים בעמותה ולכלי נגינה במצב טוב.

 

להצטרפות: http://ruachtova.org.il/registration/

 

דואגים שילדי פנימיות יתארחו בבתי משפחות בסופי שבוע

מי העמותה: 'ילדים בסיכוי' של המועצה לילד החוסה, נוסדה לפני 26 שנה במטרה לסייע לילדים בסיכון, החיים בפנימיות ומשפחות אומנה מכל מגזרי החברה הישראלית. כיום מסייעת העמותה ל-10,000 ילדים וכ-300 בוגרים.

 

העמותה הוקמה ע"י שתי נשים מעולם החינוך - אסתר לובוחינסקי ודר' אניטה וינר, שהבינו שלילדים אלה, שהוצאו מבתים מפורקים, אין גוף מטריה שידאג, יטפח אותם וישמור על זכויותיהם. הילדים החיים בפנימיות מגיעים ממשפחות רב בעיתיות, וסובלים מהתעללות, הזנחה או יתמות והעמותה מביאה את קולם מתוך הרצון שלהם להפוך ולהיות למבוגרים נורמטיביים התורמים לקהילה.

 

כל מי ששומע על העמותה שלנו ועל החזון שלנו, מבין את הצורך של כל ילד במישהו שיתפקד כ"מבוגר אחראי" בחייו, והתורמים והמתנדבים שלנו מאושרים לסייע לילדים שהם הרבה פעמים ממש "ילדים של אף אחד".

 

בישראל של היום, יש למעלה מ-10,000 ילדים מגיל יום עד גיל 18 הגדלים מחוץ לביתם ב-90 פנימיות ברחבי הארץ. ילדים אלה הורחקו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה או הוצאו בצווי בית משפט בגלל מצוקות קשות, הכוללות, בין השאר, התעללויות פיזיות ונפשיות, הזנחה, יתמות ועוד. עבורם הבית, המשפחה, תמיכה והגנה מעולם המבוגרים אינם מובנים מאליה.

 

"משפחה מלווה" היא משפחה שמוכנה לארח ברציפות ולאורך זמן (שנה לפחות), ילד שמתחנך בפנימייה. יתום שאין לו משפחה או ילד שמשפחתו אינה יכולה לטפל בו ולדאוג לצרכיו. האירוח מתקיים בשישי-שבת אחת לשבועיים, בחגים ובחופשות ארוכות.

 

השותפים שלנו: מרבית הכספים של העמותה מגיעים מתרומות וקרנות ורק 22% מתקבל מכספי ממשלה (רווחה וחינוך). מקבלים עזרה ומימון מחברות עסקיות, מקרנות ישראליות ויהודיות ומאנשים פרטיים הנרתמים למען הילדים.

 

סיפור מיוחד: סיפור שנחשף לפני שבוע באתר של מיזם "עיגול לטובה". שאלו את ארתור, בוגר פנימייה, לאיזו עמותה הוא ירצה לעגל לטובה, וזה מה שהוא כתב: "כשהייתי ילד בבית הילדים בעפולה עילית, קיבלתי בכל חנוכה, בתור דמי חנוכה, כמו יתר הילדים והילדות בפנימיות , ספר מתנה לבחירתי שניתן לי מתנת "ילדים בסיכוי- המועצה לילד החוסה". זה היה מאוד משמעותי עבורי, משום שלא היה לי כסף לקנות לעצמי וכידוע- בזמנו ספרים היו יקרים (זה היה לפני התקופה שמכרו ספרים במשקל). עכשיו אני גומל טובה תחת טובה לארגון שהיטיב עימי : "ילדים בסיכוי- המועצה לילד החוסה".

 

כדי שאף ילד לא יישאר לבד (צילום: index open) (צילום: index open)
כדי שאף ילד לא יישאר לבד(צילום: index open)

 

מה מחפשים: ב- 8.12.13 מתקיים אירוע התרמה גדול למען "ילדים בסיכוי" שבו אהוד בנאי מארח את ברי סחרוף- אנו מזמינים אתכם לרכוש כרטיסים ולתמוך בפעילות העמותה. בנוסף אנו מאתרים משפחה מלווה - משפחה שמוכנה לארח ברציפות ולאורך זמן (שנה לפחות), ילד שמתחנך בפנימייה. יתום שאין לו משפחה או ילד שמשפחתו אינה יכולה לטפל בו ולדאוג לצרכיו. האירוח מתקיים בשישי-שבת אחת לשבועיים, בחגים ובחופשות ארוכות. אנו גם זקוקים לסלב ואמנים שיתמכו בנו וילכו אתנו לאורך הדרך.

 

לתמיכה והתנדבות בילדי סיכוי: http://ruachtova.org.il/registration/

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים