שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רכבת ישראל: ועד העובדים שוב משבית

  ועד עובדי הרכבת החליט להמשיך גם היום בעיצומים כנגד ההנהלה, השבית את פעילות בית הספר להדרכה אך טוען כי כמובטח - אין כל פגיעה בנוסעים. ההנהלה: הפגיעה דווקא משמעותית וחמורה

  הבטיחו ומקיימים: ועד עובדי הרכבת וההסתדרות ממשיכים בעיצומים נגד ההנהלה. לפני יומיים (ג') חשף ynet כי מרבית עובדי הפקידות ברכבת לא הגיעו לעבודה כחלק מהעיצומים נגד ההנהלה. לפני שבוע (יום ה', 14.11) השבית ועד העובדים את פעילות כרבות המטען. היום ממשיך הוועד - בגיבוי ההסתדרות - בעיצומים אותם הוא מכנה "מתגלגלים", והשבית את בית הספר להדרכת מקצועות הרכבת.

   

  לטענת הוועד, ההשבתה אינה פוגעת בנוסעים כפי שהובטח עם תחילת העיצומים לפני מספר שבועות. בהנהלת הרכבת לעומת זאת זועמים וטוענים כי מדובר בפגיעה ישירה בפעילות השוטפת של רכבות נוסעים.

   

  עוד ברכבת:

   

   

  הנה באה הרכבת - בינתיים לפחות (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
  הנה באה הרכבת - בינתיים לפחות(צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  "עיצומים ללא פגיעה בנוסעים"

  ועד עובדי הרכבת מקיים את הבטחתו להמשיך בעיצומים, בעקבות סכסוך העבודה עליו הכריזה ההסתדרות. לדברי הוועד, סכסוך העבודה הוכרז בעקבות צעדים חד-צדדיים שנקטה הנהלת הרכבת, ואשר משמעותם - כך ועד העובדים - "פגיעה בבטיחות העובדים, המשך מיקור החוץ, אי קליטת מתדלקים המועסקים כעובדי קבלן בהסכם קיבוצי ועוד".

   

  היום השבית הוועד את בית הספר להדרכת מקצועות הרכבת בו עובדים כ-60 איש, אשר מעביר לעובדים הרלוונטיים - נהגי קטר למשל - קורסים ו-או קורסי רענון. להשבתה זו קדמו אסיפות עובדים במהלך שעות העבודה, שביתת פקידים ופקידות, השבתת רכבות מטען ועוד.

   

  ערן בן דוד, יו"ר ועד דרום, אמר היום ל-ynet כי "נראה שהנהלת הרכבת מעדיפה לנקוט בדרך אגרסיבית תוך פגיעה בעובדי רכבת ובטיחות הנוסעים. לצערנו לא הותירו לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים ארגוניים. למרות המחלוקות עם הנהלת הרכבת, הוועד ימשיך להקפיד שלא לפגוע בציבור הנוסעים".

   

  "הפעילות השוטפת נפגעת"

  בניגוד לדברי הוועד, בהנהלת רכבת ישראל זועמים היום על עיצומי הוועד, וטוענים כי מדובר באיום על הפעילות השוטפת של רכבת ישראל, בין היתר הפעלת קו הרכבת החדש לשדרות. לדברי ההנהלה, נציגי ועד עובדי הרכבת עצרו היום "ללא התראה מראש", את פעילות בית הספר לרכבות, כולל הכשרות לנהגי נוסעים חדשים וותיקים על הקטרים החדשים שקולטת רכבת ישראל. בנוסף הופסקו הכשרות וקורסים דוגמת 'רענון בטיחות', 'התנהלות עם חומרים מסוכנים' ועוד.

   

  ברכבת אומרים היום כי כתוצאה מהעיצומים בהם פתח היום הוועד, לא ניתן יהיה להגדיל את מספר נהגי הרכבות, "ותהיה פגיעה ישירה בגמישות הפעלת הרכבות ובשירות שמספקת רכבת ישראל".

   

  ברכבת ישראל מסרו ל-ynet בתגובה לעיצומים כי "סכסוך העבודה הוכרז ללא עילה אמיתית, וחבל שנציגות העובדים בוחרת להמשיך ולשבש את פעילות החברה והשירות ללקוחות, יחד עם פגיעה בעובדי רכבת. צר לנו כי ההסתדרות מאיימת בשיבוש פעילותה של רכבת ישראל לאחר שחתמה על הסכם קיבוצי לשינוי מבני ברכבת, הכולל מענקים כספיים לעובדי רכבת והתחייבות לשקט תעשייתי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דלית שחם
  הנה באה - בינתיים לפחות - הרכבת
  צילום: דלית שחם
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים