שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פארק האקסטרים הגדול במדינה ייפתח בחיפה

  "אם כל פארקי האקסטרים בישראל", כך מכונה הפארק החווייתי שעתיד להיפתח בחיפה בעלות של 50 מיליון שקלים. אז מה יהיה שם?

  חיפה בשיגעון. פארק האקסטרים הגדול בישראל עומד להיפתח בחיפה, זאת לאחר שהסתיימה סלילתו של דרך נחל הגיבורים בעיר בעלות של כ-182 מיליון שקלים.

   

  הכביש החדש ייפתח לתנועה יפתח בימים הקרובים לתנועה כלי רכב, אבל זה לא הסיפור הגדול באמת. מסביב לעורק התחבורה הראשית מתחילים בעיריית חיפה בבניית פארק באקסטרים ענק בעלות של כ-50 מיליון שקלים. בין השאר תוכלו למצוא מסלול אופני שטח ופעלולים נוסח ריו דה ז'נרו ואנשים שייתלו מתחת למכוניות נוסעות

   

  מטרת הפרויקט היא יצירת כביש עורקי שישרת את תושבי האזור ויחבר בצורה מיטבית את אזור נווה שאנן לעיר התחתית תוך קיצור זמני הנסיעה, הוספת קיבולת למערכת הדרכים העירונית ושיפור רמת השירות והבטיחות.

   

  מסלול אופני פעלולים בפארק האקסטרים (המחשה: עיריית חיפה/סוכוי מרגלית אדריכלות נוף) ()
  מסלול אופני פעלולים בפארק האקסטרים (המחשה: עיריית חיפה/סוכוי מרגלית אדריכלות נוף)

   

  מאזור טיפוס על סלעים ועד סנפלינג, סווינג ואומגה

  הפארק שייסוב את כביש "נחל הגיבורים" יהיה חדשני וראשון מסוגו. בין האטרקציות החדשות נוכל למצוא מסלול אופניים אתגרי במורד - Downhill-Biking, שיהווה מסלול ייחודי לחובבי אופני הפעלולים והאקסטרים. כמו כן, שביל דומה נבנה מפסל ישו בריו דה ז'נרו ועד לתחתית ההר, דרך הפאבלות של ריו, וזהו המודל שסביבו המסלול ייבנה בחיפה.

   

  בפארק יהיה ניתן למצוא גם אזור טיפוס על סלע - Via Ferrata, מתחם קירות טיפוס - Climbing boulders and walls, מתחם מרכזי - בנג'י, סנפלינג, סווינג ואומגה, מתחם סולמות וגשרים - High ropes and ladders, שביל הליכה אתגרי (הולכי רגל ואופניים) - Nordic walk and cycling, מתחם אומגות מעגלי - Zip line וציר אומגות על עמודים - Zip line.

   

  סנפלינג מתחת למכוניות בגשר הזכוכית (המחשה: עיריית חיפה/סוכוי מרגלית אדריכלות נוף) ()
  סנפלינג מתחת למכוניות בגשר הזכוכית (המחשה: עיריית חיפה/סוכוי מרגלית אדריכלות נוף)

   

  אחד החידושים המרכזיים יהיו כאשר למרגלות "גשר הזכוכית", שעליו תסענה מכוניות, ייתלו אנשים אשר
  יירדו בסנפלינג למרגלות הפארק. בחיפה מתכננים להפוך את האזור שהיה במשך שנים מוזנח על ידי עיריות חיפה לדורותיהם, למוקד עלייה לרגל לחובבי האקסטרים מהארץ ומהעולם.

   

  בעיריית חיפה עומלים על מנת להשיג תרומה נכבדת לפרוייקט זה והעדיפו שלא לפרט מעל לפני התקשורת.

   

  ראש העיר חיפה יונה יהב: "בנוסף לעורק התחבורה המרהיב, אנחנו מתחילים לבנות את אם כל הפארקי-אקסטרים של ישראל, תוך כדי ניצול מרהיב ויפהפה של הנוף ההררי הכרמלי והמבנה הטופוטגרפי של הנחל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כך יהיה הסנפלינג מתחת לגשר בפארק האקסטרים
  מומלצים