שתף קטע נבחר

ביקור בצור הדסה: איכות חיים ואווירה כפרית

שכונת הר כיתרון במערב היישוב צור הדסה שליד ירושלים ובית שמש, היא חדשה יחסית ונמצאת בעיצומה של תנופת בנייה. חוץ ממרחבים ירוקים, שמורות טבע ומעיינות שבהם תוכלו לטייל, תמצאו בה גם חוות סוסים, מרכז למוזיקה ומוסדות חינוך. המחירים לא זולים: החל מ-1.8 מיליון לצמוד קרקע

היישוב צור הדסה הוא אחד מתוך כמה יישובים מבוססים ואיכותיים באזור ירושלים, והיישוב הגדול ביותר במועצה האזורית מטה יהודה. הוא מציע איכות חיים, אווירה כפרית וחיי חברה עשירים במרחק יריקה מהבירה, ושכונת הר כיתרון היא אחת מהשכונות החדשות ביישוב.

 

מחפשים דירה? היכנסו לביקור שכונה :

 

אמנם היישוב סמוך יותר לבית שמש, אך הזיקה העיקרית של תושביו היא לירושלים שנמצאת ממש מעבר להר. צור הדסה והיישובים הסמוכים, בהם מבוא בית"ר ונס הרים, בעיצומה של תנופת בנייה - ובשנים הקרובות ייבנו בהם מאות יחידות דיור נוספות.

 

מיקום: שכונת הר כתרון ממוקמת במערב צור הדסה, יושבת על הר כתרון ומוקפת בשטחים פתוחים של פארקים ירוקים, שמורות טבע ומעיינות.

 

אופי המגורים: הבנייה בשכונה מאופיינת בבנייה צמודת קרקע של בתים דו-משפחתיים על מגרשים בשטח של כ-250 מ"ר. 

 

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים היום כ-7,500 תושבים, ובשנים הבאות יתווספו אליה כ-5,000 תושבים נוספים. מדובר בשכונה חדשה יחסית, המאוכלסת לרוב על ידי משפחות צעירות עם ילדיהם בגילאי היסודי ובני נוער.

 

התפלגות הגילאים בשכונה מצביעה על אחוז גבוה של אוכלוסייה בגילאי ה-40 וילדים בטווח גילאי היסודי וחטיבות הביניים. האוכלוסייה בהר כיתרון, כמו בכל היישוב צור הדסה, ברובה חילונית - אך מתגוררים בה גם מסורתיים ודתיים. המדד הכלכלי ביישוב הוא בינוני-גבוה - 7 מתוך 10.

 

מוסדות ציבור ושירותים: ביישוב יש ארבעה בתי ספר יסודיים - שני בתי ספר ממלכתיים, בית ספר ממלכתי דתי, בית ספר אלטרנטיבי, תיכון, 12 גני ילדים, חוות סוסים, מרפאה, מרכז מסחרי, מרכז למוזיקה ומגוון חוגים עשיר. בשכונה יש גם מרכז מסחרי בבנייה.


 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: מוקדי הבילוי אליהם יוצאים תושבי צור הדסה נמצאים בירושלים הסמוכה, אך מדובר באחד היישובים היפים ביותר באזור. היישוב מוקף פארקים ושמורות טבע - בצפון: פארק בגין, שמורת הר גיורא ושמורת נחל שורק; בצפון-מערב - פארק ארצות הברית ושמורת נחל דולב; במערב - יער מטע; ובדרום-מערב, בצמוד ליישוב שמורת סנסן - הר כיתרון, הר סנסן וח'ירבת סנסן.

 

כמו כן, ליד היישוב נמצאים אתרים תיירותיים רבים כגון חרבת סעדים (שרידים מרשימים של חווה מהתקופה הביזנטית); אנדרטת יד קנדי (לזכרו של הנשיא האמריקני שנרצח); כנסיית מריה מגדלנה בעלת כיפות הזהב המרשימות; מעיינות ירושלמים הנובעים בכל פינה ועוד. לא בכדי אזור צור הדסה הפך למוקד תיירות מבוקש בישראל.


 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

תחבורה: צור הדסה שוכנת בסמוך לירושלים ולבית שמש, על כביש 375 דרכו ניתן להגיע תוך דקות לכביש 35 (ליד בית שמש) וממנו לכביש ירושלים-תל-אביב. מהיישוב יש תחבורה ציבורית סדירה לירושלים ולתחנת הרכבת בבית שמש, ממנה ניתן להגיע במהירות יחסית לתל-אביב.

 

תעסוקה: מרבית תושבי היישוב מועסקים בירושלים, אך ישנם המועסקים בבתי הספר, בתיכון ובגנים המקומיים של היישוב. השכונה ממוקמת במרחק נסיעה לא רב לעיר בית שמש, בה יש מספר אזורי תעסוקה המספקים מקורות תעסוקה נוספים לתושבי השכונה והיישוב. רבים מהתושבים עובדים גם בתל-אביב ובמרכז הארץ תודות לתחנת הרכבת בבית שמש ולכבישים המהירים.


 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

צפי פיתוח: צור הדסה נמצאת בתנופת בנייה וצמיחה. פרויקט "נוף כתרון" בשכונת הר כתרון נמצא בשלב סיום בנייה ואכלוס של 72 יחידות דיור צמודות קרקע. ביישוב כולו יש כ-350 יחידות דיור שנמצאות בהליכי תכנון ושיווק. בנוסף, במקום מתוכננת הרחבה משמעותית של מאות יחידות דיור נוספות.

 

מחירי קנייה ממוצעים: מחיר בית דו-משפחתי בהר כיתרון נע בין 1.8 מיליון שקל ל-2.5 מיליון שקל.

 

מחירי שכירות ממוצעים: עבור בית דו-משפחתי בהר כיתרון תשלמו מדי חודש בין 5,000 שקל ל-6,000 שקל.

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

הכותבת היא מנכ"לית אנגלו-סכסון. סייע באיסוף הנתונים: זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי. סייע באיסוף הנתונים: איתן קל, מנהל סניף אנגלו-סכסון בצור הדסה


פורסם לראשונה 07/12/2013 00:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
שכונת הר כתרון במערב צור הדסה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים