שתף קטע נבחר

המתורגמן ליד אובמה "הואשם בעבר ברצח"

מחדל ביטחוני: רשת חדשות בדרא"פ דיווחה כי המתורגמן המתחזה שהיה במרחק נגיעה מאובמה באשכבת מנדלה הואשם לפני 10 שנים ברצח

בעוד העולם תוהה כיצד עמד אדם מתחזה פחות ממטר מהנשיא ברק אובמה בטקס אשכבת נלסון מנדלה , נחשף פרט נוסף מעברו של המתורגמן לשפת הסימנים : טאמסנקה ג'אנטג'י מדרום אפריקה הואשם לפני עשור ברצח.

 

עוד חדשות בעולם:

רופאים: "ג'יימס בונד" אלכוהוליסט ואימפוטנט

חשיפה: הנעדר האמריקני באיראן - סוכן CIA

תלמיד פתח בירי בתיכון בקולורדו והתאבד

 

רשת החדשות הלאומית eNCA TV במדינה היא זו שדיווחה על האישום שעמד נגד ג'אנטג'י אך לא ציינה מה עלה בגורל האישום ואם הוא ריצה מאסר. גורמים רשמיים אמרו כי הם חוקרים את הנושא. עם זאת, הגורמים עדיין לא יכולים, או לא רוצים, להסביר כיצד אדם סכיזופרני עם עבר אלים הורשה לעמוד לצד מנהיג ארה"ב ואישים אחרים.

החוקרים העוסקים בתיקו של ג'אנטג'י "יכינו דו"ח מקיף", אמרה פומלה וויליאמס, דוברת הממשלה. אולם היא לא ציינה כמה זמן תתנהל החקירה והוסיפה כי פרטים ממנה לא ייחשפו עד מיצויה. "לא נטאטא דברים מתחת לשולחן", הדגישה וויליאמס. "ניקח אחריות אם נעשתה טעות".

 

כתב סוכנות AP פגש אתמול (יום ו') את ג'אנטג'י בבר שבעלות בן דודו בפרברי סווטו ושאל אותו על האישום ברצח, אך הוא סירב לענות לו והלך לדרכו. יום קודם לכן, הוא סיפר לסוכנות הידיעות כי בעברו היה אלים מאוד וכן שהוא סובל מסכיזופרניה ומעשיו בטקס האשכבה למנדלה נבעו מהזיות.

 

ג'אנטג'י בראיון: היה לי התקף סכיזופרני 

 

מוקדם יותר השבוע התראיין ג'אנטג'י לכלי תקשורת מקומיים וסיפר כי במהלך הטקס החל לשמוע קולות בראשו, שבאו לידי ביטוי במחוות גופניות שנתפסו על ידי הצופים כהתחזות וכחסרות משמעות לציבור החירשים. "לא יכולתי לעשות שום דבר. הייתי לבד בסיטואציה בלתי אפשרית, אבל ניסיתי להראות ולשדר לעולם את המתרחש. אני מאוד מצטער על הסיטואציה שנכנסתי אליה", אמר."אני לא יודע מדוע נכנסתי להתקף סכיזופרני, אבל לקחתי תרופות כדי לטפל בזה".

 

בראיון לרדיו מקומי המתרגם התנער מהאשמות נגדו וטען כי הוא מרוצה מהופעתו.

"אני אלוף בשפת הסימנים" ציין ג'אנטג'י. לטענת המתורגמן, הוא שייך לסוכנות SA Interpreters שנשכרה על ידי ארגון החירשים בדרום אפריקה כדי לתרגם את הטקס של מנדלה לשפת הסימנים.

 

את מעלליו של ג'אנטג'י ראו עשרות מיליוני צופים ברחבי העולם ועוד עשרות אלפים באצטדיון שבו נערך טקס האשכבה. ביום רביעי הודיע ארגון החירשים כי מדובר במתחזה שהמציא סימנים חסרי משמעות. לטענתם, הוא לא ידע לבטא "תודה" או אפילו את שמו של נלסון מנדלה. מאוחר יותר נחשף קטע וידאו נוסף, שבו נראה לכאורה המתורגמן בטקס אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
העיד שהיה לו עבר אלים. המתורגמן
צילום: AP
מומלצים