שתף קטע נבחר

צילום: שמוליק אמסלם, איליה קריינס, אוהד צויגנברג

"הנזק לרשויות המקומיות: כ-300 מיליון שקל"

לקראת המאבק על הפיצוי מנסה השלטון המקומי להעריך את תוצאות הסערה. היו"ר בוחבוט: "יש מחדל היערכות, נתפלל שלא נמצא קשישים מתים בבתים"

הסערה החורפית מתקרבת לסופה וכבר הערב (שבת) מתחילות גופים שונים לאמוד את הנזקים, לקראת מאבק שוודאי יתחיל סביב הפיצוי. על פי מרכז השלטון המקומי, נאמדים הנזקים שגרם מזג האוויר לרשויות המקומיות בכ-300 מיליון שקל.

 

הסערה הגדולה - כתבות נוספות ב-ynet:

 

ראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט, המכהן גם כיו"ר מרכז השלטון המקומי, סיכם עם השר יאיר לפיד שמשרד האוצר יכסה כל הוצאה מיוחדת של הרשויות עבור הצלת חיי אדם או סיוע שניתן לנזקקים במהלך ימי הסערה.

הדרך ה(עדיין) חסומה לירושלים ()
הדרך ה(עדיין) חסומה לירושלים

עובדי חברת חשמל בירושלים (צילום: לירון זיו) (צילום: לירון זיו)
עובדי חברת חשמל בירושלים(צילום: לירון זיו)

נתניהו וברקת נערכים (צילום: חיים צח,לע"מ) (צילום: חיים צח,לע
נתניהו וברקת נערכים(צילום: חיים צח,לע"מ)

"הימים האלה חושפים את מחדל ההיערכות של מדינת ישראל", אמר בוחבוט ל-ynet. "אני מתפלל שלא נמצא קשישים מתים בבתים שלהם.

לא ייתכן שמדינה שלמה תושבת ללא פתרון ולרשויות המקומיות לא יימצאו האמצעים הנדרשים לסייע לאזרחים. ראשי הרשויות נותרו לבד".

 

לדבריו, אחרי מלחמת לבנון השנייה הוא המליץ להקים "בור אזרחי" לאירועי חירום בלתי מלחמתיים, שיכלול חמ"ל שיאגד את כל משרדי הממשלה. "אבל יוזמה כזאת לא הייתה כשקרה אסון הכרמל וגם לא עכשיו", הוסיף. כאילו לא למדנו שום דבר. תראה מה קרה בבית ג'אן בימים האחרונים. הכפר היה סגור וראש המועצה סיפר לי שהוא מתבייש שלמדינה אין פתרון עבורו. בצפת החלו לסייע רק היום. ואלה רק שתי דוגמאות".

 

כך למשל במגזר הערבי בית ג'אן היה סגורה ראש המועצה סיפר לי שהוא מתבייש שלמדינה אין פתרונות עבורו. דיברנו עם הצבא הם שלחו אותנו למשטרה - יש חוסר ארגון, חוסר תיאום וחוסר מוכנות. בצפת רק היום התחילו לטפל , ראש העיר היה במצוקה של חוסר יכולת להגיע לאנשים שנמצאים בלי חשמל ולסייע להם. אלו רק שתי דוגמאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קק"ל
מפלסים כבישים סביב צפת
צילום: קק"ל
מומלצים