שתף קטע נבחר

הסכם קיבוצי בפלאפון; יעלה 50 מיליון בשנה

ועד העובדים וההסתדרות חתמו עם הנהלת החברה על הסכם קיבוצי ראשון בענף הסלולר, ל-3,000 העובדים. בין ההסכמות: תוספות שכר של כ-10% וקביעות, לצד פרישה מרצון של 170 עובדים ואפשרות פיטורים נוספים בעתיד

הנהלת פלאפון , וועד העובדים וההסתדרות חתמו היום (ג') על הסכם קיבוצי, המעגן את תנאי העסקתם של כ-3,000 עובדי החברה. זאת בתום משא ומתן אינטנסיבי שהחל בינואר 2013. ההסכם תקף לשנים 2016-2014 ועלותו מוערכת ב-50 מיליון שקל לשנה.

 

 

ההסכם חל על כלל עובדי החברה, למעט 160 עובדים ומנהלים וכן עובדים חדשים בחברה שייקלטו בעתיד בחוזים אישיים. שאר העובדים בחברה יקבלו מעמד של עובד קבוע לאחר 3 שנות ותק, ואילו עובדים חדשים יקבלו קביעות לאחר 4 שנות ותק.

 

עוד מצוין, כי בימים אלו הסתיים תהליך פרישה מרצון של כ-170 עובדים קבועים מהחברה, בתנאים משופרים ובהסכמת הוועד וההסתדרות. כן נקבע, כי החברה תוכל לבצע בעתיד מהלכי התייעלות, במסגרתם תוכל לסיים את העסקתם של כ-50 עובדים קבועים נוספים מדי שנה בהתאם לצרכיה.

 

יש הסכם. מימין: מנכ"ל פלאפון גיל שרון, יו"ר הוועד ברק לוי, סגן יו"ר הוועד איתמר אביטן, יו"ר ההסתדרות עופר עיני ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן (צילום: אלירן אביטל) (צילום: אלירן אביטל)
יש הסכם. מימין: מנכ"ל פלאפון גיל שרון, יו"ר הוועד ברק לוי, סגן יו"ר הוועד איתמר אביטן, יו"ר ההסתדרות עופר עיני ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן(צילום: אלירן אביטל)

 

בנוסף קובע ההסכם כי עובדים בעלי ותק של שנתיים ויותר יקבלו תוספת ראשונית ממוצעת של 6.5% בהתאם לרמת השכר שלהם והוותק שלהם. בשנים הבאות תוענק העלאת שכר נוספת לעובדים בוותק של מעל שנה, בשיעור ממוצע של 3.1%.

 

כמו כן, הוסכם לתת לעובדים מענק חד פעמי רטרואקטיבי עבור שנת 2013, במדרגות על פי ותק, שינוע בין 500 שקל ל-13,000 שקל לעובד. כן נקבעו הטבות נוספות כגון הגדלת תקציבי הרווחה,הגדלת שיעור ההפקדות לפנסיה, השתתפות בגני ילדים, השתתפות בקייטנות וכדומה.

 

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, אמר כי "אני מברך על הסכם העבודה החדש, המבוסס על שותפות והבנת צורכי הארגון. ההסכם מאפשר שיפור תנאי שכר לעובדים, תוך שמירה על גמישות ניהולית מירבית ושימור חוסנה ומעמדה התחרותי של פלאפון בענף. רק חברה איתנה, המסוגלת להתאים עצמה לשוק המשתנה, תוכל לשרוד לאורך זמן ולאפשר ביטחון תעסוקתי וכלכלי לעובדיה". 

 

ברק לוי, יו"ר ועד העובדים, מסר כי "מעמד החתימה מרגש מאוד. מעטים יודעים מה עבר על חברי הוועד בשעות ובימים ובלילות לפני החתימה. היינו שרויים במתחים ולחצים כבדים ובהחלט לא היה פשוט להגיע להישג הזה". סגנו, איתמר אביטן, ציין כי "כך צריך להיראות מרקם יחסי העבודה בישראל. מכאן אנחנו יוצאים לדרך חדשה וחוזרים להיאבק בשביל לשמור על מעמדנו בשוק הסלולר".

 

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף להתאגדות מקצועית בהסתדרות, אמר כי "אני מלווה יחסי עבודה כ-25 שנים ואני יכול לומר בפה מלא כי זהו אחד מהימים המרגשים בתולדות יחסי העבודה בישראל. הרגע ההיסטורי הזה המעלה את התאגדות העובדים לרמה של מוסכמה חברתית שכולם עוד יזכרו שנים קדימה".

 

עופר עיני, יו"ר ההסתדרות, אמר כי "הסכם החתימה היום זהו ציון דרך ומפנה ביחסי העבודה במשק. אנחנו רוצים תחרות הוגנת, אבל לא כשהיא מגיעה על חשבון דריסת העובדים. אני קורא לצדדים בפלאפון- לוועד ולהנהלה לשלב ידיים כדי שהחברה שלכם תהיה חזקה עוד יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלירן אביטל
חתמו. מימין: שרון, עיני וניסנקורן
צילום: אלירן אביטל
מומלצים