שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי ענק בבת ים: 950 דירות חדשות

בכנס דיירים שנערך בבת ים, חתמו דיירי רחוב כ"ט בנובמבר על הסכמתם לפרויקט רחב ממדים, במסגרתו ייהרסו 224 דירות 3 חדרים ישנות לטובת הקמת 6 מגדלים ועוד 4 בניינים שיכללו כמעט 1,000 דירות. דייר במתחם: "השכונה טובה - אבל הבניינים ישנים. יש ציפייה שכל האזור יתפתח"

פרויקט ענק של פינוי-בינוי בבת ים יוצא לדרך: הערב (ג') חתמו דיירי רחוב כ"ט בנובמבר בעיר על הסכם פינוי-בינוי, במסגרתו ייהרסו 9 בניינים בגובה 4 קומות עם 224 דירות ישנות - ובמקומן יוקמו 6 מגדלים ו-4 בניינים שיכללו 950 יחידות דיור חדשות בסך הכל. על הפרויקט אחראיות חברת אלמוג פינוי-בינוי מקבוצת אלמוג כ.ד.א.י וחברת זוהר הדר, שמשקיעות בו יותר ממיליארד שקל.

 

פינוי-בינוי בבת ים - עוד כתבות בערוץ הנדל"ן :

 

לדברי החברות, מעל 75% מבעלי הדירות כבר חתמו על חוזים, ורוב החתימות שטרם נאספו הן של בעלי נכסים בהם קיימות בעיות ברישום הנכס - אותן מסייעות החברות לפתור. תהליך איסוף החתימות החל לפני כשנה וחצי ומבוסס על תב"ע (תוכנית בניין עיר) קיימת. בחברות מבהירים כי הפרויקט קיבל את אישור מועצת העיר וכעת ממתין לאישור הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

 

הדיירים יקבלו דירות 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר, מחסן וחניה בקומות 3-6 בבניינים החדשים. זאת במקום דירות 3 חדרים שבהן הם מתגוררים כיום בשטח של כ-63 מ"ר. מהחברה נמסר כי יתר הדירות (כ-600 במספר) ייצאו לשיווק, כאשר התמהיל יכלול דירות 4-5 חדרים וכן דירות פנטהאוז וגן. כיום המחירים באזור עומדים על כ-1.5 מיליון שקל לדירת 4 חדרים חדשה.

 

"יש תחושה של ציפייה שכל האזור יתפתח. כיום מדובר בבתים ישנים - ואנחנו מצפים לבתים מודרניים שיגיעו כמה שיותר מהר", מספר ל-ynet גבי מורדוב (47) נשוי + 2 שגר עם משפחתו בדירת 3 חדרים ברחוב. לדבריו, "השכונה טובה אבל הבתים ישנים, מבחינת עמידות לרעידות אדמה ואינסטלציה. עכשיו אנחנו אופטימיים, מחכים שהתשתיות יתפתחו. הציפייה היא שתוך כ-6 שנים נעבור לבית החדש".

 

הדמיות של פרויקט כ"ט בנובמבר (הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע"מ) (הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע
הדמיות של פרויקט כ"ט בנובמבר(הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע"מ)

 (הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע"מ) (הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע
(הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע"מ)

 

"עתיד הדיור - תוכניות פינוי-בינוי"

בכנס הדיירים לקחו חלק גם איציק אמסלם, יו"ר קבוצת אלמוג כ.ד.א.י; יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג כ.ד.א.י.; יוסי בר-דוד, מנכ"ל אלמוג פינוי-בינוי; עו"ד זיו כספי (נציג אלמוג פינוי-בינוי); עו"ד מיכאל גבע (נציג הדיירים); וגל פרושאור, אדריכל הפרויקט.

 

יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג, אמר כי "בשנה החולפת השקענו משאבים רבים ולשמחתנו אנו פוגשים רצון עז מצד הדיירים כמו גם מצד העירייה לקדם את הפרויקט. מדובר במגה פרויקט שיכול באמת לעשות שינוי ולהפוך את פני השכונה לחדשה ועדכנית ובמקביל לספק לתושבים חיים טובים מודרניים ובטוחים".

 

איציק אמסלם, יו"ר הקבוצה, הוסיף כי "עתיד הדיור במדינת ישראל והפתרון לכל נושא עתודות הקרקע באזורי ביקוש הם תוכניות פינוי-בינוי. מדובר בפתרונות למצוקת הדיור ל20 השנה הבאות, המשמעות והפירוש לצדק חברתי כי הרי לדיירים המפנים אין דרך או סיכוי להגיע מדירת 60 מטר ישנה לדירת 100 מטר חדשה. זהו דיור בר השגה תרתי משמע".

 

ואילו נתי לרנר, סמנכ"ל תכנון בעיריית בת ים:, ציין כי "פרוייקטים של התחדשות עירונית כגון הפרוייקט הנוכחי, הם הדרך להבטיח את טובת התושב בשני מישורים: במישור האישי - התושב זוכה לדירה מרווחת, חדשה ובטיחותית יותר. במישור העירוני - נהנים התושבים מסביבה עירונית מתחדשת על כל המשתמע מכך. אנו מברכים את הדיירים והיזמים. עיריית בת ים תמשיך ללוות ולעשות כל שבידה לתמוך בפרויקטים כדוגמת זה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע"מ
הדמיית פרויקט כ"ט בנובמבר בבת ים
הדמיה: רייס-פרושאור אדריכלים בע"מ
צילום: רונן ירמיהו
הדיירים בכנס, הערב. מחכים לשינוי
צילום: רונן ירמיהו
מומלצים