שתף קטע נבחר

"מי שמשחק בישראל, שלא יניף דגלי אש"ף"

שרת הספורט, לימור לבנת, מבקשת כי ההתאחדות תטפל בהתנהגות אוהדי בני סכנין, שהניפו דגלים פלסטיניים מול בית"ר: "זאת מדינה יהודית". דובר סכנין: "חשוב גם שמכובדתינו תפנה להתאחדות ותבקש טיפול שורש לשריפת ספר הקוראן על ידי אוהדי בית"ר"

"אסור להתעלם שוב מאבוקות שנזרקות למגרשים, כפי שקרה במשחק של בית"ר על ידי אוהדי סכנין, ולא בפעם הראשונה". כך כתבה שרת הספורט, לימור לבנת, בדף הפייסבוק שלה אחרי ה-0:0 בדוחא.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

לבנת יצאה בחריפות כנגד התנהגות אוהדי סכנין: "על כל הגורמים משטרה, התאחדות לטפל בכך במלוא חומרת הדין. גם בהנפת דגלים פלסטיניים. מי שמשחק בליגה של מדינת ישראל, שלא יניף פה דגלי אשף. זאת מדינה יהודית ומספיק עם האלימות!".

 

חבר ההנהלה ודובר בני סכנין, מונדר חלאיילה, הגיב: "היינו מצפים מאנשים אחראים לא לנצל את גל הפטריוטיות בנסיבות חריגות ומפגש אוהדים בלתי שגרתי וטעון. בסכנין למודים לעשות למען העצמת הדו קיום והשייכות החברתית ואין אנו נדרשים להטפות".

 

חלאיילה הוסיף: "חשוב גם שמכובדתינו, השרה לבנת, תפנה להתאחדות ותבקש טיפול שורש למה שקרה אתמול עם שריפת ספר הקוראן - ספר הדת הקדוש של המוסלמים ושריפת אוטובוס הקבוצה שהסיע את אוהדי בית"ר".

 

ומנגד, גם אוהדי בית"ר עלו לכותרות, ולא בפן החיובי. כזכור, בסיום המשחק עוכב האוטובוס האחרון של אוהדי הקבוצה שיצא מדוחא ונעצר במטע הזיתים, לאחר שהנהג התלונן כי האוהדים חיבלו בחלונות ובווילונות. הגדיל לעשות אחד האוהדים, שישב בחלק האחורי של האוטובוס, כשהדליק ניירות וגרם לנזק למושב ולעשן בתוך האוטובוס.

 

המשטרה עצרה לחקירה 3 אוהדים שהורדו מהאטובוס בחשד למעורבות בפגיעה ברכוש. קודם לכן נעצר אוהד קטין (15) שניסה להכשיל שוטר במילוי תפקידו בהסעה מפארק אוסטרליה למגרש.

 

אוהדי סכנין ביציעי דוחא (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
אוהדי סכנין ביציעי דוחא(צילום: אלעד גרשגורן)

ואוהדי בית"ר עם דגלי ישראל (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
ואוהדי בית"ר עם דגלי ישראל(צילום: אלעד גרשגורן)

 

בסיום המשחק המשטרה עיכבה את אוהדי בית"ר ביציע, עד ליציאת כל אוהדי סכנין. אוהדי בית"ר שרו את התקווה בפתיחה ובסיום, קיללו את ח"כ אחמד טיבי ושרו לסכנין: "אין לכם מדינה", "שישרף הכפר". אלה של סכנין, בנוסף להדלקת אבוקות והשלכתן לכר הדשא, הניפו את דגלי פלשתין וצעקו :"כהנא מת" ו-"מוות ליהודים".

 

הבעלים של בית"ר, אלי טביב, ישב עם אוהדי בית"ר ביציע. טביב הסביר: "ככה הרגשתי לנכון. הכי נוח לי היה לשבת איתם". טביב הוסיף: "רואים שינוי לטובה. אני שמח מהנקודה, אבל הייתי שמח יותר אם היינו מנצחים. אנחנו נתחזק, נביא קשר אחורי וחלוץ".

 

יביא חיזוק. טביב (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
יביא חיזוק. טביב(צילום: אלעד גרשגורן)

 

איברהים באנגורה ואייס קרים המאכזבים צפויים לעזוב. חלוץ מכבי חיפה, דינו אנלדובו, מועמד להגיע.

 

ובעניין אחר: שני עתונאים מגרמניה, שהגיעו להכין כתבה על המשחק הכי לוהט בליגת העל שלנו, נדהמו כשאוהדים של סכנין ישבו על השולחן בתא העתונות והסתירו להם את המתרחש על כר הדשא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
לימור לבנת
צילום: דנה קופל
מומלצים