שתף קטע נבחר

בסכנין המומים: "אוהדי בית"ר קרעו ספר קוראן"

בקבוצה זועמים על התנהגות האוהדים הירושלמים, שלטענתה השחיתו את הספר הקדוש למוסלמים באוטובוס שהסיע אותם בחזרה מדוחא. דובר המועדון, מונדר חלאיילה: "דורש טיפול שורש". בית"ר: "מגנים כל סוג של פגיעה בסממנים דתיים"

בבני סכנין זועמים על התנהגות אוהדי בית"ר ירושלים, שלטענתם קרעו והשחיתו את ספר הקוראן באוטובוס שהסיע אותם אתמול בחזרה מאצטדיון דוחא.

 

עוד על המשחק בדוחא:

 

חבר הנהלת בני סכנין ודובר הקבוצה, מונדר חלאיילה, שקרא בבוקר את דברי שרת הספורט לימור לבנת ("מי שמשחק בישראל, שלא יניף דגלי אש"ף"), קרא לה לגנות את התנהגות אוהדי בית"ר: "חשוב גם שמכובדתינו, השרה לבנת, תפנה להתאחדות ותבקש טיפול שורש למה שקרה אתמול עם שריפת ספר הקוראן - ספר הדת הקדוש של המוסלמים, ושריפת אוטובוס הקבוצה שהסיע את אוהדי בית"ר". מההנהלה נמסר: "ארורה היד אשר תפגע בספרי הקודש. הנהלת המועדון תמשיך להיות נצורה באמונתה ובעשייתה המעצימה את חיי השותפות בחברה הישראלית"

 

כזכור, אוהדי בית"ר עלו אתמול לכותרות, ולא בפן החיובי. בסיום המשחק עוכב האוטובוס האחרון של אוהדי הקבוצה שיצא מדוחא ונעצר במטע הזיתים, לאחר שהנהג התלונן כי האוהדים חיבלו בחלונות ובווילונות. המשטרה עצרה לחקירה 3 אוהדים שהורדו מהאטובוס בחשד למעורבות בפגיעה ברכוש. קודם לכן נעצר אוהד קטין (15) שניסה להכשיל שוטר במילוי תפקידו בהסעה מפארק אוסטרליה למגרש.

 

בית"ר ירושלים והבעלים אלי טביב מסרו: "אנו מגנים כל סוג של פגיעה בסממנים דתיים ומכבדים כל דת, כפי שהיינו מצפים שיכבדו אותנו ואת דתנו". תוכנית "בועטים את הגזענות מהמגרשים" של הקרן החדשה הגיבה להשחתת הספר ואמרה: "אם אכן אוהדי בית"ר השחיתו ספר קוראן הרי שמדובר במעשה חמור וקיצוני. אנחנו קוראים למשטרה לרדת לעומקו של העניין. יחד עם זאת אנחנו מגנים את האלימות המילולית שהושמעה באצטדיון על ידי שני מחנות האוהדים".

 

טביב: "מגנים פגיעה בסממנים דתיים" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
טביב: "מגנים פגיעה בסממנים דתיים"(צילום: אלעד גרשגורן)

 

עם זאת, גורמים בבית"ר טוענים כי הדיווחים על השחתת ספר הקוראן הגיעו מכיוון סכנין רק בתגובה לביקורת על התנהגות אוהדיה מהשרה לבנת, והידיעה שתוזמן לוועדת משמעת בבית הדין.

 

בתוך כך, שלושה אוהדי סכנין נעצרו בגין השלכת אבוקות למגרש. השלושה צפויים לקבל עונש של הרחקה מהמגרשים למשך שנתיים. בנוסף התגלה כי נמכרו כרטיסים מזוייפים למשחק ובמשטרת משגב צפויים להערך מעצרים על מי שאחראי להפצת הכרטיסים המזוייפים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פרטי
ספר הקוראן הקרוע
צילום: פרטי
מומלצים