שתף קטע נבחר

חריש: הקבלנים מוכרים דירות ב-30% יותר

820 אלף שקל לדירת 4 חדרים ו-1.3 מיליון שקל לדירת פנטהאוז - זה המחיר ששילמו רוכשי דירות לקבלנים בחריש. עמותות הרכישה, לעומת זאת, מכרו דירות החל מ-630 אלף שקל. וכמה עולה להוסיף לדירות אלו חדר או קומה?

אחרי שבשבוע שעבר דווח כי העיר המתהווה חריש טיפסה לראש טבלת המכירות של דירות חדשות , כעת מתגלים גם המחירים. חברת ג'יי הנדסה דיווחה היום (א') כי מכרה 30 דירות בפרויקט מגורים שהיא בונה בחריש. על פי הדיווח, המחיר ההתחלתי של דירת 4 חדרים בעיר עומד על 820 אלף שקל. זאת לעומת המחיר שהציעה עמותת רכישה בשנה שעברה - 630 אלף שקל בלבד. מדובר במחיר המשקף הפרש של כ-30% בין הצעת הקבלן להצעת העמותה.

 

חריש - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

על פי הדיווח, בפרויקט שבונה ג'יי הנדסה, אשר צפוי לכלול בסך הכל 244 יחידות דיור, נמכרו דירות 5 חדרים סביב מיליון שקל ודירת פנטהאוז אחת נמכרה בלא פחות מ-1.3 מיליון שקל.

 

חברה נוספת שמשווקת דירות בחריש היא נתיב פיתוח, הבונה 53 יחידות דיור ב-3 בניינים בעיר. את השיווק החלה ביולי האחרון, אז הציעה במכירה מוקדמת דירות 4 חדרים ב-800 אלף שקל ודירות 5 חדרים ב-900 אלף שקל. שאר חברות הקבלן, שבונות בחריש קרוב ל-2,000 דירות, יחלו את השיווק בחודשים הקרובים.

 

"מחירי הדירות משקפים עליות מחירים בשיעור של 20% לפחות, לעומת המכירות שביצעו עד היום עמותות הרכישה בחריש", מסביר נתנאל שטרן, בעלים בג'יי הנדסה. לדבריו, "מדובר במכירה מוקדמת שביצעה החברה באמצעות חברת השיווק היילנד, ללא פרסום ולמקורבים בלבד. השבוע בכוונתנו לצאת בקמפיין באינטרנט, ואנו מעריכים שמחירי הדירות בפרויקט עוד עתידים לעלות".

 

ישראל זעירא, מנכ"ל חברת באמונה, שעמדה מאחורי קבוצות רכישה עם למעלה מאלף יחידות בחריש, העריך גם הוא שמחירי הדירות בחריש ימשיכו לעלות. "אנחנו מאמינים שזו ההצלחה של העשור הבא ומחירי הדירות בישוב יגיעו מהר ל-1.2-1.3 מיליון שקל", אמר זעירא.

 

ממי יותר משתלם לקנות דירה?

נזכיר כי באחרונה פנו ל-ynet קבלנים שטענו כי יש עמותות רכישה שמציעות מחירים גבוהים בהרבה ממחירי השוק במכרזי המדינה, וכך הן אלה שאחראיות, בעצם, לעליית מחירי הדירות. עמותות רכישה מארגנות קבוצות רוכשים בטרם הגשה של הצעת רכישה לקרקע. כשהן כבר ערוכות ומגובשות כקבוצה - העמותה מציעה את הצעת הרכש בשם חברי הקבוצה.

 

ואולם, אם מבצעים השוואה בין גובה המחירים של דירות מקבלן לדירות מעמותה, רואים כי דירות שנמכרות דרך עמותות זולות הרבה יותר. כך למשל, לפני כשנה מכרה חברת "חריש הירוקה", העוסקת בארגון עמותות רכישה ושיווק דירות בחריש, שני טיפוסים של דירות: דירת 4 חדרים רגילות ב-630 אלף שקל, ודירת 4 חדרים מיוחדות (גן או פנטהאוז) ב-680 אלף שקל.

 

כל דירה כזאת כוללת זכות בנייה להקמת חדר נוסף בבנייה עצמית - תוספת הנאמדת ב-50 אלף שקל; או תוספת קומה שנאמדת ב-150 אלף שקל. כך או כך, מדובר במחירים נמוכים בכמעט 400 אלף שקל מהמחירים שמציעים הקבלנים. עם זאת, גם המחירים שמציעות עמותות הרכישה עלו בסבבי השיווק המאוחרים יותר, ובשיווק האחרון המחיר לדירת 4 חדרים עמד על 670 אלף שקל.

 

לדברי חמי בר אור, ממארגני חברת "חריש הירוקה", חריש היא השקעה מצוינת ותהווה אבטיפוס לערים חדשות נוספות שאולי יקומו בעתיד. "העלויות של קבוצות הרכישה זולות יותר וכעת אנו מנסים לפתח את המודל הזה וליצור התארגנויות חכמות להקמת ערים חדשות, או הרחבות של ערים קיימות כדוגמת חריש - עם מחירים נמוכים", הוא אומר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים