שתף קטע נבחר

רשות החשמל: נבחן את עלות נזקי הסופה

ברשות החשמל מתכוונים לבחון בעצמם אילו עלויות של שיקום נזקי הסופה יכולה חברת החשמל לממן באמצעות תקציבה השוטף, אילו עלויות ניתן לממן באמצעות סיוע שתזרים הממשלה לחברה או באמצעות פיצוי חברות הביטוח, ואילו עלויות, אם בכלל, יש לגלם בתעריף לצרכנים

רשות החשמל, הגוף הקובע את מחירי החשמל בישראל, הודיעה הערב (ב') כי  תבדוק בעצמה את עלות הנזקים שגרמה הסופה לתשתית החשמל במחיר לצרכנים. אתמול (א') אמר מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, כי הסופה גרמה לנזקים לתשתית החשמל בעלות של מאות מיליוני שקלים, אך בחברה ציינו היום כי העלות הסופית של הנזקים עוד לא סוכמה, ולפיכך החברה טרם פנתה לרשות החשמל בבקשה להעלאת התעריף.

 

 

ברשות החשמל מסרו הערב, כי הקימו צוות בדיקה אשר יבחן את הסוגיות השונות הנוגעות לצרכני החשמל בגין אירועי השלג האחרונים. ברשות מציינים, כי "הרשות תבחן את בקשת החברה רק כאשר יוצגו לה מלוא הנתונים ולאחר ביצוע בקרת עלויות ביחס לעלויות אותן תציג החברה".

 

 (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל) (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)
(צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)

 (צילום: חברת החשמל) (צילום: חברת החשמל)
(צילום: חברת החשמל)

 

ברשות החשמל מאשרים כי חברת החשמל אכן הודיעה, כי היא צפויה לפנות בבקשה להכרה בחלק מעלויות שיקום נזקי הסופה במסגרת קביעת התעריף. עמדת הרשות, היא כי חלק ניכר מהעלויות יכול וצריך להיות מכוסה על ידי ביטוחים וקרנות של הממשלה שנועדו להתמודדות עם אסונות טבע.

 

עוד מציינים ברשות החשמל, כי "חברת החשמל מקבלת באופן שוטף, באמצעות תעריפי החשמל, תשלומים עבור תחזוקת התשתיות ושמירה על רמת השירות הנדרשת ממנה, ואשר ציבור צרכני החשמל זכאי לה. הרשות לא תגלגל על ציבור צרכני החשמל בישראל תוספת תשלומים במסגרת תעריף החשמל, בגין פעילותה השוטפת של החברה".

 

כלומר ברשות החשמל מתכוונים לבחון בעצמם אילו עלויות של שיקום נזקי הסופה יכולה חברת החשמל לממן באמצעות תקציבה השוטף, אילו עלויות ניתן לממן באמצעות סיוע שתזרים הממשלה לחברה או באמצעות פיצוי ביטוחי, ואילו עלויות, אם בכלל, יש לגלם בתעריף לצרכנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות חברת חשמל
תיקוני חשמל לאחר הסופה
צילום: דוברות חברת חשמל
מומלצים