שתף קטע נבחר

שוחררו לביתם כל החשודים באונס בת ה-12

13 החשודים באונס הילדה שוהים במעצר בית לאחר שבית המשפט אישר לשחרר את ששת העצורים האחרונים בפרשה. מסתמן: החשודים הצעירים מגיל 14 לא יואשמו. קרוב משפחתו של אחד הנערים: "עבר עלינו סיוט"

בית משפט לנוער בתל אביב קיבל הבוקר (יום ג') את בקשת המשטרה לשחרר למעצר בית בן 30 ימים את ששת העצורים האחרונים החשודים במעורבות באונס הילדה בת ה-12 באזור המרכז. במשטרה מבהירים שכל הנערים שנחקרו עדיין בגדר חשודים. במקביל מסתמן שהנערים בני פחות מ-14 לא יואשמו בפרשה. לגבי הנערים שמעל גיל 14, אומר גורם במשטרה כי כל מקרה נבחן לגופו בליווי הפרקליטות.

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ החדשות של ynet:

 

נכון לעכשיו כל 13 החשודים שנעצרו שוחררו למעצר בית. כבר במהלך הלילה שוחררו הנערים לביתם והיום הובאו לבית המשפט כדי לאשר סופית את אורך מעצר הבית שהצריך אישור בית משפט. בינתיים חקירת הפרשה נמשכת במשטרת מרחב דן. הנערה צפויה לתת עדות נוספת היום וצפויים מעצרים בודדים נוספים.

 

חלק מהנערים יצאו במהרה מבית המשפט בפנים מכוסות במעילים ונכנסו למכוניות. קרוב משפחה של אחד הנערים אמר: "עדיין אין הקלה, זה לא נגמר, עבר עלינו סיוט, הנערים אמרו שהם יפחדו להתקרב לבנות". 

   

עורך הדין גד זילברשלג שמייצג שני אחים חשודים אמר בתום הדיונים: "מרשיי שוחררו כבר בלילה. אנחנו מברכים על כך. מעצר במקרה הזה הוא לא התרופה. עבר עליהם לילה קשה ביותר. נכון היה לטפל בנערים בדרכים אחרות ולא בבית משפט פלילי. יכול מאוד להיות שלא יוגש כתב אישום. במקרים שכאלה לפעמים מעורבות של קצין מבחן מונעת הגשת כתב אישום, וגם אם יוגש כתב אישום, בדרך כלל בית משפט מעדיף את הדרך השיקומית".

 

מאז סוף השבוע חוקר מרחב דן בפיקודו של ניצב משנה שמעון לביא את פרשת האונס, שהחלה בשבוע שעבר מבלי שהמשטרה ידעה כלל את זהות הקורבן. על פי החשד המעשים בוצעו בכמה מקרים, אבל רק בעקבות סרטונים שתיעדו את אחד האירועים, ובסיוע מידע מודיעיני, אותרה הילדה. החקירה מוגדרת במשטרה כמורכבת מאוד, "פאזל מחריד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילוםף מוטי קמחי
אחד העצורים בפרשה
צילוםף מוטי קמחי
מומלצים