שתף קטע נבחר

מפרק כפ"ס תובע מטביב 15 מיליון שקלים

הבעלים של בית"ר ירושלים שוב בדרך לבית המשפט: מפרק כפ"ס, עו"ד ליאור דגן, טוען כי לקבוצה מהשרון מגיע סכום כספי מהעברת דה סילבה, ידין ויבואה להפועל ת"א. בכתב התביעה שהוגש היום נכתב: "מדובר במעשה רמייה מובהק של טביב". טביב: "מדובר בתביעה מופרכת שכבר נדחתה על ידי ההתאחדות בעבר"

המפרק של הפועל כפר סבא, עו"ד ליאור דגן, הגיש היום (ד') תביעה לבית משפט מחוזי-מרכז לוד על סך 15 מליון שקלים (12 מיליון שקלים במקור, בתוספת הפרשי הצמדה וריבית) נגד אלי טביב והחברה שעימה ניהל את הפועל תל אביב, עת שימש כבעליה יחד עם מוני הראל (שם החברה - "הראל אחזקות בע"מ").

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בנוסף, עו"ד דגן דורש מטביב לשלם לקופת הפירוק של הקבוצה מהשרון 20 אחוז מהתמורה שהתקבלה ממכירת דגלאס דה סילבה, אביחי ידין וסמואל יבואה.

 

אלי טביב. עוד תביעה נגד הבעלים של בית"ר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
אלי טביב. עוד תביעה נגד הבעלים של בית"ר(צילום: יובל חן)

כתב התביעה נגד טביב ()
כתב התביעה נגד טביב

 

הדרישה לתשלום מטביב על העברת השחקנים התנהלה בעבר במוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל. הבורר עו"ד חנוך קינן דחה אז את רוב התביעה בגין התיישנות, שכן על פי תקנון ההתאחדות ניתן להגיש תביעה עד 18 חודשים מרגע ביצוע העבירה כביכול.

 

המפרק של כפ"ס טוען כעת, כי על פי פסק הבורר החלקי, הסיבה שבגללה התיישנו, כביכול, עילות התביעה היא העובדה שבמועד הגשת כתב התביעה המקורי, החברה שבפירוק לא הייתה אחת התובעות. לטענתו, במועד הגשת כתב התביעה המתוקן, חלפה לה תקופת ההתיישנות המקוצרת הקבועה בתקנון הבוררות.

 

עו"ד ליאור דגן (משמאל). דורש גם 20 אחוז מהסכום על העברת יבואה, ידין ודה סילבה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
עו"ד ליאור דגן (משמאל). דורש גם 20 אחוז מהסכום על העברת יבואה, ידין ודה סילבה(צילום: ראובן שוורץ)

 

עו"ד ליאור דגן טוען כעת בכתב התביעה שהגיש לבית המשפט, כי פסק הבוררות של ההתאחדות לכדורגל שגוי ואינו מחייב אותו כמפרק של הפועל כפ"ס. עוד נטען בכתב התביעה כי "דיני הפירוק גוברים על תקנוני ההתאחדות, ועל כן לא ניתן לטעון שההתיישנות הקבועה בתקנון ההתאחדות תמנע תביעה במסגרת הליך פירוק".

 

עו"ד דגן מבקש לחדש את הדיון בעניין גביית חוב של הפועל כפ"ס במסגרת בית המשפט, על מנת למלא את חובתו לטובת הנושים.

 

מוני הראל ואלי טביב. כפ"ס "מחלה" להפועל ת"א על 4 מיליון שקלים (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
מוני הראל ואלי טביב. כפ"ס "מחלה" להפועל ת"א על 4 מיליון שקלים(צילום: יובל חן)

 

"הסכם המחילה" בין טביב למוני הראל

יש לציין כי בהסכם המקורי להעברת הזכויות מאגודת הפועל כפ"ס לאלי טביב משנת 2009 קבעה הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל, שיש לקבוע כי כל תמורה שתתקבל מהפועל ת"א לאחר המועד הקובע, תהיה שייכת לקבוצת הפועל כפ"ס.

 

המפרק טוען, כי בשלב מסויים אלי טביב ומוני הראל סיכמו ביניהם כי הפועל כפ"ס, שהיתה עדיין ברשות אלי טביב, "תמחל" על סכום של ארבעה מיליון שקלים, וקבע מחיר חדש של שמונה מיליון ש"ח בגין העברת שלושת השחקנים. באותו "הסכם מחודש" הם גם ביטלו את הסעיף המקנה להפועל כפ"ס הסכום המגיע לה ממכירה עתידית.

 

אוהדי הפועל כפ"ס. הנפגעים העיקריים לפי התביעה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אוהדי הפועל כפ"ס. הנפגעים העיקריים לפי התביעה(צילום: ראובן שוורץ)

 

המפרק טוען שטביב לא היה רשאי "למחול" על סכום של ארבעה מיליון שקלים, השייכים לקבוצת הפועל כפ"ס. המפרק הוסיף שמדובר בהסכם למרעית עין, וכי מדובר בהתחשבנות בין טביב להראל בנוגע לרכישת הבעלות. עוד נטען, כי טביב ביצע עסקה לטובת האינטרסים הכלכליים שלו, בעת שהיה בניגוד עניינים, כיוון שבאותה עת ידע שהוא עומד לרכוש את הפועל ת"א.

 

בכתב התביעה נכתבו מילים קשות כנגד טביב. בין השאר בסעיף 82 נכתב כי "מדובר במעשה רמייה מובהק...נכסים אלה נגזלו מנושי הפועל כפ"ס בשל התנהלות פסולה ונפסדת מצידו של טביב, שפעל בניגוד עניינים חמור... הפועל ת"א ו/או טביב אף התעשרו שלא כדין פעם נוספת כתוצאה מהמהלכים המתוארים, שכן השחקנים שהועברו להפועל ת"א נמכרו על ידה בתמורה כוללת של יותר מ-16 מליון שקל. בנסיבות אלה יש להורות כי האופן הפסול בו התנהל טביב והלהטוטים אותם ביצע במשאבי הקבוצה, אינם יכולים לצלוח לו, ועליו להשיב את התמורה לנושי הקבוצה".

 

במסגרת כתב התביעה שהגיש עו"ד ליאור דגן נכללות עילות נוספות לתביעה נגד טביב שכלל לא נידונו במסגרת הבוררות לטענת ההתיישנות.

 

טביב מסיר בתגובה: "מדובר בתביעה מופרכת שכבר נדחתה על ידי המוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל בעבר. העברת זכויות ההסכם להעברת הזכויות בהפועל כפר סבא אושר על ידי ההתאחדות לכדורגל ואנו סמוכים ובטוחים שבית המשפט ידחה את התביעה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים