שתף קטע נבחר

קריסת המרפסות בחדרה: עולה חשד לרשלנות

המשטרה אספה מסמכים שמהם עולה חשד לכשל מובנה. החקירה הועברה ליחידת ההונאות. המעורבים יזומנו לחקירה, הבניין יישאר סגור עד סיומה

המשטרה אספה דו"חות ומסמכים שונים, שמהם עולים חשדות שלפיהם האירוע שבו קרסו מרפסות בבניין חדש בחדרה ביום שני נגרם בשל רשלנות. כך נמסר אחר-הצהריים (יום ד') ממשטרת מרחב חוף. מפקד מחוז חוף, ניצב חגי דותן, הנחה להעביר את החקירה ליחידת ההונאות. הבניין ייסגר עד לאחר תום החקירה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

המרפסות קרסו בדירות שטרם אוכלסו בקומה השמינית בבניין החדש. לא היו נפגעים באירוע. דובר משטרת מחוז חוף, רב פקד ערן שקד,

אמר ל-ynet שמעורבים בבנייה אמורים לקבל זימונים מסודרים לחקירה החל ממחר: "המשטרה הגיעה לדו"חות של מהנדסים שככל הנראה מעידים על כשל מובנה שגרם לנו לחשוד ברשלנות. הבניין סגור לגמרי עד סיום החקירה. פינינו גם את כל 38 הדיירים מהבניין הסמוך, שאותה חברה אחראית על בנייתו. לא ניתן לאף דייר לחזור עד סיום החקירה". 

 

אחד הדיירים שפונה מהבניין הסמוך סיפר ל-ynet: "עברתי לגור אצל קרובי משפחה, אבל ממחר אני מתחיל לחפש על דירה בשכירות. אני לא מוכן לחזור לבניין אפילו אם המשטרה תאשר לנו לחזור. היינו בסכנת חיים. מזל שהאירוע לא הסתיים במוות אנשים. זה חוסר אחריות מדרגה ראשונה. אין מצב שנעבור על זה בשתיקה".

 

חברת אורתם סהר מסרה בתגובה: "החברה משתפת פעולה עם כל הגורמים המוסמכים שחוקרים את האירוע, לרבות משטרת ישראל. החברה בשיתוף החברה היזמית חוקרת את נסיבות המקרה על מנת לברר את נסיבות הכשל, לתקן הנזקים שנגרמו ולאכלס המגדל בהקדם". 

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)
   

צבי וילדר דובר חברת "גינדי השקעות" מסר בתגובה ביום שני: "החברה הקבלנית שבנתה את הבניין בחדרה ואחראית כקבלן מבצע על איכות הבנייה, היא חברת 'אורתם מליבו', אחת מחברות הבנייה המקצועיות והוותיקות בענף הבנייה בישראל. חברת 'אורתם מליבו' נדרשה לבדוק

 באופן מיידי את הסיבות שגרמו למקרה ולבצע את כל הדרוש בנושא. חברת גינדי היזמית של הפרויקט תלווה את כל התהליך מול החברה הקבלנית ומול הדיירים. החברה תעמוד לצד הדיירים ותסייע להם ככל שניתן".

 

בנייה של מרפסת מרחפת באוויר היא אמנם עניין שכיח, ולמעשה גם לא מורכב מבחינה תכנונית, אך הביצוע חייב להיות מוקפד. קבלן הבניין הוותיק כאמל שגראוי אמר השבוע ל-ynet: "בנייה של מרפסת מרחפת מצריכה הצבת מוטות ברזל ששני שליש מהם יצוקים בתוך הרצפה של הבניין, והשליש הנותר יהיה במרפסת. יש חשיבות להצבת הברזלים בגובה הנכון - קרוב יותר לאריחי הריצוף מאשר לתקרת הקומה שמתחת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
המרפסות בחדרה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים