שתף קטע נבחר

ניסו לחסל עם מטען אבל הורשעו בחבלה בלבד

על רקע מלחמת המטענים בעולם התחתון: שני צעירים שהניחו מטען במכונית בתל אביב חתמו על עסקת טיעון וירצו רק 5.5 ו-3 שנים כי איש לא נפגע

על רקע שרשרת ניסיונות החיסול בעולם התחתון בחודשים האחרונים, לפרקליטות ולבית המשפט המחוזי בתל אביב הייתה היום (ב') אפשרות לשלוח מסר מרתיע. אבל שני עבריינים שנתפסו ביוני האחרון אחרי שניסו להוציא לפועל חיסול בתל אביב, קיבלו עונשים קלים יחסית. הפרקליטות לא הצליחה להרשיע אותם בניסיון רצח, ובשל כך הורשעו השניים רק בסעיף של ניסיון חבלה. הם נשלחו לתקופות מאסר של 5.5 שנים ושלוש שנות מאסר.

 

עוד בחדשות:

 

הנאשמים הם יניב פרץ (31) ושי אביטבול (23), שבמטרה לנקום הניחו מטען נפץ במכוניתו של אדם שבו חשדו שניסה לחסל את פרץ ואת אחיו שאול. כמה חודשים קודם לכן התפוצץ מטען במכונית שבה נסעו האחים פרץ, ושאול איבד רגל ועין. יניב החליט לנקום, ויחד עם אביטבול הניח במכוניתו של "החשוד" מטען ששקל 1.7 קילוגרם והכיל 990 גרם חומר נפץ ו-670 גרם רסס.

 

אלא שבזמן שניסו להניח את המטען ברחוב סלמה הגיע למקום סיור משטרתי והם נמלטו. המטען נמצא ולאחר מרדף קצר השניים נעצרו. חקירתם התנהלה ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב, בפיקודו של נצ"מ גדי אשד.

בתחילה הוגש נגדם כתב אישום בגין ניסיון רצח, אולם לבסוף שינתה הפרקליטות את הסעיף החמור במסגרת הסדר טיעון: פרץ הואשם בניסיון לחבלה בחומר נפץ והחזקת נשק, ואילו אביטבול הואשם בסיוע והחזקת נשק.

 

למרות שינוי הסעיף הדגישו בפרקליטות: "ביצוע העבירות הוא חמור במיוחד על רקע העובדה ששימוש במטעני נפץ הפך להיות נפוץ בקרב עבריינים תוך התעלמות מהסביבה".

 

עו"ד משה סוחמי, שייצג את פרץ, אמר: "ההסדר הגיע בשל קשיים ראייתיים בתיק. העונש שאליו הגענו לקח בחשבון שהניסיון הסתיים ללא הפעלת המטען וללא נזק".

 

עורכי הדין איציק איצקוביץ ותמיר סננס, שייצגו את אביטבול, אמרו: "מדובר בנאשם בן 23 שהודה וחסך זמן שיפוט ניכר. ההסדר הוא הוגן והולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך סרטון שתיעד את הפיצוץ במכוניתם של האחים פרץ
צילום: מוטי קמחי
עו"ד משה סוחמי
צילום: מוטי קמחי
צילום: יריב כץ
עו"ד תמיר סננס
צילום: יריב כץ
עו"ד איצקוביץ'
מומלצים