שתף קטע נבחר

שר הפנים סער: "בכי של מסעדנים עם כלים בכיור – לא יקבע את המדיניות של ישראל"

בזמן שאלפי מבקשי מקלט צעדו בת"א, התייצב שר הפנים באולפן ynet ותקף את בעלי בתי הקפה והמסעדות שתומכים בהם. "זה לא מאוד מרשים אותי", אמר. "בוא נחשוב על ישראלים שאיבדו את העבודה שלהם". על האופי הלא אלים של המאבק אמר: "בעתיד זה יכול להיות מווסת לכיוונים אחרים"

שביתת מבקשי המקלט ופעולות המחאה שלהם נכנסו הבוקר (ב') ליומן השני. בזמן שכעשרת אלפים אזרחים אפריקנים מחו מול שגרירויות זרות בתל אביב על יחסה של הממשלה כלפיהם, התעקש שר הפנים גדעון סער בראיון לאולפן ynet: "בקשות המקלט של אזרחי אריתריאה וסודן נבדקות. רובם המכריע לא פליטים". צפו בראיון המלא:

 

במוצ"ש הכריזו ארגונים המייצגים מבקשי מקלט אפריקנים על שביתה בת שלושה ימים, וכבר אתמול התכנסו עשרות אלפים להפגנה בכיכר רבין בתל אביב, וכמה מאות נוספים הפגינו באילת.

עשרות אלפים לא התייצבו לעבודותיהם במסעדות, בתי קפה, בתי מלון ועוד.

 

רוב המעסיקים ששוחחו עם ynet ביממה האחרונה, הן בתל אביב והן באילת, הביעו הזדהות הם מחאת הפליטים. כמה מהם גייסו את העובדים והישראלים והתייצבו בעצמם למלא את מקומם. עם זאת הם הדגישו שישראלים לא מוכנים לבצע את העבודות שממלאים מבקשי המקלט, ואי מתן אישורי עבודה עלול לפגוע בעסקים שלהם.

 

על כך ענה השר סער בראיון לאולפן ynet: "בכי של מסעדנים עם כלים בכיור לא יקבע את המדיניות של ישראל. זה לא מאוד מרשים אותי. בוא נחשוב על ישראלים שאיבדו את העבודה שלהם".

 

על האופי הלא אלים של מחאת מבקשי המקלט הוא הוסיף: "בעתיד זה יכול להיות מווסת לכיוונים אחרים".

 

על הטענה שלפיה מדינת ישראל לא בוחנת את בקשות המקלט ענה שר הפנים: "אנחנו מחויבים לאמנת הפליטים כמדינה. אדם שזכאי למעמד של פליט - יקבל מעמד של פליט. אני מבטיח שאני קורא כל אחת מהבקשות האלה באופן אישי. אבל רק מיעוט זכאים למעמד פליט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי וניצן דרור
שר הפנים גדעון סער באולפן ynet
צילום: אבי חי וניצן דרור
מומלצים