שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מבשרת ציון: 400 יחידות דיור ליד יער סטף

  רשות מקרקעי ישראל תשווק דירות ביישוב שבפאתי ירושלים, לאחר שוועדת הדיור הלאומית אישרה את הקמת השכונה החדשה במתכונת מצומצמת - כדי לשמור על הנוף מסביב. בין השכונה ליער סטף הגובל בו יוקצה שטח פתוח של 15 דונם. בת"א נמכר מגרש להקמת 2 מגדלים עם 100 דירות ושטחי משרדים

  רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום (ב') כי תשווק קרקעות לבניית 400 יחידות דיור חדשות בשכונת מעוז ציון שבמבשרת ציון, בפאתי ירושלים. זאת לאחר שאתמול אישרה הוועדה לדיור לאומי (וד"ל) של מחוז ירושלים את התוכנית, המשתרעת על פני שטח של כ-117 דונם. 25% מהדירות יהיו מיועדות לדיור בר-השגה בשטח של לא יותר מ-75 מ"ר, ו-50% מהדירות יהיו בשטח של 105 מ"ר.

   

   

  מדובר בתוכנית הממוקמת על המורדות המזרחיים של מעוז ציון. בין שכונת המגורים החדשה שתיבנה לבין יער סטף הגובל בו, הוקצה שטח של 15 דונם כשטח פתוח. השכונה צפויה לכלול מגורים בבנייה רוויה בבניינים בגובה 5-8 קומות, וכן שטחי תעסוקה, משרדים ומסחר.

   

  התוכנית המקורית הגדירה 522 יחידות דיור בשכונה, אולם הוועדה לדיור לאומי הפחיתה את מספר יחידות הדיור בכ-120 בשל ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית עקב הרגישות הנופית הגבוהה בשטח הגובל עם התוכנית ממזרח (יער הסטף). במקור היה השטח מיועד לחציבה, מלאכה, ייעור, שטחים פתוחים ודרכים, והיעוד שונה לטובת מגורים, תעסוקה ומסחר. 

   

  רפי אלמליח, מנהל אגף תכנון ברשות, ציין כי "באזור ירושלים בפרט יש מחסור ביחידות דיור חדשות, וכל תוכנית מגורים אותה מאשרים מוסדות התכנון מתקבלת בברכה. כרבע מהדירות בתוכנית יועדו לדיור בר-השגה והוגדרו כדירות קטנות, במטרה לאפשר גם לצעירים לרכוש דירות בשכונה".

   

  שרטוט של תוכנית השכונה החדשה במבשרת ציון (צילום: לו גלרטר) (צילום: לו גלרטר)
  שרטוט של תוכנית השכונה החדשה במבשרת ציון(צילום: לו גלרטר)

   

  ת"א: 100 דירות ומשרדים חדשים

  בתוך כך, פרסמו היום חברות הנדל"ן סופרין ופנדום כי גייסו קבוצת רכישה וכעת יוכלו לממש את האופציה שקיבלו מחברת קרדן נדל"ן - להקמת פרויקט המגורים והמשרדים WE בלב מתחם המע"ר (מרכז עסקים ראשי) הצפוני של תל-אביב. מדובר בפרויקט שייבנה בסמוך לקניון עזריאלי, מתחם בתי המשפט, מוזיאון תל-אביב, קריית הממשלה ומתחם שרונה - ברחוב מנחם בגין 150-152.

   

  עם מימוש האופציה, תשלם קבוצת הרכישה לקרדן נדל"ן 180 מיליון שקל. סופרין ופנדום מעריכות את עלות הקמת הפרויקט בכ-560 מיליון שקל. המתחם יכלול שני מגדלים: האחד בגובה 28 קומות ובו 19 קומות משרדים מעל קומת מסחר, ומעליהן 9 קומות מגורים עם 100 דירות בנות 2-3 חדרים ודירות פנטהאוז. הבניין השני מיועד למשרדים בלבד ויתנשא לגובה 11 קומות. אכלוס צפוי: 2017.

   

  עם הדירות ששווקו לאחרונה בפרויקט ניתן למנות דירת 2 חדרים בשטח של 56 מ"ר בקומה ה-20נמכרה ב-1.34 מיליון שקל. דירת 3 חדרים בשטח של 23 מ"ר בקומה ה-21 נמכרה ב-2.47 מיליון שקל. רוב רוכשי המשרדים הם רופאים, עורכי דין, רואי חשבון ומהנדסים, שרכשו את היחידות לשימוש עצמי בשל הקרבה לתחנות הסעת המונים, בית המשפט, קריית הממשלה ומרכז העיר.

   

  לדברי רוני וייס, מנכ"ל פנדום מקבוצת וייס, השיווק ארך כ-4 חודשים בלבד. צחי סופרין, מבעלי קבוצת סופרין, ציין כי מבחינת דירות המגורים, קהל המצטרפים לקבוצת הרכישה כולל "צעירים המבקשים להמיר את הדירה השכורה בתל-אביב בדירה בבעלותם, מצמצמי דיור החוזרים אל העיר הגדולה אחרי שילדיהם עזבו את הבית, משקיעים ובעלי עסקים אשר רכשו משרד ודירה במסגרת הקבוצה".

   

  הדמיות יום ולילה - פרויקט WE בתל-אביב

   

   (הדמיה: 3D) (הדמיה: 3D)
  (הדמיה: 3D)

   (הדמיה: 3D) (הדמיה: 3D)
  (הדמיה: 3D)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  מבשרת ציון. בקרוב שכונה חדשה
  צילום: גיל יוחנן
  הדמיה: 3D
  הדמיית פרויקט WE בתל-אביב. הגיוס הושלם
  הדמיה: 3D
  מומלצים