שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  השופט מס' 1. בהעלמות מס / פלג בחמישי

  אלון יפת העלים הכנסות ונאלץ לשלם כופר של 300 אלף שקל כדי להיחלץ מהעמדה לדין פלילי. כך מתנהל אדם שחייב להיות ישר כמו סרגל

  הרמאי

  המרוץ למיליון של יפת

  לפני שבועיים הופיעה כאן טבלת שופטי הכדורגל, הקוונים ובעלי התפקידים באיגוד, שנתפסו בהעלמות מס ונאלצו לשלם כופר כדי להימלט מהעמדה לדין פלילי. ובכן, קבלו עדכון שמזעזע את הטבלה ושם בצל את כל התחמנים: רשות המיסים החליטה לאחרונה לסיים את ההליך הפלילי נגד אלון יפת, שהעלים בלי בושה הכנסות בסך כ־800 אלף שקל, עבור משחקים שניהל באירופה בין 2001 ל־2009, תמורת תשלום כופר של 300 אלף שקל.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  עד סגירת התיק, בראש הרשימה עמד חיים יעקב, שלא דיווח על הכנסות בסך 314 אלף שקל ושילם כופר של 94 אלף שקל. סגניו היו אסף קינן (העלים 283 אלף שקל, שילם 85 אלף), ומשבץ השופטים מאיר לוי (העלים 243 אלף שקל, ושילם 72 אלף). כלומר יפת, שנחשב לבכיר שופטי הכדורגל, הוכיח שהוא באמת הגדול מכולם. בהעלמות.

   

   (איור: אופיר בגון ) (איור: אופיר בגון )
  (איור: אופיר בגון )

   

  אנשים שתפקידם לשמור על חוקים הם לא זמרים ים־תיכוניים. התכונה הכי חשובה שאתה מצפה שיאמצו היא יושר. במדינה מתוקנת, אדם שניסה לרמות ולתחמן אינו יכול לנהל תחרויות ספורט, אבל אצלנו שופטים מעלימים מס, באיגוד מעלימים עין, ואפילו מקדמים אותם.

   

  וזו לא הפעם הראשונה שיפת מסתבך עם האמת. לפני שנה, בכנס השופטים המפורסם באילת, כבוד השופט בילה במועדון עד אמצע הלילה, בניגוד להוראות, ואחר כך טען שקיבל אישור ושחזר למלון "בשעה נורמלית". צילומים שפורסמו למחרת ב"ידיעות אחרונות" הוכיחו את ההפך.

   

  יפת בכנס השופטים המפורסם באילת (צילום: יוסי דוס סנטוס) (צילום: יוסי דוס סנטוס)
  יפת בכנס השופטים המפורסם באילת(צילום: יוסי דוס סנטוס)

   

  העיקר שבמגרש יפת אוהב לשחק אותה מחנך ולעשות הצגות. השבוע למשל, במשחק בין מכבי ת"א למכבי חיפה, הוא החליט להוציא צהוב לערן זהבי. הקשר

  הסתובב, הראה לו את המספר על החולצה, אבל הכדורגלן המתוסכל שהפך לשופט שחצן התעקש לקחת את זהבי לשיחת שופוני, כדי להראות לכולם מי הכוכב האמיתי בבלומפילד. אם זה היה צהוב לשרן ייני או לניקולה מיטרוביץ', סביר להניח שטקס השליפה היה הרבה פחות דרמטי. ואיזה כיף שעל שחקנים שתופסים בחולצת היריב אפשר לעשות אבו־עלי בפריים־טיים, ועל שופטים שנתפסים בהעלמת מס לא.

   

  מרשות המיסים נמסר בתגובה: "התיק הפלילי נגד אלון יפת הסתיים בתשלום כופר בסך 300 אלף שקל, בעצה אחת עם פרקליטות מיסוי וכלכלה שליוותה את מכלול תיקי החקר ב'פרשת השופטים'".

   

  ערן זהבי (צילום: עוז מועלם ) (צילום: עוז מועלם )
  ערן זהבי(צילום: עוז מועלם )

   

  יפת עצמו סירב להגיב וביקש שאפנה לדוברת ההתאחדות. אז פניתי, והנה התגובה: "נעשתה פנייה לרשות המיסים ואף נערכה פגישה בעניין זה. כשיתקבלו הנתונים, יבחן איגוד השופטים באמצעות היועץ המשפטי את העניין".

   

  החוצפנים

  יפת מקצץ, איינשטיין מעגל

  ואם כבר יפת, במשחק המרכזי בבלומפילד הוא החליט שלא להוסיף אפילו דקה, למרות שהאירועים במגרש חייבו תוספת של כארבע דקות. במחצית השנייה פאולו סוזה ואריק בנאדו ביצעו חמישה חילופים, הייתה הרחקה אחת שגררה ויכוחים, וגם פציעה של אלון תורג'מן שנזקק לטיפול. אבל השופט, ברוב חוצפתו, שרק לסיום בדקה ה־90. למה? כנראה מתוך רחמים על מכבי חיפה.

   

  מאיר איינשטיין (צילום: אבי ולדמן) (צילום: אבי ולדמן)
  מאיר איינשטיין(צילום: אבי ולדמן)

   

  את התופעה השערורייתית הזאת, של קיצור משחקים מטעמים הומניטריים, מעודדים ולא בפעם הראשונה שדרים ופרשנים. "יפת נוהג בחוכמה ולא מוסיף זמן", הצהיר מאיר איינשטיין, כאילו שהוא מייצג את אגודת "צער בעל חיים". למה לא להוסיף זמן כמתחייב? כנראה משום שלדעת השדר היה כבר 1:3, חיפה נותרה בעשרה שחקנים, והסיפור נראה גמור.

   

  אז יסלח לי כבודו, השופט נהג בטיפשות. אני בטוח שאוהדי מכבי ת"א, ששילמו כדי לראות משחק מלא, היו מתים שיימשך עוד כמה דקות ושקבוצתם תכבוש אולי עוד שער. שלא לדבר על האפשרות שהפרש שערים יקבע בסופו של דבר מי תעלה לפלייאוף העליון.

   

  מכבי חיפה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  מכבי חיפה(צילום: אורן אהרוני)

   

  בחוקת פיפ"א לא נאמר שמועד שריקת הסיום צריך להיקבע בהתאם לתוצאה, למספר השחקנים במגרש ולמצב רוחם של המפסידים, אלא שצריך לשחק 90 דקות נטו. בלי קשר לעובדה כשנהיה כבר מאוחר, ולמרות שנוימן אמר פעם ש"בערב הכדור נע יותר מהר".

   

  הבדיחה

  פרס ההגינות לאוהד המורחק

  האלימות במגרשים מסלימה, אבל פעילים של "הקרן החדשה לישראל" ממשיכים למלא דוחות, לחלק פרסים ולתפקד כמו גננת בעיצומה של מלחמת כנופיות. השבוע הם העניקו את פרס הקהל ההוגן לאוהדי הפועל חיפה, ומי קיבל אותו מאנשי הקרן בשידור חי בטלוויזיה? אוהד שהיה מעורב בקטטות, נחקר במשטרה, ואף נאסר עליו להגיע למשחקה של הקבוצה מול רעננה.

   

  אוהדי הפועל חיפה זוכים בפרס (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
  אוהדי הפועל חיפה זוכים בפרס(צילום: ראובן כהן)

   

  קוראים לו אפרים ג'יבלי, הוא מוגדר כיו"ר חוג האוהדים של הפועל חיפה, ולפני המשחק מול בית"ר ירושלים העניקו לו אנשי הקרן 6,000 שקלים לרכישת אביזרי עידוד. נחמד, אלא שמתחילת העונה ג'יבלי היה מעורב בשתי תקריות שגלשו לקללות ולהרמות ידיים, וחייבו התערבות משטרתית. במשחק הבית מול בני־יהודה הוא התעמת פיזית עם אוהד שמחה נגד יואב כץ, ובמשחק מול רמת־השרון היה מעורב בקטטה שהסתיימה בתחנת המשטרה.

   

  "במקרה מול רמת־השרון, מישהו ניסה לתקוף את אחד האוהדים שלנו", אמר אתמול ג'יבלי בתגובה. "אמרתי לו שיפסיק אבל הוא קילל את אבא שלי. אם היית רואה שמתנפלים על מישהו, לא היית מגן עליו?".

   

  אוהדי הפועל חיפה (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
  אוהדי הפועל חיפה(צילום: ראובן כהן)

   

  -הייתי מנסה להפריד, לא מרים יד.

  "הדברים התגלגלו בצורה כזאת שנאלצתי גם להגן על עצמי ועל הכבוד שלי. אבל אני לא בנאדם תוקפן".

   

  -היית מעורב בשתי קטטות, נלקחת לחקירה במשטרה.

  "במשחק נגד רעננה לקחתי על עצמי אחריות והחלטתי שאני לא בא. אני אראה לך מה אנשים כתבו לי בפייסבוק. 'אחינו היקר, אתה לא איתנו, אנחנו מקדישים את המשחק הזה בשבילך'".

   

  -לא היית שם כי לא יכולת לבוא.

  "אז מה זה אומר, זה עושה אותי אל קאפונה?"

   

  -חס וחלילה. אבל בנאדם שנחקר במשטרה והורחק מהמגרש, לא ראוי שיקבל פרס בשם האוהדים ההגונים.

  "קיבלתי אותו בשם אוהדי הפועל חיפה. אולי אתה צודק במשהו אבל לא במקרה הזה. אני מוקיע אלימות. מעכשיו גם אם אשמע דברים קשים, אהיה שגריר טוב. אלה דברים שלא בשליטה לפעמים".

   

  -אז לא תורחק יותר מהמגרשים?

  "אם אני אורחק עוד פעם אחת מהמגרשים, אני ארחיק את עצמי לגמרי".

   

  -קצת בעייתי שדווקא אתה קיבלת את הפרס.

  "רק תכתוב שאנחנו עושים הכל מאהבה. וגם אם קרו הדברים, נגררנו לזה ואני גאה לייצג את האוהדים שלנו".

   

  הנוכל

  אחמד חילו חוזר בגדול

  ומעניין לעניין באותו עניין. השבוע חזר למגרשים בגדול ג'נטלמן ידוע בשם אחמד חילו. אחרי מפגן האלימות הדוחה במשחק הליגה הלאומית בין אחי נצרת למכבי נתניה, הוא עלה לכר הדשא בעילוט, הציג את אוהדי קבוצתו כקורבן, ולמחרת בערב אפילו הגיע לאולפן הטלוויזיה שם הוצג כ"מנהל אחי נצרת".

   

  לחילו, חשוב שיידעו מראייניו, יש עבר עשיר בכדורגל העכור שלנו. לפני שש שנים גזר עליו בית משפט השלום בנצרת 400 שעות של עבודות שירות, לאחר שהודה בעסקת טיעון כי ניסה לשחד סוכן שחקנים. לפי גזר הדין, חילו הציע לסוכן 3,000 דולר, כדי שישפיע על שחקן זר מבני סכנין שלא יתאמץ במשחק מול נצרת. המזימה לא יצאה לפועל, והשופטת הקלה בעונשו לאחר שהביע חרטה וטען שפעל "מתוך מעורבות רגשית לפני המשחק הטעון מול היריבה המושבעת".

   

  אחמד חילו (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  אחמד חילו(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בפברואר 2012 הוא שוב עלה לכותרות, בתום הדרבי בין אחי נצרת לנצרת עילית. המשקיף במשחק, עמית קליין, דיווח כי חילו וחבר הנהלה נוסף ניסו לפגוע בו פיזית, ואף צעקו לעברו: "כל ההתאחדות מושחתים, בני זונות וזבלים". בכתב האישום נגד הנהלת הקבוצה, הזכיר תובע ההתאחדות כי חילו הורחק בעבר לצמיתות מכל פעילות בגין מעשה בלתי ספורטיבי, וציין כי למרות ההרחקה הוא "ממשיך לנהל את הקבוצה מאחורי הקלעים". ביה"ד גזר על אחי נצרת קנסות, בפועל ועל־תנאי, על כך שהתירה לברדקיסט המורחק להימצא בתחומי המגרש.

   

  והנה חלפו רק שנתיים, והצדיק שוב עולה לדשא בעילוט, כאילו כלום, מתראיין ברוב חוצפתו בשידור חי לאומה, מסנגר על הפרחחים שהשליכו אבנים על אוהדי נתניה ("הם היו רחוקים מהמגרש"), מוזמן לטלוויזיה, מוצג כ"מנהל אחי נצרת" ומטיף לאחרים איך להתנהג. טוב שלא מינו אותו לוועדת האיתור.

   

  פינת הליקוק

  6.1.14 – "נצטרך לעשות את המפנה בשביל הנשיא, הקהל והמועדון"

  יניב קטן יודע מה סדר העדיפויות ובאיזה צד מרוחה החמאה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים