שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תל-אביב: בנייני יוקרה במקום מרכזיית בזק

  בלי דיור בר השגה אבל גם בלי מגדלים רבי קומות: פרויקט יוקרה חדש, שיכלול שני בניינים בגובה 9 קומות בלבד, מתוכנן להיבנות בקרן הרחובות אבן גבירול וארלוזורוב - במקום מרכזיית בזק המיתולוגית. בתוכנית: דירות שני חדרים החל מ-2.3 מיליון שקל ודירות 5 חדרים החל מ-6.5 מיליון שקל

  פינוי המרכזיות הישנות של בזק לטובת בנייני יוקרה מגיע גם למרכז תל-אביב. צעדים ספורים מרחוב ארלוזורוב, במשולש הרחובות אבן גבירול, אנטוקולסקי ושטרוק, מתכננת חברת BIT, שבבעלות היזם אורי הלר, לבנות שני בנייני יוקרה - במקום מרכזיית בזק הישנה וסניף הדואר שבמקום.

   

  כתבות נוספות על פינוי מרכזיות בזק:

   

  במסיבת עיתונאים שכינס היום (ג') ציין הלר כי הבניינים יכללו 9 קומות כל אחד ו-103 יחידות דיור בסך הכל, כאשר הקומה הראשונה תשמש למסחר. תמהיל הדירות יציע 20 טיפוסי דירות שונים: דירות בנות 6-2 חדרים, דירות גן, לופטים, דירות מיני פנטהאוז ודירות פנטהאוז. שטחי הדירות ינועו סביב 52 ל-180 מ"ר.

   

  דירת שני חדרים בפרויקט מוצעת כעת החל מ-2.3 מיליון שקל, דירת 5 חדרים מוצעת ב-6.5 מיליון שקל ודירת 6 חדרים מוצעת החל מ-8 מיליון שקל. היקף המכירות שצופה היזם עומד על חצי מיליארד שקל. לדברי הלר, עבודות פינוי המרכזייה לטובת הקמת הפרויקט החדש יחלו ברבעון השלישי או הרביעי של שנת 2014, ומועד האכלוס הצפוי הוא נובמבר 2018.

   

  צפו בתמונות של מרכזיית בזק המיתולוגית - ובהדמיות הפרויקט שיחליף אותה:

   

  מרכזיית בזק ברחוב אבן גבירול ()
  מרכזיית בזק ברחוב אבן גבירול


   

  הדמיות פרויקט היוקרה החדש ()
  הדמיות פרויקט היוקרה החדש   

  לא חייבים רק מגדלים

  למרות שהדמיות ותוכניות כבר יש, הפרויקט מצוי כרגע בשלבי טרום קבלת היתר, והאישור הנוכחי הוא לבניית 75 יחידות דיור בלבד. ואולם, הלר אופטימי: "אני מאמין שתוך 9 חודשים נקבל מהוועדה המקומית את היתר הבנייה - את היתרי החפירה אני צופה לקבל הרבה קודם", אמר.

   

  על השאלה מדוע משווק כעת הפרויקט לציבור, למרות שטרם התקבל היתר הבנייה, השיב במסיבת העיתונאים רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן המשווקת את הפרויקט. כהן הסביר כי "זה לא מוקדם מדי לצאת לשיווק כעת. ציר הזמן בהשקעות נדל"ן הוא שמי שמשקיע מוקדם יותר בפרויקט - מרוויח יותר".

   

  בהמשך התייחס הלר לאופי הפרויקט וציין כי "מדובר בפרויקט שונה בעיר, שבה מגדלים הפכו לסטנדרט של יוקרה. ממחקר שוק שערכנו עולה כי יש פלח שוק ברמה סוציו-אקונומית גבוהה שמחפש מגורי יוקרה - אך לא מוכן לרכוש דירה במגדל. מדובר ברוכשים שמחפשים בניין אינטימי עם ארכיטקטורה תל-אביבית מיוחדת, ולא מגדל עם מאות דיירים".

   

  כהן מצדו הוסיף כי האזור מאופיין במשפחות קטנות של עד שתי נפשות למשק בית, לפי מפקד האוכלוסין האחרון. כמו כן, האזור מאופיין בדירות מושכרות רבות. "קהל יעד מרכזי שלנו הוא משקיעים", אמר.

   

  על תכנון הפרויקט הופקד אדריכל אבנר ישר, שסיפר על תהליך העיצוב. "נמנעתי מהקלישאה האורבנית, הכוללת מראה תעשייתי עתיר אלומיניום וזכוכית, והשקעתי מאמצים רבים כדי להטמיע בפרויקט אופי אקלימי, טופוגרפי ואישי, תוך הדגשת החשיבות של אור וצל", אמר ישר. לדבריו, הפרויקט ייבנה בשילוב אלמנטים של בנייה ירוקה, ויכלול חצר פנימית  שתמשמש גינה פרטית לדיירי הפרויקט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיית פרויקט אנטוקולסקי שטרוק בתל-אביב
  מרכזיית בזק המיתולוגית
  מומלצים