שתף קטע נבחר

נקמה בעירייה: שילם אלפי שקלים ב-10 אג'

תושב מעלה אדומים מצא דרך מקורית להתנקם בעיריית בית שמש, שלטענתו הכפילה את סכום הקנסות בדו"חות החניה שלו ללא ידיעתו. העירייה: "מדובר בעבריין חניה סדרתי"

נקמה מתוקה בעירייה: הקנס של דודו סעדון לעיריית בית שמש הוכפל ללא ידיעתו, ולאחר שבעירייה לא הסכימו להגיע איתו להסדר ואף עיקלו לו את חשבון הבנק, הוא מצא דרך לגמול להם - ושילם 3,000 שקלים במטבעות של 10 אגורות וחצאי שקלים. 

 

סעדון (30), תושב מעלה אדומים, קיבל בשנים האחרונות כמה דו"חות חניה מעיריית בית שמש. לטענתו, חלק מסכומי הקנסות הכפילו את עצמם רק כיוון שכלל לא ידע שקיבל דו"ח. "היו לי דו"חות חניה בסדר גודל של 2,500 שקל", סיפר. "אחרי בדיקה הבנתי שהחוב הכפיל את עצמו ועומד על יותר מ-5,000 שקל. שלחתי לעיריית בית שמש מכתב וביקשתי להגיע להסדר אך הם השיבו בשלילה. הם עיקלו לי את חשבון הבנק ולכן חיפשתי דרך להביע את המחאה שלי כלפיהם".

 

עוד בחדשות:

זוכה מאונס: "עדות המתלוננת מקוטעת"

הטיולים יחודשו, שביתת התלמידים בוטלה

 

אתמול (ב') הגיע סעדון אל משרדי עיריית בית שמש עם שני חברים כדי לשלם את החוב. לעזרת חבריו נדרש נוכח העובדה שכ-3,000 שקלים מהסכום הוא שילם באמצעות מטבעות של 10 אגורות ומטבעות של חצאי שקלים. "אני מעריך שבסך הכול היו בערך 28 אלף מטבעות מסוגים שונים", אמר. "הפקידות הגיבו בכעס. בהתחלה הן לא רצו לקבל את התשלום בטענה שאין להן דרך לספור את הכסף. לאחר מכן הפנו אותי ליועץ המשפטי. תחילה הוא סירב אך לבסוף נתן לי קבלה זמנית על כך ששילמתי את הכסף וכי הם סימנו את הארגזים. אחרי שהם יספרו את הכסף הם יעדכנו אותי. הם התחייבו שהם עצרו נגדי את ההליך". 

 

על האופן שבו אסף את המטבעות הוסיף: "המטבעות של 10 אגורות הגיעו מישיבה שאני מכיר. נתתי להם כסף מזומן ובתמורה לקחתי מהם את האגורות. חלק מסוים מהסכום היה אצלי בבית ואספתי אותו לאורך השנים".

 

על התחושה אחרי התשלום סיפר: "זו הרגשה טובה לשלם להם בצורה הזאת, מגיע להם כסף אבל עניין הקנסות והפיגורים לא היה מוצדק כי הם לא עדכנו אותי. רציתי לשלם בדרך שלי, זו סוג של נקמה מתוקה".

 

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "העירייה היא מבין העיריות הבודדות בארץ שאינן גובות תשלום עבור חניה בחניונים העירוניים ובמרכזי המסחר, זאת מתוך מגמה לשרת ולהקל על תושבי העיר. אך עם זאת אין מנוס מלאכוף את החוק בחניה אסורה במקומות המסומנים באדום לבן או על מדרכות אשר גורמת לסיכון חיי אדם ולהפרעה לסדר הציבורי".

 

עוד נמסר מהעירייה כי "במקרה הספציפי, מדובר בעבריין חניה סדרתי שצבר דו"חות רבים על חניה אסורה שהצטברו לסכום גדול, לאחר שכל טענותיו נבדקו לעומק על ידי היועץ המשפטי. חלק מהסכום שולם במטבעות ועל כך הונפקה חשבונית זמנית ורק לאחר שהבנק יספור את המטבעות ויאשר את קבלת מלוא סכום הקנס, תסיר העירייה את העיקול מחשבון הבנק".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות המייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים