שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  דלק נדל"ן: אקזיט של מיליארד שקל בלונדון

  יצחק תשובה מכר את הזכויות בקרקע הסמוכה לארמון בקינגהאם ברווח מוערך של 450 מיליון שקל לאחר שהסב אותה למגורים. הנושים בהסדר החוב של דלק נדל"ן נשארו רק עם התספורת

  שנה וחצי לאחר השלמת הסדר החוב, דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה השלימה אקזיט משמעותי ראשון. קבוצת משקיעים ממדינות המפרץ חתמה עם החברה הבת דלק גלובל ריאל אסטייטס ‏(DGRE‏), הנמצאת בשליטת דלק נדל”ן ‏(88%‏), על רכישת הזכויות בקרקע הסמוכה לארמון בקינגהאם שבלונדון. בפרויקט המכונה Buckingham gate עתידות להיבנות יותר מ־100 דירות יוקרה תמורת 180 מיליון ליש”ט (1.04 מיליארד שקל).

   

   

  על פי הערכות, תשובה עשוי לגרוף רווח נטו של 60–80 מיליון ליש”ט ‏(350–450 מיליון שקל‏).

   

  DGRE, המנוהלת על ידי אייל רבינוביץ’, ניהלה את המגעים עם המשקיעים במשך יותר מחצי שנה. השלמת העסקה התעכבה בשל הצורך בהשגת האישורים להסבת הקרקע והבניינים למגורים. הבניין שבבעלות החברה הושכר למשרד החוץ הבריטי, וכחלק מהעסקה סוכם עמו על פינוי המשרדים לפני תום חוזה השכירות.

   

  בקינגהאם אינו הפרויקט היחיד של דלק נדל"ן שצפוי להניב לתשובה רווח גדול. הפרויקט השני הוא פרויקט בבלי בתל אביב, שמנוהל על ידי בתו, גל נאור. חלקו של תשובה בפרויקט, ארבעה מגדלים ומרכז מסחרי בשטח כ־4,000 מ”ר, הוא חלק הארי במתחם גדול יותר. עם השלמתו יכלול המתחם שישה מגדלים, כ־1,100 דירות, פארק ושטחי ציבור. על פי הערכות, ההכנסות מהפרויקט צפויות לעלות על מיליארד שקל, והרווח עשוי להגיע ליותר מ־300 מיליון שקל.

   

  מי שלא יקטפו את פירות הביצועים של החברה הם נושי האג"ח של דלק נדל"ן. בהסדר שהושלם לפני כשנה וחצי סוכם כי בעבור מחיקת חובות של כ־65% מתוך חוב של החברה כלפיהם בהיקף של 2.15 מיליארד שקל, יזרים תשובה עד 880 מיליון שקל לבעלי האג”ח ולבעלי המניות. בתמורה הם יוותרו על התביעות כלפיו, והחברה תהפוך לפרטית ובשליטתו הבלעדית.

   

  החברה הפרטית אפריל נדל”ן אחזקות, הנמצאת בשליטת דלק נדל”ן, הנפיקה שתי סדרות אג”ח - האחת בשווי של 750 מיליון שקל ובגיבוי ביטחונות על נכסיו של תשובה, והיא תיפרע בתוך שש שנים. השנייה, בשווי 91 של מיליון שקל, תיפרע בעוד שבע שנים אם מחיר המניה של קבוצת דלק יגיע ל־1,200 שקל. מעבר לכך, מחזיקי האג"ח לא זכאים לאף אפסייד נוסף מביצועיה של החברה או של בעל השליטה שלה.

   

  בעת גיבוש הסדר חוב עדיין לא ניתנו היתרי בנייה לפרויקט, ולפיכך העדיפו הנושים את האופציה הוודאית יותר, שכללה מרכיב מהותי של מזומן. אם שני הפרויקטים הללו יושלמו בהתאם לתכנון, הם צפויים להניב לדלק נדל"ן רווח קרוב למיליארד שקל. כך, גם בהתחשב בפירעון החוב למחזיקי האג"ח, צפוי תשובה להישאר עם רווח נאה של 100 מיליון שקל לכל הפחות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים