שתף קטע נבחר

טרנד: להסתפר מהר

שני יזמים, אחד מהם קירח, רוצים להקים בקניונים רשת דוכני תספורות מהירות בשם שורטי. הדוכן הראשון כבר פועל בקניון הזהב, במחירים נמוכים. "אנשים ממהרים. הם לא רוצים לשבת 3 שעות במספרה". במודיעין כבר פועלת מספרת אקספרס שמציעה תספורות החל מ-30 שקל, "אצלנו מסתפרים בלי תורים", ויש גם את פן בר שמציע איפור+ תספורת בהחל מ-200 שקל

אחרי שהארץ נתמלאה בדוכני מניקור-פדיקור מהירים - האם הגיע תור התספורות המהירות לפרוח כטרנד? בקניון הזהב בראשל"צ, ליד סניף ארומה, נפתח לאחרונה דוכן תספורות: Shorty Hair Express, או בקיצור: שורטי. כמו דוכני מריחת הלק, כך גם הדוכן הזה: מציע שירות מהיר לממהרים/ממהרות. שורטי משלב שתי מגמות: דוכנים מעוצבים שהפכו למראה שכיח (ולא תמיד יפה לעין) במסדרונות הקניונים, ושירותי אקספרס.

 

 

הדוכן, בגודל 17 מ"ר, מאכלס 4 עמדות תספורת. שני ספרים עובדים במשמרת, ארבעה בימי שישי. "כל העובדים הם ספרים מקצועיים", אמר ל-ynet חגי זמיר, שהקים את שורטי יחד עם שותפו, אורן חלף. "הרעיון זה לחסוך זמן. את לא קובעת תור - פשוט באה ונכנסת. בא לך להסתפר - את מסתפרת. בא לך לעשות פן - את עושה פן. אפשר גם לקבוע כמה דקות מראש, או שעה מראש ולהגיע להסתפר".

 

יש כבר קונספט דומה: פן בר בת"א.

 

"אנחנו שונים מפן בר. אצלם יש שילוב בין בר שאפשר לשתות בו, לפן. אצלנו זה דוכן, הלוק שלו אחר לגמרי ואצלנו כולם ספרים, לא פניסטים. יש חנות בשם מספרת אקספרס במודיעין, והם הכי קרובים אלינו בקונספט ואני יודע שבעולם יש דברים דומים".

 

כמה לקוחות מגיעים אליכם ביום כדי להסתפר?

 

"כרגע - עשרות בודדות. אנחנו רוצים שיהיו עשרות רבות".

 (צילום: מיקי בן דור) (צילום: מיקי בן דור)
(צילום: מיקי בן דור)

 

"נגיע ל-10 סניפים"

הסניף היחיד של הרשת ממוקם בקניון שלא שייך לשתי קבוצות הקניונים החזקות: מליסרון ועזריאלי (קניון הזהב נמצא בבעלות גינדי ומגדל). הסניף הבא, ייפתח, כך מקווים היזמים, בדיזנגוף סנטר.

 

"אני לא יודע להגיד כמה סניפים נפתח בשנה הקרובה", אומר זמיר. "היעד שלנו ל-2014 זה ארבעה סניפים ועד סוף 2015 אנחנו רוצים להגיע ל-10 סניפים. אנחנו בסך הכל 3 חודשים 'באוויר'".

 

לזמיר אין שום קשר לתחום השיער. הוא בכלל קירח והשותף שלו אורן, מתחזק מחלפות ארוכות. "זה רעיון שעלה לפני 4 שנים בזכות דברים דומים בחו"ל והתמסמס", הוא מספר. "היה יזם שרצה לפתוח רשת כזאת בארץ ובסוף החלטנו לפתוח לבד. אנחנו מסתובבים עם הרבה מנכ"לים של קניונים. יש התלהבות".

 (צילום: מיקי בן דור) (צילום: מיקי בן דור)
(צילום: מיקי בן דור)

 (צילום: מיקי בן דור) (צילום: מיקי בן דור)
(צילום: מיקי בן דור)

  

המחירים בשורטי, מספרת אקספרס במודיעין ופן בר

המחירים לתספורת בשורטי, עומדים על 130-45 שקל. יש מועדון לקוחות שההצטרפות אליו לא עולה כסף. תספורת אישה עולה 85 שקל או 75 שקל לחברת מועדון. לשם השוואה תספורת במספרה "רגילה" עולה בדרך כלל 200 שקל. תספורת עם פן עלה בשורטי 130 שקל או 120 שקל לחברי מועדון. פן בלבד: 60 או 55 שקל לחברי מועדון. פן תלתלים: 100 שקל. תספורת ילד או גבר: 50-35 שקל, סידור מסגרת 20 שקל, סידור זקן 15 שקל. יש להם גם מותג פרטי, תוצרת הארץ, בשם "שורטי", שכולל כרגע 4 מוצרים. המחירים: מסיכת קרטין 500 מ"ל 95 שקל. שמפו ללא מלח: 60 שקל. קרם לחות סיליקון 50 שקל וקרם על בסיס מים ב-50 שקל.

 

לשם השוואה, במספרת אקספרס במודיעין, שמציעה תספורות מהירות כבר 4 שנים, המחירים לעיתים נמוכים יותר ממחירי שורטי. המספרה ממוקדמת בפסאג' במודיעין סנטר. הבעלים, אוריאל יקוטילוב אמר ל-ynet: "המחירים אצלנו הכי נמוכים: 30 שקל לחיילים. גברים וילדים – 35 שקל. נשים - 70 שקל ו-120 שקל לתספורת עם פן. נשים בגילאי הזהב משלמות 60 שקל. צבע אנחנו לא עושים פה. מי שרוצה יכולה להביא איתה צבע ואנחנו רק מורחים ב-40 שקל. גם פן בנפרד אנחנו לא עושים כי זו מספרת אקספרס. של תיקתוקים. הרעיון של המספרה שלנו הוא - מסתפרים בלי תורים. אנחנו פתוחים כל ימות השבוע מ-10:00 עד 20:30. קורה לפעמים שיש תור, אבל אנחנו ארבעה ספרים זריזים".

מספרת אקספרס במודיעין ()
מספרת אקספרס במודיעין

בית עסק דומה אך שונה, שהושק לפני שנה בדיזנגוף 290 בת"א הוא פן בר (FANBAR), שפתוח מדי יום עד 22:00 (בחמישי עד 23:00, בשישי עד 16:00, במוצ"ש החל מ-16:00), לא מציעים תספורות מהירות אלא תסרוקות מהירות ב-195-75 שקל + משקה. בין היתר: פן חלק ב-75 שקל, בייבי ליס מוברש אחורה ב-150 שקל, תסרוקת אסופה מוגבהת או תסרוקת צמות ב-150 שקל, "בננה" ב-175 שקל ותסרוקת שאינה מהקטלוג ב-195 שקל. לזה אפשר להוסיף איפור מקצועי ב-250-125 שקל, הדבקת ריסים ב-50 שקל ולאחרונה מציעים שם גם טיפול קרטין ב-600 שקל. היזמים, גלעד קינן ואיתי סגל, מתכננים לפתוח סניפים נוספים.

פן בר, ת"א (צילום: עידו לביא) (צילום: עידו לביא)
פן בר, ת"א(צילום: עידו לביא)

פן גלי בפן בר (צילום: עידו לביא) (צילום: עידו לביא)
פן גלי בפן בר(צילום: עידו לביא)

 

לא עושים צבע, פתוחים גם בימי שני

כמו במספרת אקספרס במודיעין ובפן בר, גם בשורטי לא עוסקים בצביעת שיער או בתספורות מורכבות. "אנחנו מספקים תספורות, כולל חפיפה ופנים חלקים או עם גל החוצה או גל פנימה" מסביר זמיר, "אבל אנחנו לא עושים גלים או בייבי ליס, ולא צבעים והחלקות, כי זה לוקח זמן. הוצאנו החוצה כל מה שגוזל זמן. לאנשים אין זמן היום. את יוצאת מהבית ומפעילה את האיי רובוט. כדי להסתפר את צריכה לשריין לפחות 3 שעות".

 

אגב זמן, בדוכני המניקור לפעמים יש תור לא פחות ממספרה. יש לכם מעט ספרים במשמרת.

 

"גם במספרה את מחכה לפעמים, אפילו אם קבעת תור. אם יש עומס, המטרה היא שתגיעי לקניון תירשמי ותגיעי לתור שלך על הדרך. את במילא מגיעה לקניון לשעה-שעה וחצי, יש לך עוד סידורים בקניון חוץ מתספורת, אז את לא שורפת ככה זמן. אנחנו עובדים עכשיו על מערכת ממוחשבת שתסמס למי שהגיע להזמין תור. המטרה היא שאנשים יבואו, יקישו את מספר הטלפון שלהם על מסך מגע בדוכן, ילכו לסידורים שלהם בקניון ויקבלו סמס כשהתור מגיע. נשתמש במערכת הזאת רק כשרמת החיזוי שלה תהיה מדויקת.

 

זה בעייתי לעזוב את הספר הקבוע. ספרים לא סולחים.

 

"זה נכון, יש על זה מערכון בסיינפלד. לא נעים לי לעזוב אותו, מה אם הוא יראה אותי עם תספורת חדשה. אין ספק שיש אנשים שאומרים לא אעזוב את הספר שלי אף פעם. גם אנשים כאלה יכולים לנסות אותנו בזמן שהספר שלהם לא פנוי. בניגוד לרוב הספרים, אנחנו פתוחים במוצ"ש עד 23:00 בלילה ופתוחים גם בימי שני בהם רוב המספרות לא פתוחות".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים