שתף קטע נבחר
צילום: מוטי קמחי, עידו ארז, shutterstock

אייל גולן חוזר לארץ: "הוא פשוט התרסק"

תם עידן ה"עסקים כרגיל": בסביבתו של אייל גולן מודים כי הגל השני של הביקורת הציבורית בעקבות פרשת הקטינות פגע בו תדמיתית, כלכלית ואישית. "כמות ההופעות נפגעה קשות, הכל התפוצץ לנו בפנים", מודים מקורביו. את חזרתו מארצות הברית הקדים לאחר שיחת טלפון עם בנו: "הוא התחיל לבכות"

לפני שלושה שבועות יצא אייל גולן לסיבוב הופעות בארצות הברית כשהוא משוכנע שהחלק הקשה מאחוריו. כתבי הפלילים ניבאו שכתב אישום כבר לא יוגש נגדו, את היכל התרבות הספיק לכבוש מחדש, וההיצמדות העיקשת לצמד המילים "עסקים כרגיל" - אלה שליוו אותו מתחילת הפרשה, עוד כשקראו לו "הזמר המפורסם" - כבר לא נראתה מוגזמת. היום (ד') יחזור משם מוקדם מהצפוי כשהוא חבול ופגוע, בעיצומו של הגל השני של הפרשה: לא מעצרים וחקירות, אלא ביקורת תקשורתית וציבורית חריפה על התנהלותו המוסרית. ביקורת עוצמתית יותר אפילו מזו שנשמעה בשיאה של החקירה, ושלדברי מקורבים, פגעה בו לא פחות מהסאגה הפלילית.

 

זה התחיל בטפטופים, עוד לפני שהסתיים סיבוב ההופעות האמריקני והעבודה פינתה את מקומה לחופשה. הופעתו במרכז הקהילה היהודית בסן דייגו בוטלה, כשברקע החשדות שעדיין מיוחסים לו. אחר כך הגיעה חשיפת העדויות של גולן בחדר החקירות, ותוך זמן קצר הפך העניין המחודש בפרשה לכדור שלג שסיפח אליו בין היתר גם את החלטת מגזין "פנאי פלוס" להדיר את הזמר מרשימת הרווקים הנחשקים, וקריאתם של גיא מרוז ואורלי וילנאי נגד השתתפותו בפסטיבל נשים באילת בחודש הבא.

 

כעת הוא כבר לא מוכן לשתוק. ל-ynet נודע כי גולן קיצר את שהותו בארצות הברית ומקורביו מספרים כי בכוונתו לכנס מסיבת עיתונאים, שם יחשוף את גרסתו לדברים וידבר בגילוי לב על הפרשה - דבר שלא נעשה עד כה. בנוסף, מבטיחים בסביבתו לחשוף פרטים על הבנות שלטענתם שיקרו בחקירה כשאמרו שקיים איתן יחסי מין. גולן, אומרים חבריו, כלל לא הכיר אותן.

 

אייל גולן. פחות הופעות, פחות אופטימיות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אייל גולן. פחות הופעות, פחות אופטימיות(צילום: מוטי קמחי)

 

"אנחנו סופגים כאן הכל באופן קשה מאוד", מספרים האנשים שליוו אותו בארצות הברית וממהרים לנצל את הבמה ולהכחיש את שלל ההאשמות נגדו: "החטא הכי גדול שלו היה שהתחרמן עם ילדה בת 18 וחצי וכשגילה את הגיל האמיתי שלה - הפסיק", הם טוענים, "זה המקרה היחיד שעליו התקשורת חוגגת כבר שלושה חודשים".

  

לפחות עד אותה מסיבת עיתונאים מובטחת, גולן מסרב להגיב פומבית לשלל הביקורות והטענות המושמעות נגדו. מי שכן יוצא נגדו זוכה בעיקר לאיומי תביעה, כמו זה שכבר שוגר לווילנאי ומרוז. לטענת גורמים הקשורים אליו, הוא כלל לא מעורה בצעדים הללו: "זה הכל המנהלים שלו. אם הם אומרים שחור - הוא עושה שחור, ואם יגידו לבן - יעשה לבן".

 

"יהיה קשה להשתקם מהפגיעה"

איומי תביעה או מסיבות עיתונאים - דבר אחד ברור: תמו ימי ה"עסקים כרגיל". אם קודם חבריו היו משוכנעים שמדובר בעליהום תקשורתי שיתפוגג וישכח במהרה, עכשיו ברור להם שמדובר באתגר מקצועי ואישי שכלל לא בטוח שהזמר יצליח לעמוד בו. בטח לא בקלות. אפילו לשאלה הקבועה, האם אייל גולן יחזור להיות אותו אייל גולן, הם משיבים בזהירות פסימית. "אנחנו אנשים מאמינים, אבל עברנו פגיעה תדמיתית שיהיה קשה מאוד להשתקם ממנה".

 

אייל גולן לצד המעריצים התומכים, אחרי מעצר הבית ולפני שינוי הפאזה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אייל גולן לצד המעריצים התומכים, אחרי מעצר הבית ולפני שינוי הפאזה(צילום: מוטי קמחי)
 

אז כן, אולי זה נעשה במודע, אבל בסביבתו בהחלט שינו פאזה: לא עוד הזמר החזק שיתגבר על הכל, אלא האדם הפגוע, השבור. "אחרי שסיימנו את סיבוב ההופעות בארצות הברית, רצינו קצת חופש, להתרחק מהכל", מספר אחד מחבריו ששהה איתו שם. "אבל אז אייל דיבר עם הבן שלו בטלפון והוא פשוט התרסק. הילד לא יודע מה קורה עם אבא שלו, הוא רק שומע מה אומרים בבית הספר, ואייל התחיל לבכות. בגלל זה הוא החליט להקדים את החזרה שלו".

 

הנזק התדמיתי, טוענים בסביבתו, הביא איתו גם צרות כלכליות. הזמר השווה מיליונים, כך נראה, שווה קצת פחות בצל הפרשה. "בנינו תחזית כלכלית מסויימת והכל התפוצץ לנו בפנים", אומרים שם.

"כמות ההופעות נפגעה קשות. חברות מסחריות שומרות מרחק וכבר לא מזמינות אותו. אנחנו מתמודדים עם המציאות החדשה ובוחנים איך לעשות את זה בצורה נכונה".

 

בסופו של דבר, יש לזכור שגולן תמיד ידע לסחוט את הלימון עד טיפתו האחרונה. כך היה כשהתגרש מאשתו, אילנית לוי, ומיד אחר כך הוציא שיר שעסק בפרידה - וכך גם בגלגולה הראשון של הפרשה: מיד כשיצא ממעצר הבית נכנס  לאולפן ההקלטות - הקליט שיר ושיחרר לרדיו. שיר שמילותיו יכלו להתפרש בקלות כבעלות תוכן אקטואלי, גם אם נכתבו לפני הפיצוץ. גם הפעם גולן ממשיך במסורת, והאלבום הבא שלו כבר בהכנות אחרונות. "אולי יש שם איזה שיר או שניים שנוגעים לפרשה", מודים מקורביו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אייל גולן בהיכל התרבות. שוב במשבר
צילום: מוטי קמחי
לאתר ההטבות
מומלצים