שתף קטע נבחר

מהיום: לשכות שירות התעסוקה יהיו סגורות

לשכות שירות התעסוקה יהיו סגורות במסגרת עיצומים ללא הגבלת זמן. לטענת העובדים, ההחלטה התקבלה בעקבות הפרת התחייבות הנהלת שירות התעסוקה בוועדת העבודה והרווחה להקפיא את תוכנית ויסקונסין במתכונת חדשה. הנהלת שרות התעסוקה: "הוועד פוגע בדורשי העבודה"

עובדי שירות התעסוקה הודיעו כי יפתחו מהיום (ב') בעיצומים לא הגבלת זמן, ולפיכך כל הלשכות בכל הארץ יהיו סגורות. אתמול בבוקר נפתחו לשכות שירות התעסוקה ב-10:30 בגלל עיצומים. לטענת הוועד, החלטה זו התקבלה בעקבות הפרת התחייבותה של הנהלת שירות התעסוקה להקפיא את תוכנית "מעגלי תעסוקה". הפתיחה המאוחרת יצרה תור ענק בלשכת התעסוקה בירושלים.

 

500 מקבלי הבטחת הכנסה חדשים כל חודש

עובדי שירות התעסוקה ומפקחי העבודה שובתים

ויסקונסין תוקפא; תמו העיצומים בשירות התעסוקה

 

תושב ירושלים שנתקע במקום שעה ארוכה סיפר: "הגעתי למקום ב-10:30 כדי להחתים אצבע, לרוב זה לוקח לי רבע שעה לכל היותר אבל הפעם זה לקח לי שעה ופספסתי ברית של קרוב משפחה. חיכינו בחוץ הרבה זמן ואנשים חיכו בקור - קר עכשיו בירושלים, המתנה ומריבות בין אנשים שעוקפים ונכנסים באמצע, זה לא נעים ולא בסדר".

 

התור בכניסה ללשכת התעסוקה בירושלים ()
התור בכניסה ללשכת התעסוקה בירושלים

 

העיצומים בגלל חשש העובדים מהפרטה

העובדים נקטו בעיצומים לפני כשבועיים, במסגרתם לשכות התעסוקה היו סגורות לקבלת קהל ולא ניתן מענה טלפוני. צעדים אלו הופסקו לאחר שיו"ר שירות התעסוקה, שרגא ברוש, הסכים להקפיא את התוכנית בדיון שהתקיים בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת. ההקפאה נועדה לתת לוועדה זמן לדיון מעמיק בתכנית ובמקביל לפעול להגדלת תקציב ותקני השירות.

 

מוועד העובדים נמסר, כי "לפני כשלושה שבועות נקטו עובדי שירות התעסוקה עיצומים לאחר שהנהלת השירות החליטה באופן חד צדדי להפעיל את תוכנית 'מעגלי תעסוקה'. בפועל מדובר בהחזרת תוכנית ויסקונסין לשירות, העברת הטיפול בדורשי העבודה לידיים פרטיות והפרטת שירות התעסוקה".

 

עופר לוי, יו"ר וועד עובדי שירות התעסוקה, מסר: "ניסינו לעשות כל מהלך בכדי למנוע פגיעה בדורשי העבודה. לצערנו, הנהלת השירות פוגעת בציבור החלש ביותר במדינה ואנחנו נאבקים קודם כל למען ציבור דורשי העבודה. צר לנו שהנהלת השירות מפרה את התחייבויותיה ומבזה את הכנסת, את העובדים ואת דורשי העבודה.

 

"כל הגורמים המקצועיים והרלוונטיים הביעו בצורה הברורה ביותר את התנגדותם לתוכנית וזאת נוכח ניסיון העבר עם תוכנית ויסקונסין שהוכיחה את עצמה ככישלון חרוץ. תוכנית 'מעגלי תעסוקה' היא תוכנית ויסקונסין, אם לא גרועה ממנה. זהו צעד כוחני כנגד האוכלוסייה החלשה ביותר במדינה ואנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי למנוע זאת".

 

מהנהלת שירות התעסוקה נמסר: "יו"ר מועצת השרות, מר שרגא ברוש, נענה בישיבת ועדת העבודה והרווחה לפני כשבועיים לבקשת יו"ר הועדה, מר חיים כץ, והסכים להצעת ח"כ כץ להקמת תת-ועדה בנושא ולדחייה בת מספר ימים בהפעלת התוכנית. זאת בנסיון למצוא פתרון למחלוקת עם ועד העובדים.

 

משחלפו למעלה משבועיים ועדיין לא נמצא פתרון, הודיע מנכ"ל השירות מראש בישיבת תת הועדה בשבוע שעבר, כי השרות לא יכול לדחות יותר הפעלת התוכנית וזו תחל השבוע". 

 

עוד נמסר כי "התוכנית מיועדת לסייע לדורשי עבודה חדשים בהבטחת הכנסה להיקלט במעגל העבודה ולמנוע תלות ארוכת טווח בקצבאות והביעה צער על פעולות וועד העובדים החוזרות ופוגעות בדורשי העבודה להם מחוייב השרות והמהווים את תכלית קיומו". 


פורסם לראשונה 02/02/2014 08:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים