שתף קטע נבחר

אייל גולן נגד המסייעים לנאנסות: שפכו דמי

מנכ"לית מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית קראה לאמנים לבטל את בואם לפסטיבל נשים שבו ישתתף הזמר. פרקליטו דורש התנצלות בתוך יממה: "זו הסתה חמורה. הטלת בו רפש וזוהמה על ידי השתלחות חסרת רסן"

עוד שיר מלחמה: על רקע הסערות הפוקדות את אייל גולן, דורש פרקליטו ממנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית להתנצל על קריאתה לאמנים לבטל את בואם לפסטיבל נשים בגלל השתתפות הזמר. ל-ynet נודע כי פרקליטו של גולן, עו"ד שי אליאס, כתב למנכ"לית האיגוד אורית סוליציאנו: "התנצלי באופן פומבי בפני מרשי בתוך 24 שעות".

 

עוד בחדשות:

במצב קשה: עוד אישה חלתה בשפעת חזירים

כשל בנתב"ג: נותק כבש מטוס כשדיילות עליו

 

לאחר שנוכחה לדעת כי גולן צפוי להשתתף בפסטיבל הנשים ה-11 באילת, פרסמה סוליציאנו הודעה שבה נכתב בין היתר כי "לא יעלה על הדעת כי זמר שהתנהג אל בחורות צעירות, קטינות, כאל חפץ ושעשוע לסיפוק צרכיו המיניים, ניצל את תמימותן ואת הערצת אליו - יופיע בפסטיבל להעצמת נשים. גם אם גולן לא הואשם בפלילים - ההתנהגות שלו הייתה מחפירה, מעוררת גועל ומן הראוי שישלם על מעשיו".

 

בתגובה לכך שלח פרקליטו של גולן לסוליציאנו את המכתב שנשא את הכותרת - הוצאת דיבה, לשון הרע ופגיעה בשם הטוב ובמוניטין. "תמוה הוא כיצד אדם במעמד מעז לומר דברים כה קשים ולא מבוססים על אודות אדם אשר נוקה מכול וכול אשמה פלילית, עוד בטרם הוגש נגדו כתב אישום. בהסתתך, מעבר לזלזולך ולזלזול בוטה ברשויות החוק של מדינת ישראל, את גורמת בעצם להסתה חמורה נגד מרשי", כתב עו"ד אליאס.

 

גולן. "גם לנסקל בכיכר העיר ניתנת האופציה לומר את דבריו" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גולן. "גם לנסקל בכיכר העיר ניתנת האופציה לומר את דבריו"(צילום: מוטי קמחי)

עו"ד אליאס הוסיף במכתבו כי "יוטעם כי לאדם הנסקל באבנים בכיכר העיר ניתנת האופציה לומר את דבריו בטרם חורצים את דינו, בעוד את, ללא כל מחשבה תחילה, כך נראה, שפכת את דמו של מרשי ברבים וייחסת לו מעשים חמורים מאין כמותם, אשר מהם נוקה זה מכבר. הטלת בו רפש וזוהמה על ידי השתלחות חסרת רסן".

 

האיגוד: "לא נירתע" 

פרקליטו של גולן הזהיר את סוליציאנו כי דבריה "עלולים להוות עבירה פלילית של הסתה ופרסום לשון הרע". כהמחשה לטענותיו הביא עו"ד אליאס את דבריו של שופט העליון בדימוס אליעזר ריבלין לפיהם "חופש הביטוי אינו חופש הביזוי, והזכות להשפיע אינה הזכות להשפיל". הפרקליט דרש כאמור מסוליציאנו להתנצל בפני מרשו בתוך יממה ואם לא תעשה כן תוגש נגדה ונגד האיגוד תביעה משפטית.

 

מהאיגוד נמסר בתגובה כי "איומים בתביעות סרק לא ירתיעו את איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מלהמשיך בעשייתם החשובה. אנו מצרות על העובדה שאייל גולן ובא כוחו בוחרים בדרך של איום בתביעות משפטיות אל מול החשדות והביקורת הציבורית שהועלתה נגדו".

 

עוד אמרו באיגוד כי "נקיטת הטקטיקה של תביעת לשון הרע היא בעייתית וכל תכליתה השתקת ביקורת ציבורית לגיטימית.איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ימשיך במאבקו למיגור תופעת האלימות המינית בחברה הישראלית ובסיוע לנפגעות ולנפגעים".

 

מספר הטלפון של מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית: 1202

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
זירת קרב נוספת לגולן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים