שתף קטע נבחר

עתירה לבג"ץ: "הליך פגום. הישיבות לא זכו להגנה"

כמה מוסדות תורניים מרחבי הארץ עתרו לבג"ץ, בדרישה לבטל את צו הביניים. בא כוחה של ישיבת "כנסת יחזקאל" באלעד, טוען למחדל, קובע כי ההחלטה פגומה ונובעת מחוסר ניקיון כפיים, לאחר שהנפגעים לא נשמעו בבית המשפט. החרדים: גל עתירות בדרך, כולל של הישיבות הגדולות היותר

הציבור החרדי יוצא לרחובות – אבל לא זונח את המאבק המשפטי: כמה מוסדות תורניים מרחבי הארץ עתרו לבג"ץ, בדרישה לבטל את צו הביניים שניתן שלשום, ולפיו יישללו מהם תקציבים עבור תלמידים שהגיעו לגיל 18 ולא התגייסו. לטענת העותרים, ההליך המשפטי היה פגום משום שהם לא צורפו כצד בו, ומשום כך לא ניתנה להם הזדמנות להגן על עצמם.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

ב"בקשה בהולה לביטול החלטה" שהגישה ישיבת "כנסת יחזקאל" באלעד, טען בא כוחה, עו"ד שמחה רוטמן, ל"מחדל". לדבריו, "ההחלטה שהתקבלה ללא שהצדדים העלולים להיפגע נשמעו, פוגעת בכללי הצדק הטבעי ובזכויות יסוד של המבקשת". רוטמן העיר כי העותרים יכלו בנקל לאתר את הנפגעים הפוטנציאליים בתיק זה, ומשלא עשו זאת, הוכיחו "חוסר ניקיון כפיים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בפנייתה לבית המשפט מגדירה הישיבה באלעד את ההחלטה "פגומה", קובעת כי יש בה "פגיעה בעקרונות הצדק הטבעי" - ודורשת את ביטולה לאלתר. לפחות שני מוסדות נוספים עתרו בעניין לבג"ץ, וגורמים חרדיים מבטיחים גל עתירות בעניין – כולל של הישיבות הגדולות ביותר.

 

"אנחנו מקווים שמדובר בשגגה"

עו"ד רוטמן אמר ל-ynet: "בית המשפט העליון פגע בישיבה ללא שנתן לה הזדמנות

להביע את עמדתה. כל גוף אחר שהיה פועל כך, היה מקבל ביקורת חריפה מבית המשפט על פגיעה בכללי הצדק הטבעי ועל פעולה בחוסר סמכות. אנחנו מקווים שמדובר בשגגה, ולכן ביקשנו מבית המשפט לבטל את החלטתו מיום שלישי".

 

בג"ץ החליט השבוע לאסור על המדינה לתקצב ב-25 מיליון שקל 10,000 תלמידי מוסדות תורניים בני 18 עד 20, שהשר יעלון דחה את מועד גיוסם. החלטת בג"ץ התקבלה במסגרת העתירות הקוראות לגייס את תלמידי הישיבות ולא לתקצב את לימודיהם עם פקיעת תוקפו של חוק טל. מדובר באיחוד של עתירות נגד המדינה שהגישו התנועה לאיכות השלטון בישראל, עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, עמותת ישראל חופשית, הפורום לשוויון בנטל, חבר הכנסת לשעבר רוני בריזון, עורך הדין יהודה רסלר, תנועת התעוררות והפורום לשוויון בנטל.

 

בעקבות ההחלטה, הקפיא היום (ה') שר האוצר, יאיר לפיד, את תקציב הישיבות כולו. החרדים זעמו על החלטת שר האוצר

- ויצאו להפגנות המוניות בריכוזים החרדיים בירושלים, בני ברק ואשדוד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
"ההקפאה - פגיעה בכללי הצדק הטבעי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים