שתף קטע נבחר

ענבל אור איבדה את הקרקע בשכונת בבלי

פרסום ראשון: מכה קשה ליזמית הנדל"ן ענבל אור - איש העסקים רוני מאנה, שותפו גיא בלושינסקי ומשפחת היהלומנים כוזהינוף, חתמו על הסכם לרכישת קרקע ממשפחת אברמוביץ בשכונת בבלי בת"א, שעליה הייתה אמורה אור לבנות את פרויקט "אור בבלי", אולם לא העבירה את הכספים הנדרשים בזמן. אור ל-ynet: "אני כבר בפרויקט הבא". מאנה: "אין לנו שום דבר אישי נגדה"

מכה קשה ליזמית הנדל"ן ענבל אור בקרב מול איש העסקים רוני מאנה: ל-ynet נודע כי ברגעים אלה נחתם הסכם בין מאנה ושותפיו לבין משפחת אברמוביץ לרכישת הקרקע בשכונת היוקרה בבלי בצפון תל-אביב, שעליה אמורה הייתה אור לבנות את פרויקט "אור בבלי", לפי שווי של 200 מיליון שקל. מדובר בקרקע הנמצאת בדרום שכונת בבלי, בסמוך לשכונת גבעת עמל ב'.

 

 

כפי שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות", מאנה ושותפיו - יזם הנדל"ן גיא בלושינסקי, יחד עם משפחת היהלומנים כוזהינוף - חברו יחד לרכישת הקרקע בשכונה וסיכמו עם בעלי הקרקע על הרכישה. ענבל אור השקיעה סכומי עתק בפרויקט "אור בבלי", בגובה של קרוב ל-30 מיליון שקל, אולם לא הצליחה לעמוד במועדי האופציה ולהעביר את הכספים הנדרשים בזמן.

 

בשיחה עם ynet בעקבות הידיעה על חתימת ההסכם נשמעה אור המומה ואמרה שעוד לא החליטה על צעדיה והיא צריכה לבחון את הנושא. עם זאת, היא הבהירה: "אני כבר בפרויקט הבא".

 

מאנה אמר ל-ynet: "אין לנו משהו אישי נגדה, אנחנו מאחלים לענבל אור הצלחה בהמשך דרכה - אבל העסקה הזאת שלנו". אריק אברמוביץ ממשפחת אברמוביץ, בעלי הקרקע, אישר את פרטי הידיעה והודיע כי ברגעים אלה סיים את החתימה על ההסכם.

 

לא הפרויקט הראשון של מאנה

במסגרת הסכם הרכישה של מאנה, בלושינסקי ומשפחת כוזהינוף, אמורים לקום כעת שני מגדלים במקום בתי הדיירים המפונים, שעמם יצטרכו השותפים להגיע להסכם פינוי באופן עצמאי או באמצעות בית המשפט. יצוין כי ממול למתחם שנרכש, אמורים לקום מגדלים של קבוצת תשובה-פלאזה, שגם בגינם התנהלו משאים ומתנים עם תושבי שכונת גבעת עמל ב' על פינויים.

 

נזכיר פרויקט "אור-בבלי" אמור היה לכלול שני מגדלי יוקרה בדרום שכונת בבלי. הפרויקט תוכנן להיבנות מול מגדלי יו ולכלול שני בניינים בגובה 19 ו-27 קומות עם כ-150 דירות. זמן קצר לאחר השקת הפרויקט, הודיעה אור כי היא תקצץ את המחירים בחצי - דירות בוטיק קטנות הוצעו למכירה בכ-1.5 מיליון שקל במקום 3 מיליון שקל. באחרונה, כאמור, דווח כי האופציה של אור לרכישת הקרקע פקעה.

 

בשבוע שעבר נודע ל-ynet כי קבוצת רכישה של חברות הנדל"ן אשטרום ובלושינסקי אחזקות ושל איש העסקים רוני מאנה מקדמת הקמת מגדל בן 55 קומות בגבעתיים, מול מתחם הבורסה ברמת גן. מאנה אמר אז כי "אנחנו מציעים דירה במגדל במחיר של פריפריה". מחירי הפנטהאוזים ינועו בפרויקט בין 8.5-20 מיליון שקל ופרופיל הרוכשים יהיה בעיקר סלבס ויזמי נדל"ן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
ענבל אור. המומה
צילום: צביקה טישלר
צילום: מוטי קמחי
רוני מאנה. קנה
צילום: מוטי קמחי
הדמיה: Viewpoint
הדמיית פרויקט אור בבלי. לא יקום
הדמיה: Viewpoint
מומלצים