שתף קטע נבחר

כך השתלט ארגון לה פמיליה על בית"ר

הם נהנים מחדר מיוחד בטדי, מנהלים קשר שוטף עם ההנהלה וזוכים ממנה לסיוע. החיבור בין ארגון האוהדים הקיצוני והשנוי במחלוקת לבית"ר ירושלים מעולם לא היה חזק יותר. הצצה מבפנים

בדיוק לפני שנה הכריזה משטרת ישראל מלחמה על ארגון אוהדי בית"ר ירושלים, לה-פמיליה. ביטויי הגזענות נגד שני השחקנים המוסלמים, מעשי האלימות והצתת מתחם האימונים "בית וגן" חילצו מקצין בכיר במשטרת ירושלים את ההתחייבות הבאה: "המשטרה הולכת למוטט את ארגון 'לה פמיליה' ולהיכנס בו, ולא משנה כמה זמן זה ייקח".

 

ynet ספורט ברשתות החברתיות:

צפו: סל ניצחון מדהים בשנייה האחרונה

צפו: הקמע של סוצ'י לא מצליח להיכנס למכונית 

 

חלפה שנה, ואכן - בית"ר ירושלים עברה טלטלה רצינית. הבעלים עזב, היושב-ראש שנלחם באוהדים הלך הביתה, השחקנים המוסלמים כבר מזמן לא פה, ורק גוף אחד הלך והתחזק מאז: ארגון לה-פמיליה.

 

לה פמיליה. הארגון רק הולך ומתחזק (צילום ארכיון: טל שחר) (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
לה פמיליה. הארגון רק הולך ומתחזק (צילום ארכיון: טל שחר)

 

פברואר 2014. לארגון לה-פמיליה יש באצטדיון טדי חדר מיוחד שבו הם עושים שימוש, ומאחסנים ציוד. הנהלת בית"ר מעבירה להם סיוע כספי לרכישת אביזרים והכנת תפאורה למשחקים, ההשפעה שלהם על המועדון ועל ההחלטות המתקבלות בו גדולה מאוד, הם עושים מה שבא להם במשחקים ובאימונים, חלקם פועלים באלימות וגורמים נזקים למועדון.

 

 

ארגון לה-פמיליה סילק מבית"ר את הבעלים ארקדי גאידמק, את היו"ר איציק קורנפיין, את המאמן אלי כהן (במהלך העונה) את השחקנים הצ'צ'נים זאור סאדייב וג'יבריל קאדייב, ויש להם גם חלק בכך שאיברהים באנגורה, אייס קרים ולאנדרי מאלומו עזבו בינואר. בראיון שהעניק קורנפיין ל"ידיעות אחרונות" אחרי ההדחה שלו, הוא אמר במפורש: "לה-פמיליה ניצחו אותי".

 

איציק קורנפיין: "לה פמיליה ניצחו אותי" (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
איציק קורנפיין: "לה פמיליה ניצחו אותי"(צילום: ראובן שוורץ )

 

"לה פמיליה" נחשב לארגון חזק, שחלק מאנשיו נקשר עם אירועים אלימים מאוד. הזכור ביותר הוא שריפת מתחם בית וגן אחרי צירופם של השחקנים המוסלמים מצ'צ'ניה, זאור סאדייב וג'יבריל קדאייב. אנשי הארגון הניפו לא אחת בטדי כרזות תמיכה ענקיות באוהד שהורשע בהצתת בית וגן. בשיאם של האירועים האלימים והגזעניים בעונה שעברה, כל העולם יצא נגד הארגון והמשטרה כאמור הצהירה כי תפעל למוטט אותו. אנשי הארגון הורידו קצת פרופיל, חיכו שהסערה סביבם תעבור וחזרו לפעול. הם בולטים במשחקים ובאימונים, השפעתם כאמור גברה מאז הגעתו של אלי טביב, ויש מי שטוען, כי ארגון לה-פמיליה שולט למעשה בבית"ר ירושלים.

 

מבנה הארגון 

ללה-פמילה ארבעה מנהיגים מובילים (שניים מתוכם ירושלמים), שקובעים את אופי הפעילות ומנהלים דיאלוג רצוף עם ראשי בית"ר.

 

כעשרים חברים בפורום מקבלי ההחלטות, בשיתוף הארבעה המובילים. הפורום מתכנס אחת לכמה שבועות ואחראי על מדיניות, דרכי פעולה, אביזרי עידוד, התרמות, הסעות ועוד. מעגל נוסף של כמה עשרות אוהדים מסייע בעת הצורך לפורום ה-20 בביצוע משימות מיוחדות.

 

אלפי אוהדים של בית"ר מזוהים ותומכים בארגון, חרף הדעות הקיצוניות של מנהיגיו ורבים מאנשיו. מתוך כעשרת אלפים אוהדים שמגיעים למשחקי הבית, לפחות 6,000 מגיעים עם אביזרי "לה פמיליה" הכוללים כובעים, קפוצ'ונים, דגלונים ועוד. אפשר לזהות אותם בכל רחוב ואצטדיון בארץ עם החולצות, הכובעים והקפוצ'ונים עם האותיות LF. לרבים מהם קעקועים של בית"ר וראשי התיבות של הארגון. בשירים שלהם ביציע אפשר לשמוע התבטאויות גזעניות כמו: "אני נשבע במנורה שלא יהיו פה ערבים" ו-"הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה".

 

שלט תמיכה במצית "בית וגן" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שלט תמיכה במצית "בית וגן"(צילום: אורן אהרוני)

 

הם לא חוששים להתעמת עם אוהדי הקבוצות היריבות, ובדרך גם עם השוטרים, המאבטחים והסדרנים. רבים מתעבים את "לה פמיליה", אבל יש כאלה שחולמים מגיל קטן להיות חלק מאנשיו וגאים להסתובב עם הקפוצ'ונים של הארגון. על דבר אחד אין מחלוקת: מדובר בארגון האוהדים הכי משפיע על המועדון.

 

לפני כל משחק אפשר לשמוע אותם שרים ביציע: "הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה". באימון לפני המשחק מול הפועל ת"א נתלה בבית וגן שלט ענק עליו נכתב: "תביאו לנו חזירים אדומים". באתר של הארגון נכתב לשחקנים: "אם לא תביאו את הפועל אתם מתים!". הסטטוס הזה קיבל למעלה מ-1,100 לייקים מאוהדי המועדון. בניגוד לשגרה, הם לא פוצצו את האימון כדי לא לפגוע בהכנות, אבל במשחק עצמו זרקו רימון עשן ושברו כסאות. הקנס שהוטל על הקבוצה: 15,000 שקל.

 

צפו: 10 המהלכים הכי יפים של אולסטאר 2014

השחקן ששחזר את המספרת של ברק יצחקי. צפו

 

השלט הידוע לשמצה אחרי הבאת השחקנים המוסלמים (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
השלט הידוע לשמצה אחרי הבאת השחקנים המוסלמים(צילום: חיים צח)

 

היום מנהל בית"ר מנחם נידם יגיע שוב לבית הדין, בגלל ששלושה אוהדים פרצו לכר הדשא במהלך המשחק מול מכבי חיפה, כשאחד מהם רץ במגרש עם הדגל של "לה פמיליה".

 

גורם הקשור לבית"ר בשנים האחרונות ציין :"יש כאלה שעושים פעולות ראווה כדי שכולם בארגון יראו אותם וישבחו אותם. זה כאילו כרטיס כניסה כדי להיות פעיל מרכזי בארגון".

 

אחד הגורמים הקשורים למועדון: "פריצת הקהל למגרש זו הפקרות. הקבוצה יכולה לקבל רדיוס וקנס. זה פוגע בפרנסה של אחרים בקבוצה. לה פמיליה עוד יתהפכו על טביב ועל כל ראשי הקבוצה, מה אתה חושב. לכל אוהד יש טלפון של טביב וראשי הקבוצה. כל בעיה קטנה מתקשרים. מה זה הדבר הזה?".

 

"לכל אוהד יש טלפון של טביב, מה זה הדבר הזה?" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"לכל אוהד יש טלפון של טביב, מה זה הדבר הזה?"(צילום: ראובן שוורץ)
 

 

הגורם הוסיף: "הם אלה שהרימו את גאידמק וקורנפיין ושרו ארקדי מלך ישראל. ומה יצא בסוף? התהפכו עלהם עשו להם הפגנות מול הבתים. הם רוצים לנהל את הקבוצה בלי לשים שקל. הם לא מבינים שהם גורמים נזק. נותנים להם לגיטימציה ומנהלים איתם דין ודברים. חלקם הגדול לא עושה חשבון לשום דבר. הקבוצה יכולה לדהור קדימה והם לא נותנים לה את האמצעים".

 

קופל: "יש לנו שנה שקטה, מפעם לפעם הם כועסים וזה לגיטימי" 

אבנר קופל, האחראי על מערך השיווק של בית"ר, מאשר כי המועדון מסייע לארגון לה-פמיליה: "אנחנו עוזרים לאוהדים, מפעם לפעם אנחנו עוזרים לאוהדים באביזרים, זה קורה מעת לעת במחירים סבירים, בציוד עידוד חוקי ומקובל, כדי שהאוהדים ירגישו טוב".

 

בתחילת העונה הוזמנו נציגים של הארגון להרמת כוסית. הם דאגו במהלכו להעלים מחדר ההלבשה את התמונה של איציק קורנפיין. קופל: "פניתי אליהם, הם הבינו שזה אחד הסמלים של בית"ר והחזירו. בסך הכל יש לנו שנה רגועה ושקטה עם האוהדים. מפעם לפעם הם כועסים, זה לגיטימי".

 

אבנר קופל: "מפעם לפעם אנחנו עוזרים לאוהדים עם אביזרים" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אבנר קופל: "מפעם לפעם אנחנו עוזרים לאוהדים עם אביזרים"(צילום: אורן אהרוני)

 

סידרתם להם גם חדר באצטדיון?

קופל: "הם נכנסים לאצטדיון לפני הזמן, שמים את השלטים, יש להם מחסן באצטדיון. מה, הם יסחבו הביתה חמישים קילו? אלה דברים אנושיים".

 

חבר בכיר בארגון: "אני שונא מוסלמים, אני הכי גזעני"

אחד מראשי הארגון שהתראיין לכתבה, לא מסתיר את שיתוף הפעולה עם ההנהלה: "אחרי מה שקרה בשנה שעברה, כשכל מיני יפי נפש וחרטטנים וכל התקשורת שאמרו לא צריך אתכם ובאו לטדי מאתיים צופים, ניסו לגמד אותנו שאנחנו לא שווים כלום. ואז ראו שהקהל של בית"ר בית שימוש בלעדינו. יכול להיות שאנחנו בעייתים ויכול להיות שאנחנו אלימים, אבל כשאנחנו עושים הכל בשיתוף פעולה עם ההנהלה ונותנים להם גב, לא תשמעו מאיתנו חצי ביקורת".

 

גם אם אין הסכמות?

"יש דברים שלא מסכימים עם ההנהלה, אבל דואגים לדבר וליישב את העניינים. כואב לתקשורת שרואים העונה שאין גזענות, בלאגן ופיצוצי משחקים. היו העונה משחקים שהקבוצה לא בעטה לשער ומכרה אלפי כטיסים. ראית עידוד כמו שלנו? בכל משחק אנחנו עושים בית ספר".

 

"ראו שהקהל של בית"ר בית שימוש בלעדינו" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"ראו שהקהל של בית"ר בית שימוש בלעדינו"(צילום: אורן אהרוני)

 

כמה חברים יש בארגון?

"7,000-8,000 לפחות. יש המון שלא מחוברים לאינטרנט וכל הדברים האלה. אני אין לי אינטרנט ופייסבוק, אין לי כלום, אני מסתובב בכל הארץ. הכמות של האנשים שהם שלנו עצומה. תראה כמה קפוצ'ונים וחולצות "לה פמיליה" יש ביציעים. אני מעריך שאם יש 10 אלף איש ביציע, 7 אלף הם אוהדים של הארגון ועוד אלף בדעות שלנו ולא רשומים. אנחנו מקבלים אהבה גם מאוהדים של קבוצות אחרות, שאומרים אנחנו אתכם. אנחנו לא יפי נפש, אומרים אמת בפנים ואולי זה נשמע קיצוני".

 

אבל יש גם אלימות וגזענות.

"אני הכי גזעני. אני שונא מוסלמים אני לא שונא רוסים, שבדים ואתיופים. תגיד לי, אתה יכול להסתובב במדינה מוסלמית בתור יהודי? יגידו לך באירופה תחביא את הכיפה".

 

בכל מקרה אין הצדקה לאלימות.

"אני בא ואומר אנחנו אלימים, סבבה. מה שהקהל של בית"ר עובר, אם קהל אחר היה עובר לא היו נשארים שלושים איש. עם כל הבלאגן של המשטרה והפרקליטות בגלל שלט אחד - בית"ר טהורה. היו שלושים עצורים. הפועל כותבים בשלטים נרצח, לא מענין אותם. אני נגד מוסלמים אבל נתנו מילה להנהלה בתחילת השנה שיהיה בסדר. שמעת משהו אלים?".

 

"אני בא ואומר, אנחנו אלימים, סבבה" (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
"אני בא ואומר, אנחנו אלימים, סבבה"(צילום: חיים צח)

 

אתם שולטים במועדון?

"זו שליטה? זה שיתוף! אנחנו לא שולטים. יש אלי טביב, אדם יקר".

 

קיבלתם חדר בטדי.

"יש שיתוף פעולה ומי שמחליט בסופו של דבר זה אלי טביב וההנהלה, בניגוד לסמרטוטים בשנה שעברה שקיבלו משכורת שני מיליון שקל ודאגו למשפטים והרחקות והשתמשו בכסף של בית"ר לשמירה על הבית שלהם".

 

טביב יותר קשוב?

"אנחנו לא רוצים להגיד מילה מפוצצת. הדעות של האנשים זה מה שחשוב. באו וניסו מהלך בכח עם הצ'צ'נים, ובא יו"ר אמר שיהיה בית קברות והוא גרם למצב שטדי היה רק עם 100-200 צופים. היום גם אם אנחנו משחקים כמו קבוצה מליגה ג', כל הקהל בא ומעיפים את כל האצטדיונים אחרי שיפי הנפש אמרו שבית"ר נמחקה. מתי אתה זוכר 30,000 בטדי? יומיים לפני המשחק מול מכבי ת"א נגמרו הכרטיסים. אין דברים כאלה. אתה מבין את הכח שלנו?".

 

"ניסו בכח מהלך עם הצ'צ'נים" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
"ניסו בכח מהלך עם הצ'צ'נים"(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

אחד המנהיגים הנוספים בארגון מציין: "אני אוהד עשרות שנים, עברתי הרחקות, תביעות, מעצרים. אנחנו כארגון עושים דברים שאף אחד לא עושה למען חיילים, חולים ומשפחות נזקקות".

 

ולצד זה אתם כותבים באתר שלכם לשחקנים שאם לא תביאו את הפועל אתם מתים. שחקנים מפחדים. 

 "באנו לעודד ועשינו שמח עם רימון עשן".

 

תליתם שלט תביאו לנו חזירים אדומים, ואיימתם בפייסבוק על השחקנים.

"אתה לא יכול לבוא לג'ונגל וכמה שאתה רוצה להתנהג יפה, כאילו לא בג'ונגל. זה הדרך. אתה שומע אוהדים של הפועל אומרים אנחנו נרצח אתכם, זרקו רימוני עשן לאולם ספורט, מפוצצים אימון ולא עושים להם כלום. זה לא רק בית"ר. גם אוהדי מכבי חיפה ומכבי ת"א עושים בעיות ולא עושים להם כלום. סכנין צעקו קריאות גזעניות ומאצלנו לא הייתה קריאה אחת גזענית. כולם שקרנים. אנחנו מתנהגים הכי בסדר בעולם. היה גם מישהו עם מגפון שאמר לא לקרוא קריאות גזעניות".

 

שלט שנתלה לפני המשחק מול הפועל ת"א (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שלט שנתלה לפני המשחק מול הפועל ת"א(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אבל אתם פועלים באלימות.

"תבוא תגיד אנחנו אלימים נכון, בעייתים נכון. תראה לי מקרה אחד מחוץ למגרש. הבטחנו שנהיה בסדר, למעט התקרית עם הפועל שזה מלחמה".

 

וגם עם סכנין.

"נכון גם מול סכנין זו מלחמה. השנה נסענו למשחקים, נתנו מילה להנהלה שלא יהיו קריאות גזעניות. במגפון קראנו לאוהדים להפסיק לקלל בסכנין"

 

וקריעת הקוראן?

"עזוב זה פרובוקציה שלהם. לא מציינים בתקשורת שאנחנו בכל משחק נותנים הצגות עידוד".

 

הקוראן קרוע. חבר לה פמיליה: "זו פרובוקציה שלהם" (צילום: פרטי) (צילום: פרטי)
הקוראן קרוע. חבר לה פמיליה: "זו פרובוקציה שלהם"(צילום: פרטי)

 

שחקנים צריכים לפחד מכם?

"לא מסכים איתך. בשנים עברו ב-0:0 אחרי עשרים דקות כל הקהל היה מקלל ושורק בוז. השנה זה שונה. לא מפסיקים לעודד".

 

למה? בגלל השיתוף עם ההנהלה?

"אנחנו לא צריכים להוכיח לאף אחד שום דבר. העונה אמרנו הולכים עם ההנהלה באש ובמים. אנחנו עושים תצוגות בטדי, ביקשנו עזרה כמה פעמים מבית"ר אבל רוב הכסף יוצא מהארגון. נתנו לנו חדר קטן בטדי, בשאיפה לגדול יותר. תמיד אומרים קומץ, אני אומר אנחנו קומץ תומך ובלי הקומץ התומך אין בית"ר".

 

איך פועל הארגון?

"יש ארבעה שמדברים ביניהם כל היום. כל מה שהם רוצים לעשות הם מצרפים להתייעצות 20 חבר'ה, מקבלים החלטה ואז מדברים עם שאר האנשים. לא תשמע אצלנו תדקור את אוהד הפועל, כי אנחנו יודעים שיש על אנשי הארגון האזנות ומעקבים. יש לנו הזמנות לבתי משפט על כלום. כל פעם אנחנו הולכים לשופטים ומשחררים אותנו. עד כדי כך דפוקים המשטרה, מביאים אותנו סתם בלי הוכחות לבית המשפט. כשהציתו את המועדון עצרו בלי טעם כמה מראשי הארגון שלא עלו למשפט אחרי זה. כי לא היה על מה".

 

במשטרה ובפרקליטות אמרו שימוטטו אתכם.

"הם לא יכולים לעשות שום דבר. בשנה שעברה כשהחרמנו את המשחקים היו אוהדים שבאו לטדי לקלל ודאגו שנתניה יקבלו אבנים. לא כל דבר שקורה אפשר להגיד לה פמיליה".

 

חבר לה פמיליה: "המשטרה לא יכולה לעשות לנו שום דבר" (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
חבר לה פמיליה: "המשטרה לא יכולה לעשות לנו שום דבר"(צילום: ראובן שוורץ )

 

אבל אתם שולטים ביציעים.

"יש לנו מילה. זה נכון. היו כאלה שאמרו שלא יבואו יותר בגללנו והבאנו שלושים אלף העונה לטדי. זה הגיוני".

 

אתם גם מטפלים בספסרים?

"נכון. אנחנו לא נותנים להם למכור לנו כרטיסים במחיר גבוה. אנחנו נכנסים בהם. אנחנו יש לנו עקרונות לעודד בכל תנאי, גם בקשיים, אם יש עצורים צריך לעזור להם, זה לה פמיליה, משפחה. אנחנו עושים טורניר כדורגל פעמיים בשנה ובאים 1,500 איש. שיהיה נוח לכולם אנחנו עושים את זה בתל אביב. אנחנו עושים על האש, עושים הרבה אירועים".

 

השחקנים באים לאירועים כשאתם מזמינים אותם?

"השחקנים מבינים ואוהבים ומעריכים אותנו. גם בשנה שעברה הם הבינו שלא כדאי להתעסק איתנו".

 

ואריאל הרוש התקפל?

"כל הסיפור עם הרוש, אחרי אימון הפתיחה התקשר קריאף לארגון ואמר אבא של אריאל בוכה ראה שזורקים עליו בלוקים, בואו נדבר. אמרתי מוכן לבוא לדבר איתו. יש לנו בעיה עם הבן שעשה פדיחות עם הצ'צ'נים. ידענו שהשחקנים לא יגידו לא רוצים ערבים, מוסלמים וצ'צ'נים, אז אמרנו להם תגידו פעם פעמיים שמאחלים להם בהצלחה ותרדו מזה. אבל אריאל המשיך והמשיך ונדבק בקורנפיין בלי בושה, ויצא נגד הקהל".

 

אריאל הרוש. חבר לה פמיליה: "הוא יצא נגד הקהל" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אריאל הרוש. חבר לה פמיליה: "הוא יצא נגד הקהל"(צילום: אורן אהרוני)

 

"לפני אימון הפתיחה השנה היו ויכוחים בארגון איך להתנהג להרוש. הגענו להחלטה שהרוב קבע שלא נלכלך ונקלל וביקשנו מטביב שידבר איתו, שיוציא בתקשורת הודעה שהוא חוזר בו מהתמיכה בצ'צ'נים. הוא לא התנצל אז כל הקהל בא חבל על הזמן, וקרה מה שקרה עם הבלוקים. בסוף היתה פגישה עם הרוש וקריאף והרוש התנצל בפני הארגון".

  

חבר אחר בלה-פמיליה, טביב חושש מכם?

"טביב לא מפחד, אין לו מה לפחד. שיתוף הפעולה טוב. כל יפי הנפש אומרים את זה. שיקחו קבוצה ויעשו מה שטביב עשה, נראה אותם".

 

ואם טביב יחליט להביא מוסלמי לבית"ר?

"יש 30 מדינות למוסלמים, למה שיביאו לנו מוסלמים?. אנחנו לא רוצים מוסלמים. התקשורת עושה לנו את העבודה. ארקדי הביא שני מוסלמים והעפנו אותם. למרות שאנחנו מוקירים תודה לארקדי שתרם".

 

אוהדי בית"ר מפגינים נגד גאידמק. חבר לה פמיליה: "מוקירים לו תודה על התרומה" (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
אוהדי בית"ר מפגינים נגד גאידמק. חבר לה פמיליה: "מוקירים לו תודה על התרומה"(צילום: יאיר שגיא)

 

אני מבין שאם ההנהלה לא היתה משתפת פעולה היה הרבה בלאגן.

"כל עוד קורנפיין לא במערכת והעיפו לנו את שני המוסלמים ואין מוסלמים בקבוצה. גם אם יש הרבה חילוקי דעות עדיין היינו מורידים את הראש ואומרים תודה רבה. אבל יש שיתוף פעולה וזה משתלם להם, להנהלה ולנו הארגון".

 

מנכ"ל אלדן מומי דהן, אימץ את בית"ר בשנים האחרונות, עד להגעת אלי טביב. דהן: "עשינו את המלחמות שלנו, איציק ואני, בשלוש השנים האחרונות וההנהלה החדשה בחרה בדרך אחרת. הם ביטלו את כל המלחמה שהיתה מול כל מי שגרם נזק לבית"ר. כל התביעות שהגשנו וכל נסיונות ההרחקה, ביטלו את הכל. והנה זה חוזר אלהם בחזרה. זו זכותם, הקבוצה שלהם, שהם יתנהלו כמו שהם חושבים לנכון".

 

אתה מגיע למשחקים?

"למשחקים? אני לא מגיע למשחקים וגם לא רואה אותם בטלוויזיה".

 

מדי בית"ר בימי אלדן. מנכ"ל החברה: "ההנהלה החדשה ביטלה את כל המלחמה שהיתה מול גורמי הנזק" (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
מדי בית"ר בימי אלדן. מנכ"ל החברה: "ההנהלה החדשה ביטלה את כל המלחמה שהיתה מול גורמי הנזק"(צילום: אלי מנדלבאום)

 

האוהד אורן מרקוס: "הייתי מאוכזב מאוד מהפריצה לדשא מול חיפה, כי מתחילת העונה לה פמיליה היו בסדר גמור. אבנר קופל מחזיק אותם, מלטף אותם. אני מקווה שאלה שפרצו לדשא עשו את זה בלי מחשבה ושזה לא יד מכוונת של לה פמיליה. האמת שהם הפסיקו עם קריאות גזעניות מתחילת העונה. אתה יודע כמה רבתי איתם, אבל אני מצדיע להם שהשנה הם התבגרו ולא עשו שטויות".

 

גורם במשטרה: "מארגון לה פמיליה נשאר רק השם"

המשטרה מצידה, בטוחה שדווקא היא ניצחה במערכה. גורמים במשטרת ירושלים אמרו אתמול: "מארגון לה פמיליה נשאר רק השם. בשורה התחתונה, היום כל הפעילות זה כבר לא אותו דבר".

 

המשטרה הבטיחה למוטט את הארגון.

"חד משמעית, אנחנו ממשיכים עם ההרחקות והיום (אתמול) הורחק אוהד נוסף לשנה וחצי. הורחקו עוד שלושה אוהדים לשנתיים. בכל הקטע הזה אנחנו לא מרפים. מתחת לכותרת לה פמיליה לא נשאר הרבה, גם הגרעין הקשה שהיה אז איננו. אתה רואה בהתכתבויות שלהם בפייסבוק ־ הכל בקטע של שופוני. לא בקטע שיש משהו שאתה יכול להגיד וואו".

 

שוטרים עם אוהד. "אנחנו לא מרפים" (למצולמים אין קשר לכתבה) (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
שוטרים עם אוהד. "אנחנו לא מרפים" (למצולמים אין קשר לכתבה)(צילום: אלי אלגרט)

 

אז לדעתכם הצלחתם בפעילות מול הארגון?

"לא היה לנו משהו נגד הכותרת ששמה לה פמיליה. יכלו לקרוא לה במבה ולה ממה. מזה נשאר רק השם. הגרעין הקשה שהיה בזמנו ביציע המזרחי יום יום כבר איננו. חלקו הורחק, חלקו נעצר, חלקו לא מגיע. אנחנו לא צריכים לומר את זה, רואים את זה ביציע".

 

במחוז ירושלים במשטרה ציינו כי הם דואגים לאסור את כניסתם של כ-50 אוהדים המרצים תקופות הרחקה שונות. גורם במחוז ירושלים ציין כי בארבע השנים האחרונות דאגה המשטרה להרחיק כ-730 אוהדים של בית"ר שהיו קשורים למעשי אלימות פיזית ומילולית ולקריאות גזעניות וארועים שונים של הפרת סדר בטדי.

 

צפו: האסיסט המדהים של שר החינוך האמריקני

חייכו, הבדיחה על חשבונכם

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
לה פמיליה. צילום ארכיון
צילום: טל שחר
מומלצים