שתף קטע נבחר

ת"א: פנטהאוז נמכר ב-120 מיליון שקל

120 מיליון שקל עבור 1,000 מ"ר בקומות 21-20 עם קו ראשון לטיילת - זה הסכום המשוער ששילם איל הנדל"ן היהודי-קנדי, סילבן אדמס, ל"עופר השקעות" - יזמית פרויקט היוקרה "הרברט סמואל 10" בתל אביב

האם המיליארדר היהודי-קנדי סילבן אדמס רכש מליאורה עופר דירת פנטהאוז בת 1,000 מ"ר ב 120 מיליון שקל? לפי הדיווחים אכן נחתמה עסקה במחיר זה בפרויקט היוקרה "הרברט סמואל 10" בתל אביב. את הפרויקט מקימה בימים אלו חברת עופר השקעות, שבשליטת ליאורה עופר. 

 

 

לפני פחות משנתיים, באפריל 2012, הודיעה חברת עופר השקעות על ייצאתו לדרך של פרויקט היוקרה. מגדל הפאר מתנשא לגובה של 21 קומות, וממוקם בקו ראשון לים. הבניין מוקם על ידי חברת אלקטרה נדל"ן ומצוי בימים אלה בשלבי בניה מתקדמים.

 

הפנטהאוז כולל שני מפלסים בקומות העליונות הבניין (21-20) וסך שטחו עומד על כ-1,000 מ"ר ועוד 300 מ"ר של מרפסות. העסקה משקפת מחיר למ"ר של כ-104 אלף שקל. מחיר מ"ר בדירות יוקרה טיפוסיות במגדלים בתל אביב נע בטווח של 70-35 אלף שקל למ"ר.

 

הבניין מורכב משני אגפים, וכל קומה כוללת שתי דירות - כל אחת בשטח של 250 מ"ר. כמו כן, לכל דירה מרפסת הפונה לים בשטח של 30 מ"ר.

 

אגף נוסף בבניין כולל שבע דירות לופט, כל אחת בשטח של כ-230 מ"ר, בתוספת של שתי מרפסות בשטח כולל של 53 מ"ר. לכל לופט מעלית פרטית המובילה מהחניון לדירה ולכל הדירות נוף מלא לים, לעיר וליפו. בקומה השלישית של הבניין ייהנו הדיירים מבריכת שחייה, חדר כושר וספא עם נוף לים.

 

בן של ניצול שואה שהפך למלך הקניונים

רוכש הפנטהאוז הוא סילבן אדמס (55), יזם נדל"ן יהודי-קנדי, שמנהל את חברת הנדל"ן Iberville Developments, שהקים אביו מרסל אדמס (94) בשנות החמישים של המאה הקודמת. כיום מחזיקה החברה בכמאה קניונים.

מגדל הרברט סמואל 10 (צילום: באדיבות עופר השקעות) (צילום: באדיבות עופר השקעות)
מגדל הרברט סמואל 10(צילום: באדיבות עופר השקעות)

 

האב, מרסל אדמס, נולד ברומניה וברח ממחנה כפייה של הנאצים והתיישב בפרדס חנה ב-1944. מספר שנים לאחר מכן, לאחר שהשתתף במלחמת העצמאות, ירד למונטריאול ומעסקת נדל"ן בודדת צמח לאימפריית הנדל"ן שבראשה הוא עומד. על פי נתוני המגזין "פורבס" מרסל אדמס הוא אחד מ 30 האנשים העשירים בקנדה. 

 

למרות המחיר הגבוה, במציאות בה מגדלי היוקרה בישראל צצים חדשות לבקרים זהו אינו מחזה נדיר למצוא פנטהאוזים במחירים מרקיעי שחקים, שחלקם עומדים למכירה.

 

במגדל מאייר ברוטשליד, לדוגמא, עומד למכירה הפנטהאוז בכ-200 מיליון שקל. עסקאות אחרונות שכבר נסגרו בתל אביב עד כה זולות בכ-40 מיליון שקל ומחירם נסגר סביב 80 מיליון שקל.

 

יו"ר עופר השקעות, ליאורה עופר, אמרה ל-ynet כי "מדובר בחברה פרטית, ואיננו מוסרים אינפורמציה מסוג זה". את תגובתו של סילבן אדמס לא ניתן היה להשיג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות עופר השקעות
הדמיית פרויקט הרברט סמואל 10
צילום: באדיבות עופר השקעות
מומלצים