שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרב אהרון ליכטנשטיין זכה בפרס ישראל

  ראש ישיבת הר עציון, מבכירי רבני הציונות הדתית, הוא זוכה פרס ישראל בתחום ספרות תורנית – יצירה. "יצירתו מסתמכת על פני כל המרחב התורני, מקרא ומשנה תלמוד והלכה מדרשי הלכה ומדרשי אגדה, ספרי הלכה ופסק ראשונים ואחרונים", קבעה ועדת הפרס

  הרב ד"ר אהרון ליכטנשטיין, מבכירי רבני הציונות הדתית, הוא זוכה פרס ישראל בתחום ספרות תורנית – יצירה, כך הודיע שר החינוך, הרב שי פירון. הרב ליכטנשטיין (81) הוא ראש ישיבת "הר עציון", ממוסדות התורה החשובים של הציבור הדתי-לאומי, ונחשב לאחד ממנהיגי האורתודוכסיה המודרנית. הפרס יוענק לו בטקס המסורתי שייערך במוצאי יום העצמאות.

   

  << עוד חדשות ועדכונים - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  הוא נולד בפריז, אך לאחר כיבוש צרפת בידי הנאצים הצליחה משפחתו להימלט לארצות הברית, שם גדל, התחנך וספג השראה מהרב יוסף דוב הלוי סולוביצ'יק, שאף הסמיך אותו לרבנות. בנוסף, סיים הרב דוקטורט בספרות אנגלית באוניברסיטת הרווארד – שלאחריו שב ל"ישיבה אוניברסיטה" ולימד בה למעלה מעשור

   

  עוד חדשות בערוץ היהדות:

   

  בשנת 71 עלה לארץ, והצטרף להנהגת ישיבת הר עציון כראש הישיבה, לצד הרב יהודה עמיטל. כיום הוא מתגורר ביישוב אלון שבות שבגוש עציון, נשוי לד"ר טובה, אב לשישה ילדים, וסב לנכדים ונינים רבים.

   

  "יצירה תורנית עמוקה ומקיפה"

  בשנים האחרונות התפרסמה סדרת ספרי "שיעורי הרב אהרן ליכטנשטיין", ועד היום ראו אור שמונה ספרי שיעורים – מפעל שזיכה אותו בפרס הרב קוק של עיריית תל-אביב-יפו לספרות מחקר תורנית לשנת תשע"ג. הוא אף פרסם עשרות מאמרים, בעברית ובאנגלית, בעיון בתלמוד ובענייני הגות.

   

  הרב ליכטנשטיין הוא מהוגיו המרכזיים של רעיון שילובם של תלמידי ישיבות בשירות הצבאי. במאמרו "זאת תורת ההסדר", שפורסם לפני למעלה משלושים שנה, הוא הציב תשתית הלכתית ורעיונית לשילוב זה.

   

  בהודעת משרד החינוך נאמר כי "דרכו של הרב ליכטנשטיין מתבטאת גם בסובלנותו לאנשים ולדעות החלוקות עליו, ובהדגשת הרעיון שדרכיה של התורה הן דרכי נועם. יחד עם עמיתיו לראשות ישיבת הר עציון, הורה הרב ליכטנשטיין לתלמידיו המשרתים בצה"ל להימנע מכל מעשה של סירוב פקודה".

   

  בנימוקי ועדת הפרס, בראשות פרופ' אליאב שוחטמן, צויינה יצירתו התורנית "המתאפיינת בעומקה, בהיקפה, בהגיונה המפותח, בחדות השכל ברגישות ומעוף. יצירתו של הרב ליכטנשטיין מסתמכת על פני כל המרחב התורני, מקרא ומשנה תלמוד והלכה מדרשי הלכה ומדרשי אגדה, ספרי הלכה ופסק ראשונים ואחרונים".

   

  עוד הוסיפו חברי הוועדה כי ביצירתו של הרב ליכטנשטיין מתקיים "שילוב מופלא של בקיאות בכל חדרי התורה, העמקה בדרך החשיבה העיונית התלמודית עם מחשבה מקורית ויצירתית, תוך התאמתה לציבוריות הישראלית והתמודדות עם אתגרי הזמן והמקום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  הרב אהרון ליכטנשטיין
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים