שתף קטע נבחר

קופיקס: קפה בבוקר, אלכוהול ב-5 ש' בערב

הרשת מתכננת לטלטל את עולם הברים ולתת תשובה לייקור המס על האלכוהול - תפתח בשבוע הבא סניף ראשון של קופיקס בר, תת רשת שתפעל במקביל לסניפי קופיקס. הסניפים יעבדו 24 שעות ביממה - יציעו את פריטי תפריט קופיקס בבוקר ובערב, יעברו למתכונת בר: כוסות וויסקי, קאווה, יין, וודקה ושליש בירה יימכרו ב-5 שקלים

הגזירות של הממשלה ייקרו את האלכוהול, אבל בקופיקס מתכוונים לנפץ את מחירי האלכוהול ולמכור וודקה, בירה, וויסקי ויין ב-5 שקלים: אחרי המהפכה שחולל בקפה, מקים קופיקס אבי כץ מתכוון לחולל מהומה חדשה: רשת ברים שתמכור כוסות אלכוהול ב-5 שקלים בלבד. הסניף הראשון ייפתח ביום שני הבא, בלילינבלום בת"א ויעבוד 24 שעות ביממה - בבוקר יפעל כקופיקס "רגיל" ובערב עד הבוקר - יתפקד כבר. בשני הכובעים, כל התפריט יהיה ב-5 שקלים.

 

 

לקוחות הרשת החדשה, ישתו את האלכוהול שלהם בעמידה ומכל משקה אלכוהולי יימכרו כ-4 מותגים. למעט בירה מהחבית, שקופיקס מתכוונת למתג תחת שמה, כל המותגים יהיו מזוהים בשמם, כך למשל, קופיקס בר תמכור כוס וודקה אבסולוט ב-5 שקלים.

 

ואיך מוכרים כוס אלכוהול ב-5 שקלים? גורם בשוק אמר ל-ynet: "אם אין לו הוצאות גדולות על שכירות, ולא יהיו לו כי אלה יהיו מקומות קטנים ואין הרבה עובדים ואין ערבוב משקאות מורכב, אז הוא ירוויח. למשל – יין טוב, של כרמל, מוכרים 4 ב-100 בסופר נכון? אז 25 שקל לבקבוק של 750 מ"ל לחלק ל-7.5 כוסות של 100 מ"ל זה פחות או יותר רווח של 100% לכוס".

 

הרעיון העסקי: למכור יותר שעות ביום

הקונספט של הרשת החדשה פשוט: הסניפים יפעלו כסניפי קופיקס "רגילים" בבוקר, קרי, יציעו באזורי תעשייה ומשרדים קפה, מאפה כריכים ומיצים ב-5 שקלים. בלילה, הסניפים יפעלו גם כבר. המטרה היא למכור בכל שעות היממה כדי להרוויח יותר ממכירת מקסימום יחידות וכך לתת לצרכנים אלכוהול בזול. הסניפים האלה יהיו גדולים יותר מסניפי קופיקס הרגילים ( 50 מ"ר לעומת 30 מ"ר).

 

במקור, כשאבי כץ פתח לפני 5 חודשים את קופיקס, הוא תכנן לפתוח את סניפי קופיקס 24 שעות ביממה, כדי למכור כמה שיותר פריטים, באופן שיממן את העלות הנמוכה לצרכן. בשלב מוקדם התחוור לו שהתקנות העירוניות לא מאפשרות זאת.

 

בעקבות כך וכן לנוכח מחירי האלכוהול הגבוהים בישראל, הוא החליט ככל הנראה לשבור את השוק הזה עבור הצרכנים, שחלקם מהווים פלח שוק אחר מזה שאליו פונה קופיקס. בר שנפתח רק בערב לא יכול למכור בזול, בר שבבוקר עובד במכירת קפה – יכול למכור בזול – זה הרעיון העסקי שמאחורי קופיקס בר.

 

כך עלו מחירי האלכוהול

ב-2013, ממשלת ישראל, במסווה של מלחמה באלכוהול, השלימה את השלב האחרון ברפורמת האלכוהול: 100 שקל מס לליטר אלכוהול. עקב כך, משקאות כמו וודקה זולה, שמכילה ככל וודקה 40% אלכוהול, התייקרו מאוד, ומשקאות יקרים דווקא הוזלו. כיום, רוב המחיר של וודקה וערק – זה מס למדינה. גם המס על הבירה עלה וכך גם המע"מ. הצרכנים לא בהכרח קונים פחות אלכוהול עקב המהלך הזה. כל הצרכנים, בעלי הכנסות נמוכות כגבוהות, משלמים את המס הזה באופן שווה, כך שהוא מכביד יותר על צעירים ועל השכבות החלשות.

 

הסניפים של קופיקס בר אמנם ימכרו גם קפה, אך הם לא ייפתחו במקום שבעת הסניפים הקיימים של הרשת. הסיבה לכך היא שלפי תקנות עירוניות בבר אמור להיות מקום ל-18 אנשים בישיבה וסניפי קופיקס הקיימים לא מתאימים לכך. עד פסח יהיו לקופיקס 15 סניפים ותוך שנה – 50 סניפים. כמה סניפים יהיו לקופיקס בר? כרגע אין עדיין תוכנית ברורה לרשת, אך ככל הנראה – כמה שיותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
קופיקס סניף קינג ג'ורג' תל אביב פתיחה
מומלצים