שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זוכה אחרי חמש שנים ממעשים מגונים: "הושפלתי"
  דב ביגל, מנהל פארק רעננה, הואשם כי ביצע את המעשים בעובדת עירייה. כעת התברר: הכל היה בדיה. השופטת על המתלוננת: "פעלה ממניעים פסולים"

  מנהל פארק רעננה, דב ביגל, זוכה אחרי חמש שנים של משפט מאישומים של מעשה מגונה בעובדת עירייה. השופטת נאווה בכור מתחה ביקורת על עבודת משטרת כפר סבא ועל המתלוננת, שלדבריה "השתמשה בנשק יום הדין כשל אדם שאין לו מה להפסיד, אחרי שנפגעה מהתנהלותו של הנאשם". ביגל הרשה לעצמו לחייך אחרי הסבל הגדול, ואמר ל-ynet: "למזלי, אשתי וילדיי האמינו בי ועמדו לצידי".

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  ביגל בן ה-63 נחשד במעשה מגונה והטרדה של העובדת. הוא הכחיש באמצעות עורך דינו אלון דוידוב את המיוחס לו, אך למרות זאת הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו את העבירות – ממנו זוכה כעת. "עברו עליי חמש שנים של אימה וסיוט מתמשך", אמר לאחר זיכויו. "היה לי לחץ נפשי, בריאותי נפגעה הלחץ דם עלה לי והתחלתי לצרוך תרופות. איבדתי את שמחת החיים שלי, הרגשתי שכולם נועצים בי עיניים. עברתי השפלה מתמשכת בחקירה, בטביעות אצבעות שלקחו ממני והצילומים שלי בתחנת המשטרה".

   

  השופטת בכור לא הסתפקה רק בזיכוי והפנתה מילים קשות כלפי המתלוננת. "לא נותר בלבי צל של ספק כי המתלוננת, בצר לה, פנתה להכפשת והשחרת פני הנאשם, ועשתה בהוראות החוק קרדום לחפור בו, בלא כל מסד עובדתי אמיתי", כתבה בפסק הדין. "מניעיה הפסולים של המתלוננת עולים ונחשפים אף נוכח ניסיונותיה המרובים להשחיר את פניו של הנאשם בבית המשפט, כמו גם בפני מבקר העירייה, מנהלת כוח אדם ומנכ"ל העירייה, ולעשות כל שבידה כדי להכפיש את שמו ולהטיל דופי בטוהר מידותיו".

   

  היא התייחסה גם לביגל ואמרה כי לא השתכנעה בקיומו של מניע זר בעניינו. "אדרבא,
  מעדותה של המתלוננת עולה כי כחודשיים שלושה טרם התלונן עליה וביקש להפסיק לעבוד עמה המליץ עליה כעובדת מצטיינת באופן שזיכה אותה אף בתגמול כספי". היא מתחה ביקורת גם על משטרת כפר סבא וציינה כי "התגלעו מספר מחדלי חקירה מהותיים וממשיים, נוכח אופן חקירת העדים המעורבים ואיסוף הראיות".

   

  ביגל הודה עם סיום משפטו למשפחתו שתמכה בו וגם לעירייה, שלא מיהרה לפטרו מעבודתו. "לדעתי צריך לשנות את חוק ההטרדה המינית. אסור להאמין לכל אישה שמתלוננת, ולפני שעוצרים את מי שהתלוננו עליו יש לשלוח אותה לבדיקת פוליגרף ולראות אם מאחורי התלונה לא עומדת נקמה או סחיטה. הושפלתי במשך חמש שנים והיום מתברר שלא היה כלום בידי המשטרה".

   

  ביגל ועו"ד דוידוב אמרו בעקבות הכרעת הדין כי ידרשו מהעירייה לפטר את המתלוננת. הם גם מתכוונים, לדבריהם, להגיש נגדה תביעה אזרחית. נדרוש גם מהמשטרה לנקוט בהליכים נגד החוקרת שביצעה חקירה מגמתית וחד צדדית נגדי", סיכמו. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זוכה אחרי חמש שנים ממעשים מגונים: "הושפלתי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אילוסטרציה
  צילום: shutterstock
  צילום: עידו ארז
  עו"ד דוידוב
  צילום: עידו ארז
  מומלצים