שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקר: האתר של איזו קופת חולים הכי טוב?

  סקר שנערך בקרב חברי כל קופות החולים בישראל מגלה שיותר מ-50% משתמשים באתר האינטרנט של הקופה כדי להזמין תור לרופא, לצפות בתוצאות בדיקות ולהזמין מרשמים. מאיזה אתר המשתמשים הכי שבעי רצון, וכמה דתיים מתחברים לאינטרנט כדי לגשת למידע הרפואי? כל הנתונים

  רפואה ברשת: יותר מ-50% מהחברים בקופות החולים השונות בישראל נעזרים באתר האינטרנט של הקופה לביצוע פעולות כמו זימון תורים, צפייה בתוצאות של בדיקות והזמנת מרשמים. יותר מ-75% ממשתמשים אלו שבעי רצון במידה רבה או במידה רבה מאוד מאתר הקופה.

   

  נתונים אלה עולים מסקר מקיף שנערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה עבור "המבחן של המדינה" בקרב החברים בכל קופות החולים. על פי הסקר, שיעור המשתמשים הגבוה ביותר באתר הקופה נרשם בקרב חברי מכבי (60.5%), אך שיעור שביעות הרצון הגבוה ביותר נמצא בקרב חברי קופת החולים לאומית, שם 60.1% מהמשתמשים מרוצים מהאתר של הקופה במידה רבה מאוד.

   

   

  מה מציעות הקופות?

   

  הסקר נערך בקרב 500 משיבים, נשים וגברים בגיל 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה ביישובים היהודיים בישראל. מהנתונים עולה כי 51.3% משתייכים לקופת חולים כללית, 26.5% משתייכים למכבי, 13.4% למאוחדת ו-7.6% ללאומית.

   

  נשים וגברים משתמשים בשיעור דומה באתרי קופות החולים, אך בקרב הנשים נרשמה שביעות רצון גבוהה יותר - 34.2% מרוצות במידה רבה מאוד לעומת 26.9% מהגברים.

   

  שיעור המשתמשים הגבוה ביותר, על פי הסקר, נרשם בקרב בני 54-35 (59.1%), לאחר מכן בקרב בני 55 ומעלה (49.4%) ובני 34-18 (48.8%). לעומת זאת, קבוצת הנשאלים הצעירים דיווחה כי היא מרוצה יותר מאחרים מהשימוש באתר הקופה: 38.4% מבני 34-18 הצהירו כי הם מרוצים במידה רבה מאוד מהאתר, לעומת 22% בלבד בקרב בני 55 ויותר.

   

  עוד עולה מנתוני הסקר כי אנשים בעלי השכלה אקדמית נעזרים יותר באתר האינטרנט של קופת החולים לשם נגישות למידע רפואי, זימון תורים וכו' - 61.7% מהנשאלים לעומת 45% מבעלי השכלה תיכונית ו50.2% מבעלי השכלה על-תיכונית.

   

  הנתונים דומים גם כאשר מדובר בהכנסה, שם בעלי הכנסה גבוהה יותר נעזרים יותר באתר האינטרנט לעומת בעלי הכנסה מתחת לממוצע - 63.7% לעומת 35% בלבד בהתאמה.

   

  אחד הנתונים המפתיעים העולים מהסקר הוא ששיעור גבוה בקרב נשאלים המגדירים את עצמם דתיים או חרדים משתמש באינטרנט לצרכים רפואיים אלה - כמעט 40% דיווחו כי הם נעזרים באתר של קופת החולים, לעומת 64.3% בקרב חילונים.

   

  רוב המשתמשים באתר נמצאים באזור ירושלים (58.4%) והדרום (56.8%), אך השיעור הגבוה ביותר של שביעות הרצון נמצא בקרב נשאלים המתגוררים באזור השרון (37.3%) ובצפון (34.9%).   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  shutterstock
  גברים מרוצים פחות מאתר הקופה מאשר נשים
  shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים