שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר להצבעה: אסור לעשן באצטדיוני כדורגל

  ועדת הבריאות של הכנסת אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ עדי קול, האוסרת על עישון במתקני ספורט - כולל אצטדיוני כדורגל - למעט אזורי עישון נפרדים וחדר מאוורר שיוקצה לכך בהפסקות במשחקים. הכרטיסים למשחקים יימכרו באופן נפרד למעשנים וללא מעשנים

  פיצוחים מותר - סיגריות אסור: ועדת הבריאות של הכנסת אישרה היום (ב') לקריאה ראשונה את הצעת החוק שלפיה ייאסר העישון במתקני ספורט ובהם אצטדיונים.

    

  על פי הצעת החוק, יותר העישון רק בשני אזורים נפרדים של מושבים שיוקצו לעישון בידי הנהלת המתקן, ובחדר עישון מיוחד בזמן ההפסקות בלבד.

    

  מספר המושבים המוקצים לעישון לא יעלה על 25% ממספר המושבים במתקן כולו, ושטח חדר העישון לא יעלה על 25% מהשטח שהוקצה לציבור להמתנה בהפסקות. על פי האמור בהצעת החוק, החדר יכלול סידורי אוורור תקינים, והעישון בו לא יגרום למטרד בחלקים אחרים של המקום.

   

   

  גלגולי החוק למניעת עישון באצטדיונים:

   

  "הצעת החוק תיתן מקום גם לאנשים שרוצים לראות כדורגל באופן בריא ללא עישון - וגם למעשנים", אומרת ל-ynet יוזמת הצעת החוק, ח"כ עדי קול. "הכרטיסים למשחקים יימכרו באופן נפרד למעשנים וללא מעשנים, כך שזה נהנה וזה לא חסר. מדובר בצעד חשוב מאוד בדרך להפיכת הכדורגל למקום פתוח לכל המשפחה, ולאווירה לאורח חיים בריא החשובים לכל אזרחי המדינה".

   

  • האזינו לראיון המלא עם ח"כ קול לחדשות ynet ברדיו:

   

    

  -האוהדים יסכימו להתמודד עם החוק החדש?

  "הצעת החוק נולדה מפניית ציבור של ילד בן 17, שאמר שהוא לא יכול ללכת למשחקי כדורגל משום שהוא סובל מתופעת העישון. האוהדים לא ייפגעו, כיוון שהעישון ימוקם ביציע מעשנים נפרד, כך כולם יוכלו ליהנות מהמשחק".

    

  -האם מתוכננים חוקים נוספים למניעת עישון?

  "יש בעיה קשה מאוד עם אכיפת החוק: עדיין מעשנים באולמות אירועים ובפאבים, אף על פי שאסור לעשן במקומות כאלה.

   

  "באצטדיוני כדורגל יימכרו כרטיסים מראש למעשנים, אבל בשאר המקומות קשה להרחיב את החוק כל עוד אין דרך ראויה יותר לאכוף אותו וכל עוד אין תקציב מספיק לאכיפה. בינתיים זה צעד ראשון, ונקווה שהוא יעבוד".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הכרטיסים למשחקים יימכרו באופן נפרד למעשנים וללא מעשנים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים