שתף קטע נבחר

מחיר הבגידה: הבעל לא יקבל זכויות בדירה

במשך שנים היה הגבר רשום באתרי היכרויות וניהל מערכות יחסים עם נשים אחרות. אחרי שהאישה מאסה במצב ובני הזוג התגרשו הוא דרש את חלקו בדירה שבה גרו. המחוזי קיבל החלטה מנוגדת להלכות העליון

בניגוד להלכות המוכרות של בית המשפט העליון, קבע המחוזי בתל אביב שבעל בוגד לא יקבל זכויות בדירה השייכת לאשתו שהחליטה להתגרש ממנו. השופטים ציינו בפסק הדין כי הבעל "לא שמר, במשך שנים, אמונים לאישה. הוא בגד בה עם נשים אחרות, היה רשום לאתרי היכרויות, וקיים מערכות יחסים עם נשים אחרות... המערערת ידעה על כך. היא הבליגה, השלימה וסלחה. המשיב הבטיח כי ישנה מדרכו אך חזר לסורו".

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

פסק הדין התקבל בעקבות ערעור שהגישה האישה על החלטה של בית המשפט לענייני משפחה. בני הזוג נישאו ב-1989, כשהאישה כבר הייתה בעליה של דירה שנקנתה עבורה כמתנה על ידי אביה שבע שנים קודם לכן. עד הגירושים גרו בני הזוג בדירה ושם גם נולדו להם ילדים.

  

לאחר הפרידה עתר הבעל לבית המשפט לענייני משפחה, שקבע כי הוא זכאי להירשם כבעלים של מחצית מהדירה. בית המשפט התבסס על פסק דין של העליון באשר לציפיותיו והסתמכותו של בן זוג המגיע לקשר נישואין כאשר משנהו מחזיק בבעלותו דירת מגורים.

 

האישה, שיוצגה על ידי עורכי הדין יוסי הרשקוביץ ואוהד הופמן, ערערה על קביעה זו לבית המשפט המחוזי. השופט שאול שוחט, שאליו הצטרפו השופטים יצחק ענבר ויהודית שבח, קיבל את הערעור והורה על ביטול קביעתו של בית המשפט למשפחה.

 

השופטים הסכימו שחוק יחסי ממון בין בני זוג מוציא מכלל האיזון הרכושי בפקיעת הנישואין נכס שהיה שייך למי מבני הזוג ערב הנישואין. הם הבהירו שכאשר מבקשים להכניס נכסים "חיצוניים" שאינם משותפים לצדדים, ושלא הופקו במהלך חיי הנישואין, יש להוכיח את כוונתו של בעל הנכס להכלילו בתוך הרכוש המשותף.

 

בהקשר הזה, קבע בית המשפט המחוזי כי "קשה לייחס כוונה לבן זוג לשיתוף בן הזוג האחר ב'נכס חיצוני', כשהאחר אינו שומר אמונים לבן זוגו, בוגד בו עם נשים אחרות ומנסה להעלים ממנו לא רק נכסים חיצוניים אלא גם נכסים משותפים".

 

פסק הדין מגלם חידוש משמעותי: המחוזי הבהיר כי הלכותיו של העליון לגבי כך שאין מענישים בן זוג על בגידתו באמצעות נטילת זכויות ברכוש, אינן עניין ליישום אוטומטי.

 

לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן

עו"ד יוסי הרשקוביץ ועו"ד אוהד הופמן עוסקים בדיני משפחה


פורסם לראשונה 11/03/2014 23:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים