שתף קטע נבחר

סניף איקאה בקריית אתא נפתח רשמית

החנות ה-350 של איקאה בעולם, והשלישית בישראל, משתרעת על 27 אלף מ"ר ומציעה 51 חדרי תצוגה, 3 בתים לדוגמה ו-2,150 מקומות חניה. מנכ"ל איקאה ישראל: "שני שליש מתושבי ישראל יבקרו בחנויות איקאה ב-2014"

רשת הרהיטים איקאה , פתחה היום (ג') באופן רשמי את שעריו של הסניף השלישי שלה בישראל - בקריית אתא. בימים האחרונים נפתחה החנות להרצה, לפני הפתיחה הרשמית. מדובר בחנות ה-350 של איקאה בעולם. ynet העביר שידור חי מפתיחת הסניף.

 

 

 

החנות משתרעת על פני 27 אלף מ"ר, והיקף ההשקעה בה מגיע לכ-380 מיליון שקל. היא מחוברת לקניון בשתי קומות ותציע 2,150 מקומות חניה. בחנות 51 חדרי תצוגה, 3 בתים לדוגמה, ואפשרות לסריקת מוצרים עצמאית על ידי הלקוח.

 

מנכ"ל איקאה ישראל, שוקי קובלנץ, אמר עם פתיחת הסניף: "זה לילה שני שאני לא ישן וההתרגשות עצומה. הייחודיות של הסניף הזה - הרבה צבע עיצוב אוכל כשר. אנחנו מחכים לכל תושבי הצפון". באשר למספר האנשים הצפויים העריך כי מדובר ב-12-15 אלף איש - ואילו בהמשך 6,000-7000 לקוחות. בימים האחרונים הושק הסניף בהשקה שקטה ובמהלכם הגיעו יותר מ-21 אלף לקוחות.

 

לדבריו, השוני העיקרי בסניף החדש הוא שמדובר בסניף שהוקם בתוך מתחם מסחרי שלם, ולא כמבנה בפני עצמו. "הייחודיות של הסניף הצפוני הוא היותו מחובר לקניון, מרכז מסחרי. במקביל נפתח סניף שופרסל, ובספטמבר ייפתח הקניון כולו. יצוין כי בשלב זה הפיתוח של האזור עדיין לא הושלם".

 

ראש העיר קריית אתא, יעקב פרץ, אמר היום כי "קריית אתא מהווה את שער הכניסה למטרופולין הצפוני של מדינת ישראל ומיקומה לצד תשתיות הכבישים ותוכניות הפיתוח הופכות אותה לאטרקטיבית להשקעות מצד יזמים מובילים מהארץ ומהעולם. מדובר במנוף כלכלי אדיר לעיר ובתוספת משמעותית של מקורות תעסוקה". לדבריו, לעיר נוספו באחרונה 65 אלף מ"ר מסחר. 20 אלף נוספים אמורים לקום בתקופה הקרובה, וכן מצוים בשלבי אישור תוכניות ל-700 דונם תעשייה קלה ונקייה.

 

אפקט קופיקס באיקאה  

עוד על החנות החדשה, מסתבר שאפקט קופיקס הגיע גם לאיקאה: ברשת החליטו למכור קפה הפוך (קפוצ'ינו) קטן ב-4 שקלים בסניפיה בנתניה ובראשון לציון. בחנות החדשה לעומת זאת, בוטל הגודל הקטן ובמקומו יציעו מילוי חופשי של קפה חינם.

 

במסיבת עיתונאים שערכה איקאה לפני כשבועיים, לרגל פתיחת החנות החדשה, אמר קובלנץ: "שני שליש מתושבי מדינת ישראל יבקרו בחנויות איקאה ב-2014". לטענתו, בחנויות איקאה ישראל ביקרו עד כה 30 מיליון מבקרים. "בזכות איקאה קריית אתא, נגדיל את המכירות באיקאה ישראל ב-30% ללמעלה ממיליארד שקל", אמר.

 

לאיקאה יש חנויות ב-44 מדינות. מחזור המכירות של איקאה העולמית עמד ב-2013 על 29 מיליארד אירו. החנות הראשונה של איקאה בישראל נפתחה בנתניה באפריל 2001. החנות השנייה בראשון לציון, נפתחה במרס 2010. חנות נתניה נפתחה מחדש במרס 2012, אחרי שנשרפה ב-2011.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים