שתף קטע נבחר

לכל מטבע שני צדדים: חג פורים בבית שמש

השסע העמוק בין חרדים לחילונים בבית שמש נמצא בכותרות, אבל כדאי לדעת שלכל מטבע שני צדדים ויש גם סיפורים מרגשים על חברות אמיצה ומעשים טובים שמגמדים את כל המחלוקות

כלי התקשורת בישראל הרבו לדווח בימים האחרונים על השסע העמוק בבית שמש בין חרדים לחילונים, וכמו תמיד הלכלוך הוא זה שצף על פני המים בעוד שהזהב שוקע. משום כך הסיפור הבא שממחיש עד כמה המאחד גדול מהמפריד לא תפס כותרות, אף שיש בו כדי ללמד הרבה על הדאגה והאיכפתיות של תושבי העיר החילונים והחרדים זה לזה.

 

זאבי ושפרה משתייכים לקהילה החרדית בבית שמש, בה הם מתגוררים ב-15 השנים האחרונות עם שמונת ילדיהם. לפני כעשר שנים אובחן אחד הילדים, גרשון, כאוטיסט עם רמת תפקוד נמוכה. מאז חייהם השתנו מבלי הכר, כאשר ההשקעה בילד סוחטת את שארית כוחותיהם.

 

המתח ששרר בבית שמש בשבועות האחרונים לא פסח על ביתם, ככל שקרב מועד הבחירות העכירה האוירה והציבור החילוני נתפס כ'אוייב'.

 

היה זה בעיצומו של יום הבחירות, כשבשעת בוקר מאוחרת, נשמעו דפיקות בדלת הבית. אחד הילדים הציץ וגילה אדם חילוני לא מוכר כשבידיו חבילה. "טאטע אימיצער פון די חילונים קלאפט אין טיר" (=אבא, מישהו מה'חילונים' דופק בדלת) קרא הילד לאביו בחשש. זאבי ניגש לפתוח את הדלת, כשאחריו שמונה ילדים סקרנים.

 

לעיניהם המשתאות התגלה מתנדב עמותת "יד לילד המיוחד" שביקש למסור לגרשון סלסלה עמוסה בחטיפים ומשחקים לרגל חג הפורים, תוך שהוא מאחל לכל בני המשפחה פורים שמח.

 

המתח התפוגג באחת, זאבי הזמין את המתנדב להכנס ולהעניק בעצמו את המשלוח לגרשון. החיוכים והשמחה ניכרו על פני כולם, גרשון החל מיד לפרק את המשלוח תוך שהוא מפזר את החטיפים לכל עבר ולילדים היתה אורה ושמחה וששון ויקר.

 

זאבי חיבק את המתנדב והודה לו במיוחד על העיתוי המפתיע, "המעשים הטובים הללו מגמדים את כל המחלוקות ומוכיחים שעם ישראל מאוחד, מלוכד ואוהב, תודה רבה לך!", חתם זאבי, ושילח את המתנדב לדרכו אל הילד הבא.

 

  • פרוייקט "משלוח מיוחד" נערך זו השנה השלישית על ידי עמותת "יד לילד המיוחד" של חב"ד בשיתוף ערוץ המעורבות של ynet, במסגרתו יוצאים אלפי משלוחי מנות לבתיהם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים בכל הארץ על מנת לחבר אותם עם החוויה של פורים. העמותה פתחה קמפיין אינטרנטי לגיוס תרומות לפרוייקט על מנת להגיע לכמה שיותר ילדים בעלי צרכים מיוחדים. לחצו כאן להצטרפות. כל עזרה, תרומה או התנדבות יתקבלו בברכה. לתרומות: 054-2535770 או: 050-5848770 לבירורים אחרים: info@special.org.il

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים