שתף קטע נבחר

חוות "החשמל הכשר" תפונה ממרכז בני ברק

העליון קבע כי תוך 3 חודשים תפונה חוות הגנרטורים ממרכז העיר בני ברק. "ועד מקדשי שביעי" שאוסר על שימוש בחשמל בשבתות מחברת החשמל, עמל בימים אלו על העברתה למקום אחר בעלות של חצי מיליון שקל, מה שייקר כנראה את השימוש בחשמל, שכבר עולה כ-120 שקל למשפחה לשבת

"אין להיענות לצרכיהם של תושבים מסוימים על חשבון מפגע לזולתם", כך קבע השבוע בית המשפט העליון באשר לחוות הגנרטורים המוצבת שלא כדין בבני ברק.

 

עוד בפרשת הגנרטורים הכשרים:

  

בציבור החרדי קיימים זרמים מסויימים אשר מתנתקים ביום שבת מחברת החשמל, ועוברים לצריכת חשמל מגנרטור. אלו פועלים לפי קביעת "ועד מקדשי שביעי", גוף שלפי פסיקת החזון איש אינו נכון לקבל חשמל בשבתות מחברת החשמל. חברת החשמל, לדברי אותם זרמים חסידיים אשכנזים וליטאים, מחללת שבת כיוון שעובדים יהודים מפעילים ביום המנוחה באופן ידני משאבות, ואף מזניקים טכנאים לתקן תקלות.

 

הגנרטורים בבני-ברק. לא כל מה שכשר חוקי (באדיבות עו"ד עדי בר-לב) (באדיבות עו
הגנרטורים בבני-ברק. לא כל מה שכשר חוקי(באדיבות עו"ד עדי בר-לב)

  

לפיכך, הציב ציבור זה בלב שכונת גבעת הבנים במרכז בני ברק חוות גנרטורים. החיבור לגנרטור עולה למשפחה כ-120 שקל לשבת, אך לא המחיר היה לבעיה. השכנים שממול הגנרטורים טענו לריחות נוראיים, פיח ורעש איום שהעיב על שגרת השבת. המתלוננים אינם נמנים על אותם זרמים שמונחים מקביעת "ועדי מקדשי שביעי", אלא צורכים חשמל בשבתות מחברת החשמל ונעזרים בקוצבי זמן אוטומטיים.

 

בין עיריית בני ברק ובין הצדדים התנהל הליך משפטי ארוך שנים ומייגע. פסקי דין קבעו כי על העירייה לסלק את הגנרטורים ופסק דין של בית המשפט המחוזי מלפני כשנה קבע כי העירייה אף תשלם קנסות ותפנה לאלתר את חוות הגנרטורים.

 

בעתירה שהגישה עיריית בני ברק נגד החלטת המחוזי, ונתקבלה השבוע, נותרה הקביעה כי הפעלת הגנרטורים אסורה, אך בית המשפט קבע כי הקנסות יבוטלו אם העירייה תפסיק את הפעלת הגנרטורים תוך שלושה חודשים ותפנה אותם תוך ארבעה חודשים.

 

בעיריית בני ברק רואים את הדברים דווקא כניצחון וסיפרו ל-ynet כי הם מקדמים תוכנית להצבת גנרטורים באזור תעשיה המרוחק כקילומטר וחצי מהמקום. "עלות העברת הגנרטורים וסלילת קווי החשמל צפויה לעלות כחצי מיליון שקל למפעילים, אך הם יעשו זאת עוד השבוע", אמר גורם בעירייה. גורם אחר חשש כי העלות הגבוהה תתבטא בעליית תעריפים למי שרוצה להתחבר ל"חשמל הכשר".

 

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה כי "הניסיון להטיל על עיריית בני ברק לאכוף מיידית פינוי של גנרטורים לחשמל שבת במעלה רחוב הרב מימון וקביעת קנסות כבדים והוצאות משפטיות על העירייה לא נתקבל בבית המשפט העליון, במסגרת ערעור שהגישה העירייה על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב בנושא".

 

את העירייה ייצג בדיון עו"ד אריאל יונגר, היועמ"ש של הוועדה המקומית לתכנון ולבניה. את התושבים ייצגה עו"ד ענת בירן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות עו"ד עדי בר-לב
גנרטורים בבני ברק
באדיבות עו"ד עדי בר-לב
מומלצים