שתף קטע נבחר

לופטהנזה מבטלת טיסות

הכרזת השביתה של ועד טייסי לופטהנזה מאלצת את החברה לבטל כ-3,800 טיסות במהלך 3 ימים, החל מיום רביעי ה-2 באפריל. כל הטיסות לישראל וממנה יבוטלו בימים אלה

בסוף השבוע הכריז ועד הטייסים לופטהנזה על סכסוך עבודה ובעקבותיו פרצה השביתה החריפה בתולדותיה של החברה. במהלך השביתה תמנע טיסתם של כ 420,000 נוסעים ברחבי בעולם.

 

עוד טיולים בערוץ התיירות:

מסע בקווקז המזרחי: טרק באזרבייג'ן

חוף התכלת: המדריך המלא לריביירה הצרפתית

וולדורף אסטוריה: הפתיחה

 

מקורקעת. לופטהנזה (צילום: shutterstock)
מקורקעת. לופטהנזה(צילום: shutterstock)

 

במהלך השבוע הפצירה הנהלת החברה לועד לשוב לשולחן הדיונים כדי לפתור את הסוגיות הפתוחות ולדון בהצעה האחרונה, שבבסיסה העלאת שכר הטייסים ב- 5.2% לתקופה שבין 1.5.2012 ל- 31.12.2015, בנוסף לתשלום חד פעמי ע"ס 2,000 ארו לטייס והסדרת סוגיית הפרישה המוקדמת לפנסיה לטייסים שהחלו לעבוד בחברה לפני 2014. הדיונים כאמור כשלו והשביתה יצאה לפועל.

 

במהלך שלושת ימי השביתה תבטל לופטהנזה 3,800 טיסות ברחבי העולם ביניהן כל הטיסות לישראל וממנה. הטיסות שבוטלו לישראל יוצאות משדות התעופה של פרנקפורט וממינכן. בסך הכל בוטלו 18 טיסות בקווים אלה. החברה תקיים 500 טיסות בלבד לקווים מרכזיים בעולם.

 

"אנו מצרים על שאיגוד הטייסים החליט להכריז על שביתה מיידית. הצענו לועד הטייסים הצעות הוגנות לשיפור השכר ולהסדרת נושא הפרישה המוקדמת משירות הטיסה. צר לנו שלמרות הצעותינו איגוד הטייסים הכריז על שביתה בת 3 ימים", מסרה ד"ר בטינה וולקאנס (Bettina Volkens), חברה במועצת המנהלים של קבוצת לופטהנזה ומנהלת משאבי אנוש בקונצרן.

 

החברה הבטיחה שתעשה כמיטב יכולתה כדי למזער את השפעת השביתה על הנוסעים על מנת למצוא עבורם טיסות חלופיות. נציגי החברה מבקשים מכל מי שמחזיק בכרטיס טיסה לאחת מטיסות לופטהנזה בימים רביעי עד שישי (2 עד 4 באפריל), לוודא שפרטי הנייד ודוא״ל מופיעים בהזמנה כדי שסוכן הנסיעות או מרכז השירות של לופטהנזה יוכלו לעדכן בהקדם האפשרי לגבי כל שינוי בלוח הזמנים של טיסות החברה לישראל וממנה.

 

רשימה מפורטת של הטיסות המבוטלות נמצאת באתר לופטהנזה  

 

זו הפעם השניה בתוך שבוע בו מתקיימים שיבושים בטיסות החברה מגרמניה לישראל וממנה באמצע השבוע שעבר נאלצה לופטהנזה לבטל ארבע טיסות בקוויה לישראל בגלל שביתה של עובדי שדות התעופה בגרמניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים